Skocz do zawartości
v1ru5

Vampire: The Masquerade Bloodlines

Rekomendowane odpowiedzi

Helo apropo tej guerki to mi sie bardzo podobała (już ją skończyłem jako treme i teraz gram Malkavianem).

 

Co do pytań odnośnie oco w tym biega to proponuje wszystkim przeczytac przynajmniej wstęp do podręcznika do gry RPG Vampir: Maskarada i opis tam klanów żeby wiedzieć o co chodzi pobierznie.

 

Przedwszystkim Maskarada czyli UNIKAJCIE łamania zasad nie dla faktu że one są ale że one tworzą klimat maskarady. Kilka słów o Camerill, to jest organizacja albo raczej stowarzyszenie Vampizych klanów które zgodziły sie na trzymanie zasad maskarady czyli tak jak w tutorialu jest mowa w skrócie "życie wśród ludzi a raczje cieniu". Sabat ich łatwo opisuje jednen cytat "Ludzie to dla nas to tosamo co wieprzowina dla ludzi".

 

Gra ma kilka zakończeń i są ciekawe w mojej opini pozatym jest masa questó pobocznych.

 

Padło stwierdzinie ze jako gra jest od 18+ to brak wulgaryzmów hmm mam wersje ENG i ich niebrak tam gdzie mają być tam są i super dopasowane !.

 

Cieakwa jest możlieość wykonania każdego questa na conajmniej 2 sposoby, siłowy i gadka (zależnie od klanów i innych umiejętnosci różne możliwości).

 

W całej grze znalazłem tylko 1 poważny błąd w grze ale producenci nad tym ciągle pracują więc moze zanim tam dojdziecie to dojdzie łatka na to ale puki co podaje info jak to rozwiązać a chodzi o wywalnie sie gry pod koniec misji ratowania naukowca zaraz po walce z księdzem.

należy tego użć stojąc razem z naukowcem koło łodzi zaraz !!!!

 

To enable the console for the game:

1) Right-click on the shortcut you use the launch the game

2) Select properties

3) Make sure you are on the shortcut tab

4) At the end of the target line add -console, add this outside of the quotes

5) The finished line should look like this if you have the game installed to the default directory

"C:Program FilesActivisionVampire - Bloodlinesvampire.exe" -console

6) Hit ok, make sure you launch the game using this shortcut

 

Once you have enabled the console load the saved game from this level and do the following

1) Get to the boat and approach it, do not get into the boat, but get as close as you can

2) Open the console using the tilde "~" key

3) Type the following commands in:

 

If you saved Johansen:

SaveJohansen()

 

Then to level transition if you're anybody but a Nosferatu:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, w grze jest powazny bug, którego nie wychwycili programiści.

 

ps. Corwin naucz sie chłopie, że jak wystąpi błąd przy wysyłaniu topica, to otwórz w nowym oknie jeszcze raz ten temat gdzie pisałeś i zobacz czy rzeczywiscie go tam nie ma, bo te 8 odpowiedzi, to już spora przesada :!: :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie gracie nosferatu należy wpisać -->changelevel2 la_hub_1 sewer_map_landmark

Należy najpierw zapisać grę(tylko nie quicksave) najlepiej już na pomoście,gdyż może się okazać,że po przejściu do następnego etapu,znikną wszystkie wasze rzeczy z inventory.Wówczas trzeba próbować ponownie,z tym że jednocześnie trzeba starać się stanąć bliżej łódki.

W moim przypadku powiodło się za pierwszym razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki że dałem wtedy tyle postów pod żąd ale nigdy do tąd nie miałem errora na forum, zauwazyłem że dałem kilka postów pod żąd ale NIE udało mi się ich usunąć wystąpił wtedy klejny błąd, napisałem do moderatora forum gry ale widocznie nie usunoł postów co widać.

