Skocz do zawartości
Repthile

Mała wydajność

Rekomendowane odpowiedzi

Mój sprzet:

 

Intel Celeron 2.0Ghz

płyta głowna MSI MS-6567V2

grafa GeForce4 MX 440 64MB

RAM Kingston 256MB 266MHz

 

Wiem ze grafa super nie jest, ale niewiem dlaczego gry które chodza na wiele gorszych kompach mi sie przycinaja.

np. NFS underground - na wyłaczonych detalach, wszystko na minimum, przy 800x600 czesto przycina, spadaja fps'y i to nawet bardzo.

Counter-Strike v1.6 - no bez jaj, fps's spadaja nawet do 30, fakt faktem nie czesto ale troche to smieszne na takim kompie...

Unreal Turnament 2003 - no jest dobrze, na srednich czasem spadna fps'y do około 20

Dom3 - gra wyzszego kalibru, ale przy minimalnych detalach i przy 640x480 nie powinna sie zwieszac, lecz jak tylko zaczyna sie jakas akcja, grafika tak sie zaczyna mulić ze granie jest przktycznie niemozliwe.

 

 

Probowałem instalowac rózne systemy 98, Me, XP i nie zauwazyłem zadnej zmiany.

z biosem tez juz kombinowałem, rowniez nie pomogło, sterowniki rozne tez nie pomogły...

 

Najsmieszniejsze jest to ze te wszystkie gry moim kolega chodza bez problemu na słabszych kompach.

np. AMD athlon1700 Gf4mx440 64(taka jak moja) 256 ram - Unreal na Full detal bez problemu, NFSu na full chodzi jak masełko, doom3 na minimalnych przy 800x600 chodzi płynnie...

 

 

Czy ta karta gf4mx440 jest az tak do [gluteus maximus]?

Czy moze przyczyna jest gdzie indziej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamilwrc

1 Proc - za słaby

2 Grafa - za słaba

3 Ram - za mało :P

A Athlon 1700+ jest szybszy od Twojego Celerona :P

A i grafika jest 64 bit ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

efekt przycinania moze byc z tego co wiem rownie dobrze spowodowany przegrzewaniem sie komponetow lub spadkami napiecia... warto wiec sprawdzic czy wewnatrz budy nie ma piekilka i czy zasilaczowi wystarcz mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kolego już wspomniał. Celeron nawet 2 GHz jest nie do porównania z AXP 1700+. Nie ta liga, a na MHz to nie patrz. Masz prosty przykład, jemu się nie tnie.

Inną rzeczą którą musisz sprawdzić to ilu bitowa jest Twoja kart. Przypuszczam, że masz wersję 64-bitową. I tu może leżeć główna przyczyna. Być może nie zachowałeś odpowiedniego toku instalacji i wgrywania strowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mnie zmartwiliscie...

 

Racja athlony sa wydajniejsze

 

jak sprawdzic czy grafa jast 64bit czy 128 (chociaz raczej pewne ze mam 64)

gdzies czytałem ze 128bitowe maja wiecej kosci ramu? ja mam 4 kocsi wiec chyba 64bit

 

 

a jak wykrece procka do 2.4 lub 2.6 i dorzuce jeszcze 256 ramu

odczuje polepszenie?

 

bo podkrecac to karte to sie chyba nie opłaca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamilwrc

jak sprawdzic czy grafa jast 64bit czy 128

NAgraj Aida32 albo Everest (to to samo ;) )

 

a jak wykrece procka do 2.4 lub 2.6 i dorzuce jeszcze 256 ramu

odczuje polepszenie?

Oc proca prawie nic nie da bo to są puste mhz, a więcej ramu da znaczny efekt.

 

bo podkrecac to karte to sie chyba nie opłaca?

Można podkręcić ale na takiej karcie dużo to nie da :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AIDA32 wyniki:

 

czestotliwosc układu: 250MHz

RAMDAC: 350MHz

liczba potoków pikseli: 2

Liczba układow zarzadzania teksturami (TMU) na potok: 2

 

typ magistrali: DDR

Szerokosc magistrali: 128-bitowa 8O

 

a jednak 128bit, ale to chyba i tak nic nie zmienia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sam mówiłeś masz 4 kości na twojej grafie, więc nie wierz temu, co pokazuje AIDA. Mam kartę 128bit, a EVEREST/AIDA pokazuje mi 64 bit 8O. Napewno masz karte 64bit. Najlepiej zapuść 3dm01 i się przekonamy jak wydajny jest twój komp. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak wykrece procka do 2.4 lub 2.6 i dorzuce jeszcze 256 ramu

odczuje polepszenie?

wg mnie to jak masz cos zmieniac do gier to grafe, jakies 9550/9550xt/9600pro powinno byc akurat, celek nie powinien spowalniac takiej grafy za bardzo... wydatek okolo 250-500zl(chyba ze masz cos nie tak z zasilaczem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki sprzęt:

Pentium III 733

128 sdr

Płyta intela

Radeon 9200 se 64 ddr

 

W 3D Marku 2001 3300 pnkt to dużo jak na ten sprzęt??

