Skocz do zawartości
GuC!o^

RFactor

Rekomendowane odpowiedzi

No co Ty racuch :)

Faktycznie model wykonany niemal perfekcyjnie.

Generalnie nie zalezy mi na wygladach modeli pojazdow, a na oddaniu predkosci i realizmu jazdy. Jezeli pod tymi wzgledami bedzie lepszy od CDTP to nic nie stoi na przeszkodzie aby sie przesiasc.

 

@Monza - 1:27:688

Jedyne co zmieniam w bolidzie to obnizam spoilery oraz w opcjach BASIC zwiekszam sobie max speed poprzed acc-speed i downforce-speed

Aby zachowac rownowage miedzy przyczepnoscia bolidu, a predkoscia ustawiam predkosc w okolicach 330-335km/h i na prostej start-meta taka predkosc osiagam.

Czy jest jakis trick z ustawieniami na ten tor aby drastycznie poprawiac czasy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może skąd ściągnąć taką Monzę, bo ta co mam chyba z 1999 pochodzi - oczywiście graficznie ;)

Aha i jeszcze jak odblokować wszystkie bolidy (teraz mam wszystkie zablokowane) w CTDP 2005 ?

Edytowane przez LCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Kaeres :)

A co to za mod Monzy na tym filmiku z FSONE ?

Można gdzieś to ściągnąć ? bo bardzo ładnie wykonana graficznie.

Na tej co teraz pomykam to ciężko nie wpaść w poślizg na wysepkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kaeres, nie wiem na jakiej wersji toru jezdzisz, bo jest ich kilka, ja jezdze na tym co sie nazywa Brianza (do sciagniecian rfactorcentra w sekcji hall of fame), jest do tego toru troche setupow, ja wlasnie jezdze na jednym z nich (koles bodajze mial na nim 1.20.xx), mi poki co udalo sie osiagnac 1.26.933, ale wiem, ze to nie kres moich mozliwosci.

Z drugiej strony jak patrze, ze ktos ma 1.20 to mnie krew zalewa, ze az tyle mi brakuje, nie wydaje mi sie, zebym znalazl 6 sec na tym torze, ale moze do 1.25 zejde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podniecajcie sie tak czasami bo koles mogl sobie np wylaczyc zuzycie paliwa , silnika - wlac 0 litrow paliwka i daj min chlodzenie i smignac taki czas..

Waznniejsze duzo jest to by np przejechac 20-30 do 70 lapow bez popelnienia bledu zandego , dbajac o opony itp itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kaeres mowisz serio o Monzie z GPL, czy chodzilo ci o GTL, bo ja jezdzilem tez na GTLowej Monzie i to byl koszmar, momentami tak rzucalo samochodem, ze nawet na 7mym biegu na leciutkim luku, auto wykrecalo spina. Chociaz to pewnie tez zasluga setupu byla, ktory byl przygotowany na Monze by ISI.

 

@Sewer to powiedz jakie ty czasy krecisz na Monzie, chcialbym miec jakis punkt odniesienia i na jakiej wersji toru jezdzisz?

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezdze Monze skonwertowana z GPL.

Faktycznie rzuca jak cholera.

Mowicie, ze na innych nie rzuca samochodem ?

Przy hamowaniu z 320 do 100km/h to prawie Matrixa mam. Samochod momentami traci kontakt z podlozem (no przynajmniej przednie kola) i nie mozna skrecac wtedy. A spina mozna na kazdym torze i na kazdym biegu osiagnac, zaden problem. Grunt to opanowac samochod przy kazdej predkosci :)

Musze sprobowac ta z rfactorcentral.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nei mam czasy na hotlapowanie - jezdze tylko online i wole mod F1 79 lub PCC. Z F1 wspolczesnych czekam na RH 06 albo to FS ONE. Jazda offline mnei nudzi szybko i nie mam na nia zupelnei czasu...

Nie wiem czy to hotlapowanie.

Odpalam Monze w standardzie. Jezdze pierwszy dzien z 10 kolek, drugi dzien to samo i trzeci.

Pozniej kwalifikacje, warmup i wyscig.