 

Zamieszcam teraz pełną składnie tego co tżeba wpisać

 

To enable the console for the game:

1) Right-click on the shortcut you use the launch the game

2) Select properties

3) Make sure you are on the shortcut tab

4) At the end of the target line add -console, add this outside of the quotes

5) The finished line should look like this if you have the game installed to the default directory

"C:Program FilesActivisionVampire - Bloodlinesvampire.exe" -console

6) Hit ok, make sure you launch the game using this shortcut

 

Once you have enabled the console load the saved game from this level and do the following

1) Get to the boat and approach it, do not get into the boat, but get as close as you can

2) Open the console using the tilde "~" key

3) Type the following commands in:

 

If you saved Johansen:

SaveJohansen()

 

Then to level transition if you're anybody but a Nosferatu:

changelevel2 la_hub_1 taxi_landmark

 

And if you're a Nosferatu, instead use:

changelevel2 la_hub_1 sewer_map_landmark

 

4) If you get to the next level and you do not have any items in your inventory reload your previous save (make sure you have a discreet save and are not just using the autosave) and try it again, but stand closer to the boat.

 

Wziłem to z orginalneje bazy danych od producenta gry jakby co to tam najlepije jest sprawdzać czy coś nowego nie wymyślili z tą grą bo jest w niej masa błędów.

 

Proponuje też jak co szukać porad na http://vnboards.ign.com/Bloodlines_Inn/b22439/ albo jak co na oficjalnej stronie gry to bezposredni lik do tego link

 

Naucz sie zamieszczać linki Walker3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma problem- zaciolem sie w kanalach w holywood- quest od Isacka trzeba odwiedzic dom w ktorym nakrecono ten chory film, zalatwilem tam kolesia, poszedlem dale do kanalow no szedlem dalej i szedlem az doszedlem do pomieszczenia gdzie sa wyladowania elektryczne, podloga jest zalana w niej jest kanal ktorym mozna doplynac do dwuch malych pomieszczen (przyzalozeniu ze sie wylaczylo wiatrak) no i sa tam 2 potworki... co robic dalej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma problem- zaciolem sie w kanalach w holywood- quest od Isacka trzeba odwiedzic dom w ktorym nakrecono ten chory film, zalatwilem tam kolesia, poszedlem dale do kanalow no szedlem dalej i szedlem az doszedlem do pomieszczenia gdzie sa wyladowania elektryczne, podloga jest zalana w niej jest kanal ktorym mozna doplynac do dwuch malych pomieszczen (przyzalozeniu ze sie wylaczylo wiatrak) no i  sa tam 2 potworki... co robic dalej?

Jeśli chodiz tylko dostanie się do przełączników.

Można to przejść na 2 sposoby.

 

1. Jeśli masz save zanim ci się zawali mostek to możesz spróbować przeskoczyć go bo on zapada się zawsze po drugiej kratce i da się przeskoczyć wiem bo sam tak robiłem

 

2. To wejść na siłe do góry ale radze podpompować wtzrymałość znim się to zrobi (prąd boli)

 

Jeśli chodzi co dalej to już piszę.

 

1. Wypadło by włamać się do drzwi i wyłączyć prąd bo utrudnia życie(jeśli masz za niskie umiejętności to podpakuj się blood bafem a jak nadal będą za małe to radze zrbić szybkiego save i przejść do punktu 2)

 

2. Niepamiętam jakie jest ustawienie pomp na przełączniku dlatego powiem co zrobić a nie podam dokładniej liczby przestawień wajchy.

 

WAŻNE NALEŻY TO WSZYSTKO ROBIĆ SZYBKO bo czas jest wyliczony co do sekundy w tym miejscu :!: .

 

A więc przełanczamy pompy wskakujemy do wody i płyniemy jak najszybciej tunelem a następnie w nim skręcamy w prawo.

Jeśłi pompy były dobrze ustawione to powinniśmy dopłynąć do rozwidlenia wtedy nas wyżuci do następnego etapu jełśi były źle ustawione to nie uda nam się wpłynąć wogule do tunelu.