 

I grałem w NFS na min detalach ale zato wysokie detale smochodów

 

Uważam że masz go źle skonfigurowanego daj nowe stery, sformatuj i zainstaluj win najlepiej 98 wyrzuć z paksa (koło zegarka) niepotrzebne ikony

 

A to że sobie dokupisz ramy to nekoniecznie rozwiąże problem taki przykład

 

mój kumpel :

Celeron 730 podkręcony na 870 lub 830

198 ram sdr

Leadek GeForce 64 ddr

płyta główna ECS

 

W 3D marku 2001 1600 punktów

moim zdaniem podstawą wydajności kompa jest dobra płyta główna

może się okazać tak jak w przypadku mojego kumpla że wydasz kase na ramy a to nic nie da bo płyta tego nie wykorzysta!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tej samej karcie graficznej mam w csie non stop 100 fps (nie liczac sytuacji ze smokiem) cs jest na dupnym strasznie silniku. fps zalezy tylko od procka wiec jezeli ci spada to wina celka. (pomijam sytuacje ze smokiem kiedy na 30fps ci nawet p10 100ghz nie pomoze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój sprzet:

 

Intel Celeron 2.0Ghz

płyta głowna MSI MS-6567V2

grafa GeForce4 MX 440 64MB

RAM Kingston 256MB 266MHz

 

Wiem ze grafa super nie jest, ale niewiem dlaczego gry które chodza na wiele gorszych kompach mi sie przycinaja.

np. NFS underground - na wyłaczonych detalach, wszystko na minimum, przy 800x600 czesto przycina, spadaja fps'y i to nawet bardzo.

Counter-Strike v1.6 - no bez jaj, fps's spadaja nawet do 30, fakt faktem nie czesto ale troche to smieszne na takim kompie...

Unreal Turnament 2003 - no jest dobrze, na srednich czasem spadna fps'y do około 20

Dom3 - gra wyzszego kalibru, ale przy minimalnych detalach i przy 640x480 nie powinna sie zwieszac, lecz jak tylko zaczyna sie jakas akcja, grafika tak sie zaczyna mulić ze granie jest przktycznie niemozliwe.

 

 

Probowałem instalowac rózne systemy 98, Me, XP i nie zauwazyłem zadnej zmiany.

z biosem tez juz kombinowałem, rowniez nie pomogło, sterowniki rozne tez nie pomogły...

 

Najsmieszniejsze jest to ze te wszystkie gry moim kolega chodza bez problemu na słabszych kompach.

np. AMD athlon1700 Gf4mx440 64(taka jak moja) 256 ram - Unreal na Full detal bez problemu, NFSu na full chodzi jak masełko, doom3 na minimalnych przy 800x600 chodzi płynnie...

 

 

Czy ta karta gf4mx440 jest az tak do [gluteus maximus]?

Czy moze przyczyna jest gdzie indziej?

przeciez 30 FPS to płynna gra, nierozumiem :roll:

jak dla mnie ta niska wydajnośc nie jest niczym dziwnym - to chyba normalka jak na taki sprzet :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój sprzet:

 

Intel Celeron 2.0Ghz

płyta głowna MSI MS-6567V2

grafa GeForce4 MX 440 64MB

RAM Kingston 256MB 266MHz

 

Wiem ze grafa super nie jest, ale niewiem dlaczego gry które chodza na wiele gorszych kompach mi sie przycinaja.

np. NFS underground - na wyłaczonych detalach, wszystko na minimum, przy 800x600 czesto przycina, spadaja fps'y i to nawet bardzo.

Counter-Strike v1.6 - no bez jaj, fps's spadaja nawet do 30, fakt faktem nie czesto ale troche to smieszne na takim kompie...

Unreal Turnament 2003 - no jest dobrze, na srednich czasem spadna fps'y do około 20

Dom3 - gra wyzszego kalibru, ale przy minimalnych detalach i przy 640x480 nie powinna sie zwieszac, lecz jak tylko zaczyna sie jakas akcja, grafika tak sie zaczyna mulić ze granie jest przktycznie niemozliwe.

 

 

Probowałem instalowac rózne systemy 98, Me, XP i nie zauwazyłem zadnej zmiany.

z biosem tez juz kombinowałem, rowniez nie pomogło, sterowniki rozne tez nie pomogły...

 

Najsmieszniejsze jest to ze te wszystkie gry moim kolega chodza bez problemu na słabszych kompach.

np. AMD athlon1700 Gf4mx440 64(taka jak moja) 256 ram - Unreal na Full detal bez problemu, NFSu na full chodzi jak masełko, doom3 na minimalnych przy 800x600 chodzi płynnie...

 

 

Czy ta karta gf4mx440 jest az tak do [gluteus maximus]?

