Skocz do zawartości
Memphis

fstab... frustracja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Wybaczcie idiotyzm mojego postu, ale gdzies musze dac upust frustracjom. Mialem klopoty z kompem i musialem dzis od nowa postawic linuksa. Instalowalem go tyle razy, ze nie zlicze. Zawsze sam kompiluje jadro, zawsze dopisuje to samo do fstab, ale tym razem za nic nie idzie. Probuje zamontowac moja fatowa partycje, a tu nic:

 

mount: wrong fs type, bad option, bad superblock on /dev/hda5,       or too many mounted file systems
I jak tu sie nie pochlastac ? Zrobilem wszystko to, co zawsze i zawsze bylo dobrze. Caly dzien nad tym siedze i nic... :oops: :roll: :evil: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy konfiguracji kernela ustaw tak:

 

File Systems ---->

---->Native Language Support

(iso8859-1) Default NLS Option

<M> Codepage 437

:

:

<M> NLS ISO 8859-1

 

Tez się zdziwiłem jak testowałem najnowsze jajko i FAT32 nie działał, jak się okazało wszystkiemu winne było kodowanie znaków...

I nie zapomnij wkompilować do kernela obsługi 437 i ISO 8859-1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje dodatkowo :

<M> Codepage 852

<M> NLS ISO 8859-2

tych modulow uzywa sie do spolszczania vfatow.

A domyslnie Default NLS Option ustawic na iso8859-2.

A moze dodatkowo dodac w /etc/fstab opcje:

showexec,iocharset=iso8859-2

przy vfat, zeby sie kodowanie nie gryzlo i wylapywal atrybut wykonywalnosci plikow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iocharset=iso8859-2,codepage=852

to + wybranie w danym programie odpowiednich czcionek obslugujacych ogonki wystarczy dla polskich literek.

 

PS. Ofcoz to co podalem(te dwa moduly) jest dodatkiem do tych modulow co podal jg5 najlepie miec wszystkie 4 zeby ograniczyc ilosc problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzieki za odp, niestety wczoraj bylem juz potem odciety od komputera. Dzisiaj zrobilem jak radziliscie - wkompilowalem w jadro obsluge Codepage 437, Codepage 852, ISO 8859-1 i ISO 8859-2. Niestety po kompilacji jaja bylo to samo. Zajzalem wiec do logow, a tu ja byk:

 

Nov 14 15:04:36 myhost FAT: codepage cp437 not found

I jaka magia to sprawia, jak ja mam cp437 w jaju ? Hmmmm.... zastanawiam sie co spieprzylem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego jajka uzywasz?

 

Jakby co to wyśle konfiguracje mojego na którym działa FAT32.

 

dla 2.6.9

 

mam ustawione tak i działa:

 

FILE SYSTEMS --->DOS/FAT/NT Filesystems ---><*> MS-DOS fs....<*> vfat windows....(437) Default codepage for FAT(iso8859-1)  Default iocharset for FAT

następnie

 

FILE SYSTEMS ---> ---->Native Language Support(iso8859-2) Default NLS Option<*> Codepage 437<*> 852  Central E<*> NLS ISO 8859-1<*> NLS ISO 8859-2<*> NLS UTF8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki chlopaki jakos poszlo. Ja wlasnie teraz skusilem sie na 2.6.9-1 no i sie namachalem troche, ale juz wszystko gra. Teraz tylko przywrocic system do takiego stanu w jakim go stracilem. Eee tam, najwyzej 2 tygodnie. Dzieki za pomoc :lol: :D 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...