Skocz do zawartości
rumun_666

Moja nowa zabawka >=D (fotki modemowcy!)

Rekomendowane odpowiedzi

No więc jak juz wspominalem w jakims topicu o samochodach, w domu w bieszczadach mam Nissana Patrola. Ostatnio sporo czasu zostało poświęconego jego przeróbkom, przystosowując go do jazdy w naprawde ciężkich warunkach. Więc pokazuje wam efekty pracy mojej i mojego wuja.

 

Amortyzatory (Toyota Rav4) zostały przeniesione nad mosty, nie jak to było pierwotnie pod mostami.

Dołączona grafika

 

Kola 35', nie moglismy nigdzie dostac felg do takich opon wiec robione na zamowienie.

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Resory od Light Trucka.

 

Dołączona grafika

 

W środku fotele z patrola GR, i piękny barek z akacjowego drewna (podobnie jak ławki na pace) robione na zamowienie ofkors.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Rzut oka za zawieszenie.

 

Dołączona grafika

 

Jest oczywiscie snorker. Samochod bedzie jechał pod wodą tak długo dopóki kiedrowca sie nie utopi :) .

 

Dołączona grafika

 

Nocna jazda po łąkach (straszna mgła była):

 

Dołączona grafika

 

Pare ogólnych ujęć:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Reszta fotek tutaj: http://freepgs.com/przemek_t/Patrol/

 

Brakuje jeszcze wyciągarki ale w przyszlym tyg. juz bedzie. Tak poza tym jest wszytsko: hi-lift, apteczka, snorker, stretch line'y itp. [/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezaskromne masz hamulce? Te z przodu mają niewielką średnicę i chyba nie są wentylowane. 260km + pewnie co najmniej 1,5t raczej trudno zatrzymać.

:lol: -slownie LOL.

Widziales kiedys auto w pelni terenowe jadace ponad 150km/h po blocie?

Inna sprawa ze hamulce do auta terenowego maja dzialac, a nie ladnie wygladac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezaskromne masz hamulce? Te z przodu mają niewielką średnicę i chyba nie są wentylowane. 260km + pewnie co najmniej 1,5t raczej trudno zatrzymać.

:lol: -slownie LOL.

Widziales kiedys auto w pelni terenowe jadace ponad 150km/h po blocie?

Inna sprawa ze hamulce do auta terenowego maja dzialac, a nie ladnie wygladac.

jakbys przeczytal uwaznie to bys wiedzial ze chodzi o konie zmiechanizowane :?

co nie zmienia faktu ze text o hamulcach jest nieteges :wink:

 

rumun, ja od zawsze wiedzialem ze ludzie z 4ti są jacyś pozytywnie zakręceni :wink:

pomiatasz i tyle;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowie ze cos kolo 260 KM, przed przerobkami 225Km ... pare istotnych bajerów. Silnik 4,2l nietypowy, poskładany właściwie z kilku silników... Powiem wam ze samemu mnie zaciekawiła specyfkacja silnika... Zadzwonie do goscia gdzies popoludniu bo teraz jesio śpi pewnie :P

 

To nie jest trumna, tylko barek, na butelki :D musi byc pojemny :P

Fotele nie mają być piękne tylko funkcjonalne, takie ktore mozna umyc węzem i nic im nie bedzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolor plandeki i tapicerki do (_|_), ze o trumience po srodku nie wspomne.

reszta moze byc

LOL, przecież kolorem się nie jeżdzi, (zwłaszcza dla auta terenowego) nie ma to znaczenia.

LOL2 "barek" to trochę nie pasuje do samochodu :?

 

rumun, bedziecie tym autem chcieli startować w jakiś amatorskich albo pół-profesionalnych imprezach (rajdy przełajowe, ect.)? Bo sądzę, że już można by (zwłaszcza jak dojdzie wyciągarka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dojdą 2 wyciągarki + 2 akumulatory żelowe (wsytarcza jeden, 2 awaryjny) poza tym mysle ze w przyszłym roku będziemy brali udział w zawodach. Samochód trzeba jeszcze dobrze przygotowac do takich zabaw. Potrzebny drugi hi-lift, zapasowe koła itp.