3 godziny zabawy taka jednorazowa sesja. Wtedy ustalam te czasy ktore tutaj podaje.

A online sie pojezdzi jak poznam kazdy tor w stopniu conajmniej jak na dzisiejszy dzien Monze (4 dzien w sumie juz ja upalam).

 

Mod 1979 dla mnie za wolny.

 

PS. Nagralem sobie replaya ale mozna go odtwarzac jedynie z kamery widok TV. Jak mozna zrobic inne kamerki podczas odtwarzania replay ?

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowicie, ze na innych nie rzuca samochodem ?

 

A spina mozna na kazdym torze i na kazdym biegu osiagnac, zaden problem. Grunt to opanowac samochod przy kazdej predkosci :)

Ta z rfactorcentral wydaje sie bardziej rowna niz ta z GTL.

 

To ze spina mozna zaliczyc zawsze i wszedzie to wiem, ale na tym toze (Monza GTL) praktycznie na prostej (zaraz za pierwsza szykana), bez zadnych wariacji tylko jadac przed siebie na 7mce zaczyna tak podbijac, ze ciezko opanowac bolid, na Monzie z rfactorcentral tego nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mod 79 za wolny buehehe dobre ! to pewnei tor taki jak monaco tez jest za wolny ?:) albo hungaro.. nie mowiac juz ze monza to w sumie najlatwiejszy tor gdzie prawie 70% ma sie noge w podlodze :) a zeby go poznac to starczy 10-20 lapow a nie 3h :) Widze ze daleko droga kaeres przed toba - no ale coz ja juz znam wszystkie tory w sumie jakie sa w "realu" bo smigam w simy juz od hmmm 4 czy 5 lat a tory sie w sumei nei zmieniaja - tylko auta i konfiguracje ewnetualnie layoutu. Pozatym denerwuja mnei przeciwnicy AI bo zwykle dziwnie jezdza - i nei ma to jak smiganei z "zywym" przeciwnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mod 79 za wolny buehehe dobre ! to pewnei tor taki jak monaco tez jest za wolny ? :) albo hungaro.. nie mowiac juz ze monza to w sumie najlatwiejszy tor gdzie prawie 70% ma sie noge w podlodze :) a zeby go poznac to starczy 10-20 lapow a nie 3h :) Widze ze daleko droga kaeres przed toba - no ale coz ja juz znam wszystkie tory w sumie jakie sa w "realu" bo smigam w simy juz od hmmm 4 czy 5 lat a tory sie w sumei nei zmieniaja - tylko auta i konfiguracje ewnetualnie layoutu. Pozatym denerwuja mnei przeciwnicy AI bo zwykle dziwnie jezdza - i nei ma to jak smiganei z "zywym" przeciwnikiem.

Masz w 100% racje i w tym ze Mozna jest prosta i ze przeciwnicy AI sa tak jak kazdy komputerowy przeciwnik - czasami dziwny.

Mam rowniez bladziutkie pojecie o SIMach jak narazie (bo jezdze tylko w RBR od 2 lat).

Odpalilem F1 79 na Monzie i myslalem, ze przysne. Moze pozniej sobie pogram w tego moda albo i wcale bo jak wyjdzie FSONE to sadzac po filmikach i screenach mysle, ze nim sie zajme.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fizyka w modzie 79' jest oczywiście znacznie lepsza a wręcz idealna ;] niż w CTDP. Prędkość czuć genialnie, oczywiście dla poczatkujących będzie to mod znacznie trudniejszy niż CTDP, ale kto oczekuje jak najbardziej realnej fizyki to będzie w niebie. Problem w tym że niektórzy wolą jeździć dzisiejszymi bolidami ;) a nie historycznymi :P Pozostaje czekać na RH lub FSONE ewentualnie sezon 2006 w wykonaniu CTDP... Na obecną chwilę CTDP w sezonie 2005 nie ma absolutnie konkurencji w rF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sysak twoja opinia to jeden wielki LOL. dawno sie tak nei usmialem

Bo nie wiesz co to jest subiektywna opinia, ale o tym wiedzą chyba wszyscy na tym forum, którzy udzielają się w tematach o symulatorach.

 

Sysak - czym sterowałeś jak wpadłeś zrobiłeś Jelczem spina?

