Skocz do zawartości
3ED

DVD & CDRW

Rekomendowane odpowiedzi

Jak mam skonfigurowac linuxa aby DVD byl DVD lub CDROM i SLACKWARE go poprawnie widzial i odtwarzal? To samo sie tyczy do CDRW tylko ma poza odtwarzaniem tez nagrywac! Mam wlaczona emulacjie SCSI na ATAPI (cdrw) wpisem w lilo hdc=ide-scsi. CDRW - /dev/hdc a DVD /dev/hdd. Moze dla niektorych banalne pytanie ale nie moglem sie doszukac jasnej odpowiedzi na moje pytanie ani na googlu ani w szukarce na forum :( Skonfigurowany plik FSTAB mam tak:

 

/dev/cdrom /mnt/dvd iso9660 noauto,users,owner,ro 0 0

/dev/sr0 /mnt/cdrw iso9660 noauto,users,owner,ro 0 0

 

Nagrywarka czyta ale nie wiem czy nagrywa :?

 

--EDIT--

Dodam ze jak wpisze cdrecord -scanbus to mi pokazuje nagryware czyli nagrywac moge chyba ze sie myle a jak to jest z tym dvd nie mam pojecia jak go zamontowac :x nie dziala :cry:

 

---------------------

Siema wszystkim z grupy Linux :) to moj pierwszy post w tej grupie postow. Mam nadzieje ze ktos mi pomoze :P [/code]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DVD ROM ustawiłem na /dev/hdd w fstab i włożyłem DZIAŁAJĄCE CD i działa :oops: Jeszcze gdyby ktos powiedział czy dobrze ustawiłem nagrywarke czy to powinno być sr0 czy płyty przez to nie wypalą się źle :? Zezwalam Moderatorom wykasować ten temat! Napiszcie jakieś FAQ dla początkujących :P Ja nie od dziś mam Linuxa tyle że w Auroxie są automatycznie montowane wszystkie dyski :wink: Gentoo za długo się instalowało i Jądro przezemnie skompilowane źle działało wkurzylem się i wyrzuciłem teraz załuje :x Slack tez dobry a aurox wybijcie se z glowy :roll: Tez myslalem ze dobry - dzialac, dziala 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...