Czy moze przyczyna jest gdzie indziej?

przeciez 30 FPS to płynna gra, nierozumiem :roll:

jak dla mnie ta niska wydajnośc nie jest niczym dziwnym - to chyba normalka jak na taki sprzet :wink:

30 fps to wcale nie taka płynna gra, ja już pisałem wyżej po pierwsze jaki mam sprzęt a po drugie co o tym myśle

ja na moim sprzęcie mam w granicach 30-60 fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzuć rivatuner i on ci powie ile masz bit.coś jest nie tak nie powinno ci tak ciąć

riva opkazuje 64bit

 

efekt przycinania moze byc z tego co wiem rownie dobrze spowodowany przegrzewaniem sie komponetow lub spadkami napiecia... warto wiec sprawdzic czy wewnatrz budy nie ma piekilka i czy zasilaczowi wystarcz mocy

nic sie nie przegrzewa, a zasilacz mam nowy 300W pod p4

 

ja bym jednak sprobowal pokrecic procka . a jak to nic nie da to... wrocisz do poprednich ustawien . co zaszkodzi spróbować ?

http://www.tweak.pl/forum/about99118.html

 

przeciez 30 FPS to płynna gra, nierozumiem...

pograj se na 30fpsach i np. na 100 to zobaczysz cy nie ma róznicy

 

 

Pozniej sciagne 3dmark01 i przedstawie wyniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic sie nie przegrzewa, a zasilacz mam nowy 300W pod p4

Condogen ;D zmein to na cos lepszego (mofecom, forton, chief jak masz siano)

 

Na moim configu a tez mam gf4 mx440 (128bit) i 256 w csie ok 70 Fps minimum 30 (aztek + smoke)

w nfsu w 800x600 wszystko na low nic niegdy nie przycielo. A w undergound2 demo w 800x600 na hight nie tnie :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam procka z tej samej serii celeron 2.4 do tego mam płyte biostar P4SDA na SiS645DX karte mam IMO gorsza mianowicie radeona 9200se i przed kreceniem mam cos kolo 3800 3dmarks a p kreceniu grafy 200/166@244/211 [bez chlodzenia,bez artefktoof, mimo ze pamieci to elixiry 6ns...] wyciagam cos kolo 4200-4300 ale w gierkach UG na 800-600 na low i medium idzie niezle a w csie mam 100fps bez problemu do tego chieftec 360W i 256 ramu 400 tylko nie wiem jak nakrecic jakies male wartosci na fsb... bo w biosie mam 100 a potem 133 na fsb a to daje 3200Mhz czego nie wytrzynuje... prosze o rade :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor rzeczywiście nieszczególny, grafika też. Możesz jednak spróbować, przed ingerencją w warstę sprzętową, popracować nad wydajnością systemu. Nie sztuką jest wydać dużo pieniędzy i mieć szybkie komputer. Prawdziwym wyznacznikiem znajomości komputerów jest wyciśnięcie maksymalnej wydajności z tego, co masz. Wywal wszystkie zbędne programy, pousuwaj ręcznie pozsotatłości po nich. Wyczyść też inne śmieci z dysku. Wyczyść pliki tymczasowe przeglądarki, wywal śmieci z folderów Temp (wszystkie wymienione w Panelu sterowania/ System/ Zaawansowane/ Zmienne środowiskowe). Wyłącz usługi przywracania systemu i indeksowania dysku twardego (oraz inne zbędne - więcej informacji uzyskasz po przeczytaniu tej e-książki, polecam - http://www.neutrin.pl/modules.php?name=str...=showpage&pid=4 ) .Użyj defragmentatora dysku - np. najlepszego na rynku Raxco Perfect Disk 6.0 ( supernova.org jeśli wiesz, o co chodzi) :lol: Usuń wszystkie zbędne pozycje z autostartu (np. programem RegCleaner 4.3, tym samym programem usuń zbędne lub błędne wpisy z rejestru). Usuń wszystkie sterowniki. Zainstaluj Intel Chipset Utility i inne sterowniki do chipsetów Intela. Potem zainstaluj sterowniki do reszy sprzętu wedle potrzeby (nie polecam najnowszych sterowników do karty graficznej, bo są one optymalizowane pod najnowsze układy, zainstaluj raczej jakieś starsze sterowniki Omega, z naciskiem na wydajność www.omegadrivers.net). To tyle. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawe jak jest to codagen 300W to i tak niejest to jego wina!!!

Miałem jeszcze do niedawna codagena 300W i wytrzymywał ten sprzęt co w podpisie po podkręceniu!!!!

Więc celeron 2.0 to pujdzie jak masło :P

Mój codagen żył 10 miesięcy :D:D:D ale za tą cenę :) (był gratisowo razem z obudową).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

THX SlawioG sporo pomogles mam zamiar ostro zoptymalizowac winde i zapuscic smarka zobaczymy ile wyciagne... :] [btw ten temat chyba nie powinien lezec w dziale karty graficzne tylko procesory intel...] a sprzetowo mam zamiar zrobic pare radiatoroow i zobaczyc ile to sie da wykrecic [r9200se korzystajac z topicu http://forum.purepc.pl/about87972-0.html ] :twisted: :P:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...