Skocz do zawartości
ElSpiryto

CO Qpić?? P4 czy A64 ?? :| Masakra cena ta sama :|

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie pomożcie!!!! Nie wiem co wybrać .....P4 3.0 LGA775 czy AMD Athlon 64 s939 ?? Podliczyłem cene ile musze wydać na wszystko co potrzebuje i wyszło za płyte, procesor z coolerem, pamięci i obudowe ok. 1600 zł =| Nie pytać jakim códem :P TO tajemnica :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak cena ta sama to weź AMD, przynajmniej będziesz miał 64bity, które wpradzie się teraz nie przydadzą, ale nie będziesz musiał potem kupywać proca, aby ci 64bitowy windows poszedl i inne gierki/programy:P.

 

Taki AMD to "inwestycja" na przyszłość raczej, ale jak cena ta sama to weź AMD - takie jest moje zdanie:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ja napisze reszte częsci jakie zestawy wybrałem :o

 

PENTIUM 4 530 LGA 775 3.0 FSB800 1KB BOX

Gigabyte GA-8IPE775 Pro Intel 865PE

256MBx2 PC400 DUAL CHANNEL DDR GOOD RAM

TRACER GRANDEE THERMO 350WATT

 

I

 

AMD Athlon 64 3000+ s939 oem

Gigabyte GA-K8NSNXP-939 nForce3 Ultra SATA Raid FW GBLan (Microstar K8N Neo2 Platinum MS-7025) - zależy od ceny

Pentagram Freezone QVC-100 Cu

256MBx2 PC400 DUAL CHANNEL DDR GOOD RAM

TRACER GRANDEE THERMO 350WATT

 

niom to na tyle :P Piszcie dalej, a za tamte opinie dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Athlon 64 3000+ s939 oem

Gigabyte GA-K8NSNXP-939 nForce3 Ultra SATA Raid FW GBLan (Microstar K8N Neo2 Platinum MS-7025) - zależy od ceny

Pentagram Freezone QVC-100 Cu

256MBx2 PC400 DUAL CHANNEL DDR GOOD RAM

TRACER GRANDEE THERMO 350WATT

PS. Jak chcesz Pentagrama podłączyć pod s939 skoro on nie ma pod niego "przejściówki" czy jak to nazwać...

PS2. Pamięci HYNIXY D43 !!

PS3. Zasilacz minimum chiefftec 360W a nie tracer to Qpa TRACER=CODEGEN !!

PS4. PO CO TAKA DROGA PŁYTA !! Nie Lepiej MSI NEO 2 Platinium ??Też z nForce 3 Ultra a za dużo niższą cene !!

 

Sorry że w drugim poście nie uzasadniłem :) ale mi się nie chchiało pisać...

Oczywiście, że AMD64 jest tehcnicznie nowocześniejszy a co z tym idzie bardzij przyszłościowy niż ten P4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlon 64 to lepszy wybór - tak jak poprzednicy pisali bardziej przyszłościowy. Nawet gdyby nie wyszedł win pod 64 bit :) to i tak jego wydajność jest konkurencyjna w stosunku do intela, a przy tym wydziela mniej ciepła.

Te goodramy w tym konfigu aż rzucają się w oczy. Jeżeli myślisz o podkręcaniu to dopłać trochę i zmień je na jakieś lepsze pamięci.

Widzę, że chcesz jechać na zasiłce z taniej obudowy. Może się to smutno skończyć, dlatego polecam kupno jakiegoś przyzwoitego zasilacza. Najtańsze, a dobre są np modecomy 300gt/gtf lub 350gtf, chyba że zamierzasz podkręcać - wtedy trzeba wybrać coś droższego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

AMD Athlon 64 3000+ s939 oem

Gigabyte GA-K8NSNXP-939 nForce3 Ultra SATA Raid FW GBLan  (Microstar K8N Neo2 Platinum MS-7025) - zależy od ceny

Pentagram Freezone QVC-100 Cu

256MBx2 PC400 DUAL CHANNEL DDR GOOD RAM

TRACER GRANDEE THERMO  350WATT

PS. Jak chcesz Pentagrama podłączyć pod s939 skoro on nie ma pod niego "przejściówki" czy jak to nazwać...

