Skocz do zawartości
Gość maly_debil

Pomozcie z wyborem sprzetu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maly_debil

Witam mam do wydania ok. 4000 zl Zamierzam zmienic platforme z P4 na Athlona XP albo A 64

 

Wybralem taka konfiguracje:

Procesor: AMD Athlon 64 3500+ box (s939) 1290 zl

Plyta glowna: Abit AV8 3rd eye (moze jakas inna proponujecie) 544 zl

Pamiec: DDR Twinmos 512MB PC-400 (2x256MB) dual 429 zl

Dysk twardy: Maxtor Diamond max 9 + 160GB 8M sata/150 415 zl

Karta graficzna: Sapphire R9800PRO ATLANTIS 128MB DDR TV&DVI 992 zl

Zasilacz: Chieftec HPC-420-302-DF - 420 W 259 zl

Obudowa: Ultra-Media Jet 229 zl

Razem: 4158 zl

 

Te ceny sa ze sklepu BARWKOMP. Oczywiscie jestem otwarty na wasze sugestie co do konfiguracji. Chce zmienic obudowe gdyz obecna (codegen prostation) ma slaba zasilke i w ogole mi sie nie podoba. Moze procka wezme slabszego (tzn. 3000+) a moze w ogole nie bede bral sie za A 64 tylko za bartona jakiegos. Ale to zalezy od waszych sugestii. Z gory dzieki za odpowiedz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy do czego to ma być komp... Zapewne do Gierek więc...

 

Weź słabszego proca (ale na 939 pinów, aby można było w przyszłości jakiegoś FXa wpakować :wink: ) i lepszą grafe (np. Leadteka 6800) Jeśli będziesz chciał sie brać za OC to lepsze pamięci. Ale jak koledzy wejdą to napewno konkrety polecą (pewnie hynixy :wink: ) Proca weź Oema i zainwestuj w jakieś cacko (Zalman 7000A Cu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzet spoko mam tylko mala sugestie :wink:

Pamieci wez hynixy d43 sa w miare tanie i dobre do o/c :wink: Chociaz na tej platformie nie bedziesz potrzebowal super szybkich pamieci zeby proca podkrecic,znika problem z synchroniczna praca :wink:

Grafe wez moze jakiegos 6800le ceny oscyluja w okolicach 1000zl. Lepsza od 9800pro i jest duze prawdopodobienstwo na odblokowanie nieaktywnych potokow :D

Co do procka to wez oem'a i jakis dobry wentyl,nie musi to byc od razu zalman za 200zl ale pentagram za 100zl czemu nie :wink:

Co do dysku to sie nie wypowiem,sam mam to co w podpisie i powiem ze jest troche glosny :(

No to by bylo na tyle z mojej strony :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość maly_debil

Myslalem o hynixach tyle ze twinmos-y sa na dualu. A moze jednak nie inwestowac jeszcze w A64 tylko jakiegos bartona ?? A jak juz A64 to moze nie 3500+ a 3000+ ??. Zajmuje was ciach!lami wiem ale tu znajde dobrych fachowcow a chce miec takiego kompa na 1,5 roku gdzies....

 

P.S.

 

Jakbym zamiast 3500+ wzial 3000+ to to co nadrobie na 3000+ moglbym wydac na doplate do np. Gainwarda GeForce Ultra/2100LE TV DVI oem. Co wy na to ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zwiazku z niezbyt ciekawa sytuacja na rynku procesorow proponuje starego dobrego Bartona z plyta abit nf-7-SL (2500 -m) - wydasz ok 780 zl RAZEM i do tego GF 6800 za 1200 zl = 2k.... za pol roku kiedy sytuacja z a64 sie wyklaruje to sprzedaz plyte z procem za jakies 400 zl i wtedy sobie kupisz za 1200 zl athlona 64 i jakas dobra plyte pod niego. Z punktu widzenia ekonomii... jak chcesz wywalic calosc kasy to bierz a64 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe... chcialbym miec tyle kasy do wydania na kompa :D .... a tak poza tym to dysk i zasialcz wybrales dobry - wedlug mnie. A64... hmmm... chyba naprawde warto poczekac.... A wlasciwie to jak kupisz taki komp to i tak bedzie wymiatal :D w sumie to nie ma nad czym sie zastanawiac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość maly_debil

Chemiczny:

 

Juz sie zdecydowalem ze jesli A64 to 3000+ i lepsza grafa ale wlasnie... Czy te GF 6800LE sa duzo wydajniejsze od R9800PRO ?? I jeszcze jedno. Czy ta plyta Abita pozwala na dobry o/c. No i jeszcze jedno: co to za firma co robi karty graficzne CLUB 3D ?? Porownywalne sa osiagi kart robionych przez nia do innych kart ??