 

Należy próbować do bólu mnie się udało za 3 próbą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki Corwin. faktycznie co do sekundy jest to wyliczone...

mam inne pytanie dla tych co robili quest dany przes urocza Velvet :D z Vesuviusa- chodzi mi o 1 zadanie- zalatwienie tej striptizerki, wiec zadanie wykonalem i gdy wrucilem do VV to ona sie namnie wydarla ze to trzeba bylo pocichu zrobic a ja i sie skradalem, z nikim niegadalem, tych 2 kolesi sie pozbylem (nie zabijajac oczywiscie) a sama panienke zalatwilem magia- czy jest inny sposob by kobita niekrzyczala czy poprostu to tak ma byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm u mnie wszystko bylo ok.. zamknalem 2 budki ( tzn zablokowalem te szyby oprzez kompa - jeden gosciu sie zmyl ) 3 uszkodzona.. wchodze koles siedzi, nie wiedzialem co z nim zrobic.. wrzucilem 5$ do maszyny i po chwili okno samo sie zasunelo... no ale nic nadal sie nie dzialo ( stal jak zamurowany ). Wrzucilem kolejne 5$ do maszyny i okienko sie otworzylo a tamta juz z mieczem szalala... teraz wszedlem do niej do pokoiku/garderoby gdzie latala z piana na pysku i spokojnie rzucilem sie jej do gardziolka wysysajac zyciodajne plyny do ostatniej kropelki ( najcichszy sposob zabijania jaki znam, a vs wrogowie nie spada humanity ) Suchara zostawilem i poszedlem do VV ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojawil mi sie taki maly problem- jestem w posesi ming xiao (to juz chyba koncowka) i tam jest akie pomieszczenie z kolem wodnym a na dole sa drzwi zablokowane decha a jak do nich podchodze to pojawia sie taka dziwna ikona, ze niby mozna bylo popchac ta deche ale niewiem jak. pooblazilem cala ta lokacje ale zadnego przejscia dalej nieznalazlem poza kretynskim do;adowywaniem zabitych sraznikow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deche mozna pchnac tylko trzeba to zrobic w bok, ja sie musialem nagimnastykowac myszka zeby to zrobic :) Tak wlasnie wyglada wykozywtanie wsapnialego silnika SOURCE w tej grze :) Ja znalazlem tylko jeszcze 1 miejsce gdzie trzeba go bylo wykorzystac, rozwalic deski w quescie z obrazami.

 

Jestes juz pod koniec gry to fakt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pomiwszczenia z kołem wodnym to są tam duże drzwi an dole trza odsunąć zasówę i wejdzie się do pseudo labiryntu małych prejśc z pułapkami. Chodź tak długo aż dojdziesz do pomieszczenia z dużą statułą Buddy(te małe w okolicy się nie liczą), tam poprzsuwaj piedestały z figurkami czy jakoś tak na dwie płyty kwadratowe koło tego posoągu i otworzy ci się przejście dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciagle sie mecze z ta zasowa, bo za cholere nieda sie jej przesunac, wciskam "use" i tez nic, probowalem ja pchac w rozne strony, moze ona jest zablokowana i trzeba cos gdzies wczesniej wcisnac, a moze to znowu jakis blad. o to screen, co ja tam mam robic? z gory mowie ze pchalem w prawo, zarown z "use" jaki bez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciagle sie mecze z ta zasowa, bo za cholere nieda sie jej przesunac, wciskam "use" i tez nic, probowalem ja pchac w rozne strony, moze ona jest zablokowana i trzeba cos gdzies wczesniej wcisnac, a moze to znowu jakis blad. o to screen, co ja tam mam robic? z gory mowie ze pchalem w prawo, zarown z "use" jaki bez.