Nie zrobiłem jelczem spina, ale za to to coś czym jeździłem (to nie był bolid F1, tylko z tego co pamiętam jakiś sedan, czy coś w tym stylu) było podsterowne jak jelcz na lodzie.

 

ale to nie po polsku napisałem :D

 

sysak - nie martw się, w Carbon'a będzie można jeździć na klawce :D

Nie czekam na Carbona zbytnio. ;-)

 

Nigdzie nie zaprzeczam, że gra jest realistyczna i dobra. Po prostu żałuję, że tyle osób wręcz się nią podnieca, a mnie ona odrzuca...

 

Niestety kierownicy nie pożyczę, bo dla moich znajomych manta kompresor jest highendem. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kaeres, nie wiem na jakiej wersji toru jezdzisz, bo jest ich kilka, ja jezdze na tym co sie nazywa Brianza (do sciagniecian rfactorcentra w sekcji hall of fame), jest do tego toru troche setupow, ja wlasnie jezdze na jednym z nich (koles bodajze mial na nim 1.20.xx), mi poki co udalo sie osiagnac 1.26.933, ale wiem, ze to nie kres moich mozliwosci.

Z drugiej strony jak patrze, ze ktos ma 1.20 to mnie krew zalewa, ze az tyle mi brakuje, nie wydaje mi sie, zebym znalazl 6 sec na tym torze, ale moze do 1.25 zejde.

Hej, masz racje.

Ta konwersja jest o WIELE prostsza !

Tzn. nie mozna odrazu krecic lepszych czasow ale nie musze sie martwic, ze mi bolid odleci na nierownosciach.

Po 1/2h zszedlem do 1:27:xxx

Pojezdzi sie wiecej. Ten tor jest do bicia rekordow.

Jest rowniez ladniejszy i dokladniejszy z rzeczywistoscia.

Dzieki za informacje o nim.

 

PS. Sysak zarzadzil !!! :D

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak probowales na szczałkach to sie nei wypowiadaj, bo nie masz pojecia o grze. to tak jakbys powiedzial, ze FS2004 jest do bani symulatorem, bo na klawiszach cienko sie lata :| :mur:

Nie piszę, że wiem cokolwiek o tej grze, ani tym bardziej, że jest o kant d*py potłuc, tylko że źle mi się w nią grało, co mnie zawiodło. Umiesz wyczuć subtelną różnicę? Liczyłem, że na klawie będę mógł chociaż spróbować pojeździć.

 

sysak, nie rozkladaj mnie totalnie na lopaty, zabierasz sie za gre pretendujaca do najlepszego symulatora 4 kolek z klawiatura i jeszcze masz odwage negatywnie ja oceniac :mur:

Jest prawie tak jak mówisz, ale nie oceniam negatywnie gry, tylko odczucia po zagraniu w nią były negatywne. I nie denerwuj się jakbym ci zabił chomika, bo to tylko moje, nic nie znaczące zdanie. ;-) Koniec mojego udziału w tym topicu. Peace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis zrobilem 1.25.5xx, z ciekawosci wlaczylem pozniej TC na low (bo to przecierz bardziej real) i wykrecilem niskie 1.24. Shanghai mowisz, OK tylko musze sciagnac, jutro zaczne lupac.

 

EDIT: Niestety nie ma tego toru na rfactorcentral, moze cos innego zaproponujesz.

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Niestety nie ma tego toru na rfactorcentral, moze cos innego zaproponujesz.

Mylisz się :)

http://www.rfactorcentral.com/detail.cfm?ID=Shanghai%20KRC

 

Ja dzisiaj miałem długą sesję na Monzie.

Wykręciłem 1:27:600 (oczywiście bez helpów i na def setupie) kto ma mniej na tych ustawieniach?

Aha, mój bolid to BMW Sauber.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thuGG, zawze kroczek przede mna :P

Udalo mi sie wczoraj jedynie do 1:25:7xx :) (poprawilem z 1:26:7xx bo sie pomylilem wczesniej)

Ktore tory z rfactorcentral sciagacie ?

TTTT czy GP4 czy inne jezeli sa do wyboru ?

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...