 

makaronek:

 

A moze wstrzymac sie jeszcze ze dwa miesiace. Wiadomo swieta ida ceny raczej gorny pulap osiagaja. Jak poczekam 2 miechy to sie moze ruszy z ta platforma troche bardziej (mowie o A64) i wtedy bedzie wiekszy wybor. No i ceny za 2 mieszki powinny byc nizsze...

 

Dzieki za odpowiedzi. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Ja na twoim miejscu brał bym teraz bo JUŻ nie ma na co czekać (PCIe to qpa). Na moje oko zmień proca na Winchestera 3000+, ew. 3200+ i weź koniecznie 2x512MB pamięci, najlepiej Hynixów, a jak nie to Twinki/Kingmax, i do tego w miarę możliwości grafę- najtańszy 6800LE (Club3D może być), a jak ci nie starczy to 9800se@pro- jest teraz na allegro z rdzeniem R360. Na pewno zmień dysk, bo maxtor dobry jest, ale nie ma NCQ, a Seagate 160GB ma, a bez tego to qpa. Zasiłka wporzo (a może NeoTec?), buda wedle gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość maly_debil

Ok.

Teraz wyglada to tak (cen komponentow pisal nie bede podam tylko cene koncowa):

 

Procesor: Athlon 64 3000+ oem (s939)

Mobo: Abit AV8 3rd eye

Pamiec: 2x512MB hynix d-43 PC400

Dysk: Barracuda 7200 NCQ serialATA/150

Zasilka: NeoTec V4202

Grafa: Radeon 9800PRO 128MB 256bit TV DVI ATI oem

Buda jak wtedy

 

Razem wynosi to: 4113

Ciezko bedzie wyciagnac nawet na najtanszego GF6800LE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok.

Teraz wyglada to tak (cen komponentow pisal nie bede podam tylko cene koncowa):

 

Procesor: Athlon 64 3000+ oem (s939)

Mobo: Abit AV8 3rd eye

Pamiec: 2x512MB hynix d-43 PC400

Dysk: Barracuda 7200 NCQ serialATA/150

Zasilka: NeoTec V4202

Grafa: Radeon 9800PRO 128MB 256bit TV DVI ATI oem

Buda jak wtedy

 

Razem wynosi to: 4113

Ciezko bedzie wyciagnac nawet na najtanszego GF6800LE.

Na twoim miejscu dozbierałbym do tego GF6800LE lub szarpnąłbym sie jeszcze na GF6800, co do procka to swietny wybór(winchester 90nm)

płytka tez niezła,

zastanawiaja mnie pamięci jakie masz, one sie swietnie kręcą tylko Hynixy D43 nie znoszą niskich timingów, a reszta jest OK i nie pisz PC400 , tylko DDR400 lub PC3200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość maly_debil

Powiedzmy ze uda mi sie wygospodarowac kase na ta karte graficzna:

 

CLUB 3D GF 6800 128MB DDR TV DVI.

 

Ale zastanawia mnie te 128 MB . Nie powinno byc 256 ?? Czytalem tez komentarz ze w riva tunerze da sie z niej zrobic GF6800GT??

 

Poza tym np. Leadtek taka sama karte tzn. GF 6800 128MB ma niewiele drozsza. Moze wybrac Leadteka. Ktora bedzie lepsza do krecenia ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

A Leadtek to super firma do graf. Jak ci b. zależy na karcie to weź 2x256Mb- przez jakiś czas na tym pociągniesz, poza tym zestawik miodzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość maly_debil

Ok. Powinienem wygospodarowac na tego Leadteaka. Zobacze, najwyzej wezme 2x256 ramu. A moze jeszcze poczekac na DFI i jej plyte glowna pod A64 s939 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość maly_debil

I jeszcze jedno pytanie. Czy jak zainstaluje VGA silencera na grafe to na tym abicie w ogole to sie zmiesci ?? Tzn. czy daleko jest od AGP do NB ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...