PS2. Pamięci HYNIXY D43 !!

PS3. Zasilacz minimum chiefftec 360W a nie tracer to Qpa TRACER=CODEGEN !!

PS4. PO CO TAKA DROGA PŁYTA !! Nie Lepiej MSI NEO 2 Platinium ??Też z nForce 3 Ultra a za dużo niższą cene !!

 

Sorry że w drugim poście nie uzasadniłem :) ale mi się nie chchiało pisać...

Oczywiście, że AMD64 jest tehcnicznie nowocześniejszy a co z tym idzie bardzij przyszłościowy niż ten P4

1. Powiedziano mi że ten pentagram nadaje sie normalnie na s939 (wersja 100 i 120 tylko :) to dlatego)

2. nie znam tych pamięci i ich ceny ale popatrze :)) chcialem Geil'a ale za drogie :|

3. Mówisz 360 Wat...hmm..no zobaczymy moze sie cos znajdzie :P Złoty też wezmę to co mówisz pod uwage :)

4. Płyta zależy ile bedzie kosztować Gigabyte. Napisałem w pioście, że jeżeli gigabyte bedzie dużo się różnił ceną to wezmę MSI przez to ten nawias :)

 

Ale dzięki mam do myślenia nad obudową i pamięciami :D Chce wyssać przynajmniej 1GHz dodatkowo na zwykłym chłodzeniu z procesora ^_^ Moze sie uda :P na P4 1.8A koledze sie udało zwiększyć do 2.8 :) - nie wiem ile to żyło :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z grafa? Jesli masz slaba lub jak planujesz upgrade to moze poczekac na nForce 4 i wsadzic PCI-e? S939 jest lepszy od 754, ale brak fajnych plyt :(. Co nie zmienia faktu, ze lepszy od P4. Co do proca - jak mozesz to bierz boxa - dluzsza gwarancja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do grafiki to powiem tak narazie nie oplaca sie wogóle wydawać na PCI Express bo droga, wydajność zbliżona do AGP8x po trzebie misiałbym mieć 2 - 4 giga ramu i proca przynajmniej 4 GHz, żeby ATI Radeona X800 móc jakoś porządnie wykorzystać :) Więc narazie pożyje sobie z moim GF4 na AGP8x i jak coś to najwyżej zmienie na jakiegos ATI 9800 albo GF 5900 :) 745 nie biore narazie wogóle pod uwage bo nie są przyszłościowe :P Qrde 200 zł za zasilacz :| eeeh....:|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do grafiki to powiem tak narazie nie oplaca sie wogóle wydawać na PCI Express bo droga, wydajność zbliżona do AGP8x po trzebie misiałbym mieć 2 - 4 giga ramu i proca przynajmniej 4 GHz, żeby ATI Radeona X800 móc jakoś porządnie wykorzystać :) Więc narazie pożyje sobie z moim GF4 na AGP8x i jak coś to najwyżej zmienie na jakiegos ATI 9800 albo GF 5900 :) 745 nie biore narazie wogóle pod uwage bo nie są przyszłościowe :P Qrde 200 zł za zasilacz :| eeeh....:|

Za ZASILACZ kolego, a nie puszkę po sardynkach. Inwestycja w zasilacz się opłaca :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heeh sopko :) To moze ja poprostu Qpie sam zasilacz.. :idea: ..ale nie obudowe etz chce nową :P Chociaz...hmm...qcze dobra to jest najmniejszy klopot aQrat :P Dowiem sie wujka z aiel mi załatwilby może :) Ale teraz jest dalej kwestia procesory i doszła kwestja pamięci :P ...lol Musze podliczyć ile mnie to wyjdzie z tym zasilaczem i pamięciami :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do grafiki to powiem tak narazie nie oplaca sie wogóle wydawać na PCI Express bo droga, wydajność zbliżona do AGP8x po trzebie misiałbym mieć 2 - 4 giga ramu i proca przynajmniej 4 GHz, żeby ATI Radeona X800 móc jakoś porządnie wykorzystać :) Więc narazie pożyje sobie z moim GF4 na AGP8x i jak coś to najwyżej zmienie na jakiegos ATI 9800 albo GF 5900 :) 745 nie biore narazie wogóle pod uwage bo nie są przyszłościowe :P Qrde 200 zł za zasilacz :| eeeh....:|