 

Oczywiscie zartowalem z tym barkiem na butelki. W srodku jest cos jak skrzynka narzędziowa. Klucze nasadowe, srubokręty nakładki srubki, tasmy izolacyjne itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik to diesel czy benzyna? Z tego co wiem to do jazdy w typowo ciezkim terenie np przelaj z malymi predkosciami diesel jest lepszy (nisko umieszczony ogromny moment obrotowy), natomiast do jazdy szybkiej w terenie to lepsza benzynka.

Czekam na informacje o silniku!!! A ile pali??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-slownie LOL.

Widziales kiedys auto w pelni terenowe jadace ponad 150km/h po blocie?

Inna sprawa ze hamulce do auta terenowego maja dzialac, a nie ladnie wygladac.

Jak lol to lol. :lol:

Owszem widziałem (nie wiem czy dokładnie 150km/h, ale bardzo szybko) - od tego jest tv. :) Zresztą do jazdy po błocie raczej nie są potrzebne dobre hamulce.

Czy myślisz, że wentylowane tarcze o dużej średnicy mają ładnie wyglądać? Jak tak to :lol:

Czy ja mówię, żeby pomalował sobie zaciski?

Zwracam tylko uwagę, że przydałoby się je wzmocnić, bo nie wkłada się silnika 260km po to, żeby wolno jeździć, a ten samochód nie należy do lekkich. Na zwykłych drogach, gdzie jeździ się szybciej niż w terenie, wolałbym mieć mocniejsze niż seryjne, ale co kto woli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to auto do ciezkiego terenu a nie jazdy terenowej wiec sadze ze tu nie o moc chodzi tylko o moment obrotowy. A przy mocy 260 koni to moment pewnie bedzie z 500 Nm a to calkiem sporo i da sie takie auto przy dobrym kierowcy z niezlych tarapatow wydostac!!!! Poza tym pewnie auto ma skrzynie zestopniowana tak ze wcale tak szybko nie pojedzie. Terenowka to nie auto wyscigowe za wysoko polozony srodek ciezkosci!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hardcorowy wozek !! :)

 

Złoty: nie wiem czy sa potrzebne mocniejsze hamulce, z takim wysokim zawieszeniem i oponami, bedzie sie poruszal napewno troche wolniej niz standardowo po drogach publicznych. Zreszta to jest samochod robiony czysto pod ciezki teren, a nie do jazdy do pracy czy po zakupy do marketu.

 

Co do mocy silnika to moglbyn sie zalozyc ze nie ma 260 kucy. Piszesz ze zlozony z kilku silnikow, czesci chyba mocno urzywane, jezdzi toto na olej opalowy..... pewnie ma ze 1880km max, ale momentu z 550nm. Poco komu duzo mocy w hardcorowej terenowce..... moment obrotowy sie liczyy..... :P i dobra wyciagarka :P, mam nadizeje ze cos porzadnego zamontujecie :).l

powodzenia ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mocy silnika to moglbyn sie zalozyc ze nie ma 260 kucy. Piszesz ze zlozony z kilku silnikow, czesci chyba mocno urzywane, jezdzi toto na olej opalowy..... pewnie ma ze 1880km max, ale momentu z 550nm.

8O 1880 koni mechanicznych, czy kiliometrow :> :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie Ładnie ;) Pogratulować

A co do mocy silnika - hmm moc była sprawdzana na Hamowni ?

Co do pomysłu z barkiem - uważaj na dociekliwość pał :P

No ja nie wiem czy 35' koła zmieszczą sie na hamowni :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no na pewno nie ma 180KM bo mial 210 (albo 220) przed tjuningiem. Hamulce trzymają dobrze, mysle ze chwilowo są mocniejsze nei potrzebne. Jak do tej pory zdarzył sie jeden mocniejszy wypadek.

Najazdw zakręt w wąwozie przy ok. 80km/h. MOj wujek wyleciał przez szybe w drzwiach (zapnijcie pasy ;) ) złamał się amortyzator i skrzywił resor. POza tym wszytsko całe. Będzie u mnie znajomy gdzies kolo 13.00 także podam wam dokładniejsża specyfikacje silnika. Co do kół.

Gosc który robił nam te felgi chciał dobrze wywazyc kola i kiedy wlozyl je do maszynki ta pokazała: 9999999999 i wyłączyłą sie :D powaznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...