Skocz do zawartości
arczowsky

Przycinki Systemu..

Rekomendowane odpowiedzi

witam, od kilku dni mam mały problem z moim windowsem, po zrobieniu formata i zainstalowaniu XP z SP2 system przez jeden dzień chodził bez zarzutu. :wink: Później już cośzaczęło się kaszanić i jest tak do teraz. Np. gram sobie w coś, spoko 100fps, nagle po 20 minutach robi się z tego ok. 10 fps i są ostre ścięcia, chwila spokoju i znowu. W każdej grze tak jest, w systemie i na filmach tez przycina. Dodam ze system byl dzis skanowany przeroznymi antywirami, adware'ami i nic nie wykryło. W autostarcie tez nie ma nic podejrzanego, w procesach nic nieznajomego. System jest czyściutki niczym wypucowany but ;).. Co to może być ? z góry dzięki za odpowiedzi 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plik stronicowania mam ustawiony na 384 - 768. Żaden komunikat nie wyskakuje, przed chwilą próbowałem 'złapać' ten proces w menedrzeże zadań ale lipa, przez pół godziny cały czas 0% zużycie proca.. włączam pierwszą lepszą grę, po 10 minutach zaczęło ciąć, szybko wyszedłem do menedżera ale już było za późno ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze cos z sterami/ustawieniami magistralki IDE?

rzuc okiem, czy nie ma zadnych konfliktow sprzetowych

 

moze prockiem troche zjedz w dol

domyslam sie, ze pamieci masz asynchronicznie

 

a tak wogole, gdy tak zarywa, to: dysk ryje, procek cos robi czy grafika ma zaciecia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybko wyszedłem do menedżera ale już było za późno

Szybko, to znaczy jak?

Jesli szybko oznaczalo wylaczenie normalne gry lub przez Alt+F4, to nie tedy droga..

Kazda szanuja sie gra pozwala sie zminimalizowac do paska i nie wywala sie przy tym..

 

Wlacz cos i gdy zacznie sie tak dziac, to Ctrl+Alt+Del...

Aby przyspieszyc caly proces, to wlacz sobie wczesniej Menadzera zadan i daj go do traya

Ustaw go wczesniej na zakladke 'procesy' i sortuj wg najwiekszego uzycia procesora - gdy dobrze ustawisz, to proces bezczynnosci powinien byc na samej gorze, pod nim Menadzer.. i explorer gdzies nie daleko

 

Zakladam, iz Ctrl+Alt+Del wlacza Menadzera odrazu - teraz siedze pod 2003 wiec nie pamietam - tu tak nie jest...

 

no i z ciekawosci... zapodaj liste wlaczonych procesow, gdy tak sie dzieje - same nazwy wystarcza..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że w grę wchodzi usługa indeksowania zawartości dysku(ów) twardego(ych) - w niektórych przypadkach potrafi drastycznie zmniejszyć wydajność systemu podczas np. grania lub oglądania filmu. Wyłącz tę usługę i sprawdź, czy nastąpiła poprawa (Panel sterowania=>Narzędzia administracyjne=>Usługi=>Usługa indeksowania potem właściwości/ogólne/typ uruchomienia:wyłączony i zastosuj. Prościej trudno wytłumaczyć. Nie ruszaj pozostałych usług jeśli nie masz o tym pojęcia. Możesz też dowiedzieć się więcej na stronie www.neutrin.pl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojęcie lekkie to ja mam ;) Wyłączyłem usługe indeksowania, zaraz spróbuje zrobić tak jak powiedział ULLISSES.

 

edit.

Mam chama! :) Przed chwilą grałem sobie w gre na połówce ekranu, drugą połówke zajmował menedżer zadań, po kilku minutach zaczęło ścinać, zobaczyłem że 70% zaczyna zużywać SVCHOST.exe jako usuługa sieciowa. Co robić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz juz tego posta drugiego usunac, aby sie nikt nie czepial..

temat zauwazylem...

 

hmm... gdyby to chodzilo na twoim koncie, to mielibysmy rozwiazanie problemu..

ale ze to konto systemu, wiec watpie czy udaloby sie jakiemus trojanowi/robakowi dostac na to konto..

 

wychodzi na to, ze system cos robi..

svchost to glowny modul zarzadzania uslugami..

 

Nie wiem, co to moze byc..

Zrob obraz systemu ghostem lub czyms takim a nastepnie zainstaluj od nowa system...

Jesli bedzie dzialal ok, to zostaw..

Jesli bedzie to samo, to mozesz przywrocic ten z obrazu..

Moze cos do wtedy wymysli ktos..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he... ostatnio miałem to samo... jeden z svchostów tez chwilami pozerał mi 80% CPUcka... po czym wysypywał sie lssas.exe :]

 

sprawdziłem jakie usługi on obsługuje i było to coś z obsługą wykrywania powłoki sprzętu... (or whatever). NIe wem kto zawinił.. brat? czy jakis robak... ale po reinstalce windy (ie ja robiłem :lol:) póki co... tego nie ma :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...