Ja mam takiego Radzia i wcale mi 512 MB nie przeszkadza. I tez nie trzeba miec 4GHz. Ja myslalem raczej o karcie typu GF 6600/6600GT na PCI-e. PCI-e to nie nowa wydajnosc, acz nowy standard. Wszystko co od tej pory bedzie wychodzic to bedzie na PCI-e. Moze troche zainwestowac przyszlosciowo? Co do zasilacza - 200 zl za zasilacz to nie jest wcale duzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup sobie AMD bo lepiej pod nim gierki chodza i wogule jest wypas :] a co do zasilacza to karte graficzna nie masz jakiejs mega wymagajacej wiec kup sobie jakas pozadna obudowe za jakies 250zl z dobrym zasilaczem . . .

jak masz z tym problem (kupnem ) to daj znac na priv pomoge ci . . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie zapytał, do czego używasz komputera. Jeśli zależy Ci na kompresji Audio/Video to tu lepiej sobie radzi P4. Jeśli na grach, kompilacji, obliczeniach, lub jeśli używasz linuksa to tylko A64. W obróbce grafiki sytuacja jest wyrównana - zależy z jakich programów byś korzystał. Jedne wypadają lepiej na P4, inne na A64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie zapytał, do czego używasz komputera. Jeśli zależy Ci na kompresji Audio/Video to tu lepiej sobie radzi P4. Jeśli na grach, kompilacji, obliczeniach, lub jeśli używasz linuksa to tylko A64. W obróbce grafiki sytuacja jest wyrównana - zależy z jakich programów byś korzystał. Jedne wypadają lepiej na P4, inne na A64.

hehe na to czekałem ;] aż ktoś sie zapyta do czego jest ten komp mi potrzebny:) Ale po normalnych wpisach jakich sie spodziewałem też wiele już wiem ^_^ Dzięki :)

 

Nio wiec tak o tyle skomplikowana sprawa ze do grafiki 3D/2D Jak że i do grania oglądania filmów i programowania :) Al tez zwykłego przeglądania info z neta :P Wiec musiał by być do wszystkiego po trochu ;] Tak zwany do zabawy i do praconauki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe na to czekałem ;] aż ktoś sie zapyta do czego jest ten komp mi potrzebny:) Ale po normalnych wpisach jakich sie spodziewałem też wiele już wiem ^_^ Dzięki :)

 

Nio wiec tak o tyle skomplikowana sprawa ze do grafiki 3D/2D Jak że i do grania oglądania filmów i programowania :) Al tez zwykłego przeglądania info z neta :P Wiec musiał by być do wszystkiego po trochu ;] Tak zwany do zabawy i do praconauki :)

No to się nie zastanawiaj, tylko bierz A64. Poważne aplikacje już zaczęły się pojawiać na 64-bity, mimo, że oficjalnie Windowsa jeszcze nie ma (pod koniec października wyszedł Lightwave 3D). Testy Photoshopa (w 32 bitach) w zasadzie nie pokazały różnic między P4 i A64. W niektórych testach lepszy był Intel, w innych AMD). A jeśli chodzi o programowanie i szybkość kompilacji to A64 miażdży P4 już w 32 bitach (mój Opteronek 1.6GHz jądro 2.6.5 z domyślnymi opcjami kompiluje około 3 minuty - w 64 bitach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nieweim czy jak wyjdzie win64 lub biorac pod uwage lina p4 32bit wydzie lepiej od 64 bitowego AMD :)

Problem w tym, że Małomiękki prawdopodobnie czeka z wypuszczeniem Win64 do czasu aż Intel upora się z EM64T, co może nigdy nie nastąpić ;) bo P4 Nocona to porażka. Natomiast, jeśli ktoś korzysta z linuksa, to nie ma wyboru - tylko A64 lub Opteron zależnie od zastosowań. I w żadnym wypadku A64FX - to procesor gorszy od Opterona serii 100 a o wiele droższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...