Skocz do zawartości
Revan

ge force fx 5600, 5700 i 5800

Rekomendowane odpowiedzi

witam

pewnego dnia (3 tyg temu) zachcialo sie czyszczenia kompa, no to ok, wszystko wyczyszczone, odpalam kompa. na check screenie (czy jak to tam sie nazywa) widze takie niebieskie pionowe pasy w parach co 3cm (17cali :lol: ). Tutaj oprocz tego wszystko ok, nastepny screen - reset... no to sie wkurzylem troche - mysle moze cos z prockiem, odpalam konfiga biosa.. a tam... jakies literki i cyferki pourywane z kosmosu o_O. No ok, sprawdzam co sie stalo... procka z drugiego kompa nie chcialem wyjmowac (ja tam sie jeszcze boje podkrecac, nawet wyjac procka, etc :P), no ale mialem starego ge forca 2 8), wkladam, odpalam kompa... wszystko ok. No to wiadomo co sie zepsulo, karta poszla do serwisu. Okazalo sie ze nawet dystrybutor nie umial naprawic... W piatek mijaja 3 tyg - maja dac nowa karte. No a ze powiedzieli ze 5600 juz nie produkuja, to mysla nad 5700 albo 5800. (5600 byl kupiony niecaly rok temu, wlasciwie byl to 5600xt z 128mb/128bit - przynajmniej tak pisalo na pudelku :lol: ) No to co o tym myslicie ? Mieliscie moze kiedys taki problem z karta ? No i czy w porownaniu do 5600 ktora sie oplaca bardziej wziac ;] (moja mama ma talent z opieprzaniu wlasnie tamtej firmy - ptr-a;])

pozdrawiam,

Revan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

pewnego dnia (3 tyg temu) zachcialo sie czyszczenia kompa, no to ok, wszystko wyczyszczone, odpalam kompa. na check screenie (czy jak to tam sie nazywa) widze takie niebieskie pionowe pasy w parach co 3cm (17cali :lol: ). Tutaj oprocz tego wszystko ok, nastepny screen - reset... no to sie wkurzylem troche - mysle moze cos z prockiem, odpalam konfiga biosa.. a tam... jakies literki i cyferki pourywane z kosmosu o_O. No ok, sprawdzam co sie stalo... procka z drugiego kompa nie chcialem wyjmowac (ja tam sie jeszcze boje podkrecac, nawet wyjac procka, etc :P), no ale mialem starego ge forca 2 8), wkladam, odpalam kompa... wszystko ok. No to wiadomo co sie zepsulo, karta poszla do serwisu. Okazalo sie ze nawet dystrybutor nie umial naprawic... W piatek mijaja 3 tyg - maja dac nowa karte. No a ze powiedzieli ze 5600 juz nie produkuja, to mysla nad 5700 albo 5800. (5600 byl kupiony niecaly rok temu, wlasciwie byl to 5600xt z 128mb/128bit - przynajmniej tak pisalo na pudelku :lol: ) No to co o tym myslicie ? Mieliscie moze kiedys taki problem z karta ? No i czy w porownaniu do 5600 ktora sie oplaca bardziej <font color=red>ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> -> wziąć</font> ;] (moja mama ma talent z opieprzaniu wlasnie tamtej firmy - ptr-a;])

pozdrawiam,

Revan.

5800 jest najwydajniejsza z nich wszystkich - ma 8 potoczków (właściwie 4x2), ale za to strasznie "wyje" wntyl na niej. 5700 ma gorszą wydajność - jest też tańsza. R9550 będzie wydajniejszy od FX5600, a po podkręceniu od 5700 Ultra. Generalnie radeonki lepsze - może wymienią ci na R9700/9800 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W życiu mu 5800 nie dadzą jak już do 5700 bo to jest porównywalna klasa do 5600XT.

Wojwar niestety nie jest tak pięknie, że radek 9550 zleje FX5700. Tylko 9550XT może się z tą kartą mierzyć a do Ultry to jeszcze trochę mu brakuje. Tak więc trochę pochopne wnioski wysunąłeś. Odsyłam do ORB-a chociażby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę słaby ten fx5700le, chociaż większość nieźle się kręci. Ja bym się pokłócił o co najmniej pełnego fx5700. W razie czego powiedz, że chcesz zwrot gotówki. Pewnie za tą kasę, którą zapłaciłeś rok temu kupisz jakąś fajną kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwrot gotówki odbywa się po aktualnej cenie towaru(lub ostatniej z danego cennika w sklepie);]. Niestety taka jest prawda... a sam chcaiłem swoją karte tak wymienić jak szła na naprawe. Dałem za nią 850zł o.0(no cóż wtedy myślałem że jak karta ma wiecej mb to jest lepsza :D[ps. nawet nie wiedziałem jak wygląda proc :D]), za taką kase to wziałbym jakiegoś radka 9800SE@PRO ;/ no ale cóż świat nie jest różowy... módlcie się żeby moja karta padła :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiecie moze od czego robia sie te pasy??? bo mi tak wysiad 5700 :cry: a w poniedzialek ma jush byc spowrotem a chcialbym uniknac tego na przyszlosc bo miesiac na gf2 to katorga :x tylko sie da filmy ogladac i nic wiecej :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jaki masz wynik w 3dmarku. Jak wybierzesz w nenu 3dmarka "system info" to pokaże ilość pamięci na karcie.

:lol: co za oryginalny sposob sprawdzania ile pamieci ma grafa :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...