Skocz do zawartości
Lenrok

POMOCY PROBLEM Z TORRENTEM POMOCY ?????????????

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z Torrentem mam klienta Azzarusa i jak cos sciagam to czasami wszystko mi sie wylancza dysk itp. pojawia sie niebieski ekran i tam cos pisze ze spowodowane to jest sprzetem, sterownikami itp. korzystam z zlacza LAN radiowki moze mi ktos pomuc a jak sciagam z FTP to jest wszystko oki tylko na torrenci :?: :?: :?: :?: :?: :( :( :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już temat nazywa się jak nazywa to ja dodam coś od siebie - Azuresus po załadowaniu w sumie koło 10GB i więcej potrafi zająć nawet 500Mb RAMu i nie da się prawie nic robić na komputerze. Czy da się coś z tym zrobić, czy wszystkie klienty sieci Torrent tak robią :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściagać mniej na raz to jeszcze mogę, ale potem się jeszcze udostępnia, to co się ściągło, więc nie mam wyjścia za bardzo. Spróbuję ten program. A czy jak mam w pewnym katalogu te pliki udostepniane i w trakacie ściągania, to jak otworzę innym klientem, to on to "przechwyci" :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jak mam w pewnym katalogu te pliki udostepniane i w trakacie ściągania, to jak otworzę innym klientem, to on to "przechwyci"

Tak, uruchamiajac plik .torrent w innym kliencie i wskazujac ta sama sciezke zapisu pliku nowy klient przechwyci to co sciagales i to co udostepniasz. W przypadku tego drugiego mija sie to troche z celem (domyslam sie ze chodzi Ci o osiagniecia Share Ratio conajmniej 1, a w nowym kliencie bedzie Ci liczylo od 0 a nie od SR jakie miales w poprzednim kliencie, w sumie na upartego mozesz zapamietac ile wyslales w poprzednim kliencie i w nastepnym kliencie wyslac tyle aby bylo Share R 1). Mam nadzieje ze nie zbyt zawile to przedstawilem :)

 

Azuresus po załadowaniu w sumie koło 10GB i więcej potrafi zająć nawet 500Mb RAMu i nie da się prawie nic robić na komputerze

Rozumiem ze mowimy o sytuacji w ktorej masz najnowszego Azurka i najnowsza Jave od Sun'a? Oraz ze nie przestawiales w Azureusie opcji dotyczacych tworzenia plikow (inkrementalne itp.) Sam mam AZ 256mb ramu, potrafie sciagac moze nie 10 ale ok 7-8GB i rzeczywiscie przez pierwszych pare minut jest ciezko ale potem wszystko wraca do normy (wynika to z tego ze Azureus na poczatku sprawdza kazdy z pobieranych plikow pod kątem czesci ktore juz pobral i to wlasnie zamula system, gdy skonczy to powinien zajmowac okolo 35MB ramu). Oczywiscie inna sprawa z mozliwosciami lacza internetowego: u mnie (net z LAN'u od jakiejs pasciowej firmy) i kuzyna (NET24,128->640) po zalaczeniu Azureusa raczej nie da rady chodzic po www a jak juz sie da to straaasznie wolnoooo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, uruchamiajac plik .torrent w innym kliencie i wskazujac ta sama sciezke zapisu pliku nowy klient przechwyci to co sciagales i to co udostepniasz. W przypadku tego drugiego mija sie to troche z celem (domyslam sie ze chodzi Ci o osiagniecia Share Ratio conajmniej 1, a w nowym kliencie bedzie Ci liczylo od 0 a nie od SR jakie miales w poprzednim kliencie, w sumie na upartego mozesz zapamietac ile wyslales w poprzednim kliencie i w nastepnym kliencie wyslac tyle aby bylo Share R 1). Mam nadzieje ze nie zbyt zawile to przedstawilem :)

Rozumiem. Dobrze.

 

Rozumiem ze mowimy o sytuacji w ktorej masz najnowszego Azurka i najnowsza Jave od Sun'a? Oraz ze nie przestawiales w Azureusie opcji dotyczacych tworzenia plikow (inkrementalne itp.) Sam mam AZ 256mb ramu, potrafie sciagac moze nie 10 ale ok 7-8GB i rzeczywiscie przez pierwszych pare minut jest ciezko ale potem wszystko wraca do normy (wynika to z tego ze Azureus na poczatku sprawdza kazdy z pobieranych plikow pod kątem czesci ktore juz pobral i to wlasnie zamula system, gdy skonczy to powinien zajmowac okolo 35MB ramu). Oczywiscie inna sprawa z mozliwosciami lacza internetowego: u mnie (net z LAN'u od jakiejs pasciowej firmy) i kuzyna (NET24,128->640) po zalaczeniu Azureusa raczej nie da rady chodzic po www a jak juz sie da to straaasznie wolnoooo....

Inkrementalne tworzenie plików było włączone, ale wyłączyłem, azurek najnowszy, a co do javy to jest taka jaka jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ kuzyna (NET24,128->640) po zalaczeniu Azureusa raczej nie da rady chodzic po www a jak juz sie da to straaasznie wolnoooo..

 

 

Polecam Netlimiter pamiętaj jak ubload zapchasz to nie bedziesz mógł pobierać z www nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)Pamiętaj jak upload zapchasz to nie bedziesz mógł pobierać z www nic

To ja polecam w takim przypadku program cFosSpeed (tylko dla laczy asynchronicznych tj. Neostrady, Net24) dzieki niemu mozna miec upload na full a stronki i tak dobrze dzialaja. (wersja trial 45 dni).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmowac sie blednymi danymi - Azureus sam pominie bledne dane i pobierze je jeszcze raz. Dobrze jest miec wlaczona opcje aby sprawdzal ponownie plik gdy zakonczy pobieranie (mozna to znalezc w ustawieniach programu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko co do Bit Cometa, zainstalowałem go i fajny jest, ale mam jeden problem. Jestem za NATem i mam przekierowany port 6881 na routerze i coś mi się zdaje, że ten program tego "nie wie". Czy muszę coś specjalnie ustawiać, a jeśli tak to co :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ kuzyna (NET24,128->640) po zalaczeniu Azureusa raczej nie da rady chodzic po www a jak juz sie da to straaasznie wolnoooo..

 

 

Polecam Netlimiter pamiętaj jak ubload zapchasz to nie bedziesz mógł pobierać z www nic

W azureusie sa przeciez limity szybkosci siagania na download i upload - wystarczy dostosowac do parametrow lacz + zostawic margines na www.

 

 

ps Azureus szczegolnie po silowym wylaczeniu kompa musi sprawdzic integralnosc swoich plikow - co niestety potrafi sporo potrwac, a system jest lekko przywieszony dopoki nie skonczy. Przy wrzucaniu nowego torrenta domyslnie jest wlaczona alokacja calego miejsca na pliki - co tez chwilke moze potrwac szczegolnia na bardziej zapchanych i dawno nie defragmentowanych dyskach ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...