Skocz do zawartości
=Fishman=

POMOCY czy sypnęły sie partycje? czy straciłem dane?

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowałem Najnowszą Fedore core3. Początkowo były z tym problemy, ale gdy pod windowsem za pomocą programu particion magick usunąłem jedną z partycji NTFS fedora odzszukała miejsce do instalacji i samodzielnie skonfiurowała sobie partycje.

Fedora stworzyła program startowy i działały oba systemy. Niestety ponieważ pozostałe 3 partycje windowsoskie byly w ntfs, nie miałęm możliwości wymiany danych pomiędzy systememi. Postanowiłem ponownie użyć programu particion magick i zmienic jedna z partycji z NTFS na fat32. Program particion magick nie chciał się otworzyć komunikując o jakimś błedzie.... W koncu udało mi sie otworzyć jakiś z elementów tego programu do diagnozy, czy też do wyświetlenia samych informacji o partycjach. Faktycznie były jakieś błedy, ale nie szczególnie przejąłem sie tym.

Problem pojawił się po restarcie - nie mam programu startowego!!!

wyskakuje jakiś dziwny komunikat podczas, a może przed bootowaniem, jest to coś od linuxa, że mam podstawowe możliwości, wciśnij TAB w celu wyświetlenia dostępnych konend.....

nie wiem co robic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałem linux rescue, ale nie stworzył on programu startowego, twierdził chyba że nie jest to możliwe, bo brak jądra. Mimo to przy użyciu linux rescue, widział on zainstalowany zarówno linux jak i windows.Próbowałem również za pomocą dyskietki startowej chyba windowsoskiej. Odpalał sie Northon Commander, ale nie widział wszystkich partycji lecz jedynie tą na której był linux. Co się dzieje co robic??

pomocy, z góry serdecznie dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy z geometrią dysku :?: :roll: W fedorze 2 też były z tym problemy i jak widać dalej tego nie naprawili. Ja wczoraj instalowałem fedore 3 i nie mam jak narazie takich problemów jak ty, ale jak włącze partition magica i dam Check for errors na partycje linuksową to też są jakieś błędy. Tu jest chyba jakieś rozwiązane problemu http://www.fedora.pl/site/forum/index.php?...p?showtopic=624 ja się w to nie bawiłem bo czarna magia dla mnie :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to zainstaluj program bootujacy ? czy to az taki problem ?

tak jest to dla mnie problem......

nie wiem w czym jest problem, nie potrafie go zdefiniować. A Ty wiesz co się stało??

nie chce stracic wszystkich danych

w linuxie raczkuje od 2 dni, a teraz łącze sie z netem przez linie telefoniczną przy pommocy jakiegoś starego komputera. Mam nadzieje że teraz rozumiecie w jakim jestem położeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to teraz masz nauczke, nie konwertuje sie z ntfs'a na fat32, operacja prawie zawsze konczy sie utrata danych

nie udało mi się tego zrobić więc to nie był powód.

 

To problem z linuxem, a konkretnie z fedorą....(problem z dyskami...)

windowsa już odzyskałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...