Hehe ja też z tym miałem problemy wic opis co należy zrobić krok po kroku.

 

1. Stajesz jak najbliżej zasuwy.

2. Spoglądasz na wystający jej kraniec (z prwej strony musi być !)

3. NIE wcskasz niczego tylko idziesz (i poprostu samą postacią odsuywasz zasuwę

4. Jeśli sie ne ruszy to wcośnij 1xuse i powinno być OK.

 

PS jeśli nadal się nie ruszy to zrób loada i zobacz bo może to byc bug w grze

 

Mam takie pytanie czy ktoś wie jak zwiększyć liczbę FPS w tej grze (wyłanczając jakieś opcje lub przez patche) bo wszytskiego co znalazłem w necie już próbowałem (bawiłem się heapsize i opcjami konsoli), zmina sprzętu nie wchodzi w grę (jego opis jest w statusie) :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem co kolega. Zasuwa w rezydencji Ming Xiao najwyraźniej u mnie nie działa. Pokazuje się ta ikonka. I tyle. Próbowałem już wieloma sposobami. Z Blood Buffem, gdyby okazało się, że mam za mało siły, bez Blood Buffu, z naciśnięciem Use, bez naciśnięcia, próbując ciałem przepchnąć i nic.

Kto ma jakiś pomysł? Może za pomocą konsoli bym się przeniósł do tej lokacji? Może jakiś patch? (aha, ten 1.1 nie działa mi, bo jakiejś mapki nie może znaleźć :/)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam prosbe do osob ktore posiadaja ta gre - czy ktos moglby wrzucic na jakis ftp plik "pack004.cab" z 1CD ? Bo mam uszkodzone archiwum cab i nie moge gierki zainstalowac (a wysylac jej do dystrybutora i czekac 2-3 tygodnie na odpowiedz nie mam ochoty... :/).

Z gory dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do wydajnosci to ta gra jest zciach!a na maxa i wiele sie nieda zrobic, inna sprawa ze w malych pomieszczeniach nieciacha (przynajmniej umnie), wydedukowalem ze ta gra ciacha bo nieradzi sobie z wieksza iloscia postaci, dlatego rwie w miastach (ale tam i tak sie niewalczy wiec 15fps starcza), h-l2 defaltowo nieliczyl postaci ktorych niewidac a vampire to robi i ponoc jest jakis programik riva tuner co wylancza te elementy ktorych niewidac ale to tylko dla kart nvidi, a ja tego jeszczde nietestowalem.

 

Balgator- aplikacje z patchem musisz przegrac do katalogu z gra- ja przegralem tylko na partycje z gra (na g: a gra jest na g:vtm) bo jak prubowalem odpalic patha z innej partycji to tez mi wywalil komunikat ze jakiegos .bsp nieznalazl...

 

Torwald- to chyba jednak poczekasz znajac realia tego forum:> ale jak dasz namiar na jakiegos ftp'a (bo ja niemam dostapu do takiego co ma qote powyzej 200 mb) to ci przegram, moze to potrwa z 2 dni ale bedzie mi w tle szlo a umnie komp chodzi po ok 14h...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam prosbe do osob ktore posiadaja ta gre - czy ktos moglby wrzucic na jakis ftp plik "pack004.cab" z 1CD ? Bo mam uszkodzone archiwum cab i nie moge gierki zainstalowac (a wysylac jej do dystrybutora i czekac 2-3 tygodnie na odpowiedz nie mam ochoty... :/).

Z gory dzieki za pomoc

Jeśli kupiłeś w sklepie to nie musisz wysyłać jej do dystrybutora tylko idź do sklepu i reklamuj będzie szbciej.

 

 

Igork dzięki za info o wydajności bo mnie właśnie dziwiło czemu half2 mi śmiga a vampir nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem nadal na początku gry w Santa Monica. Mam znów problem, bo zaciołęm się w tym mieście i nie wiem co robić, jedynie gdzie coś da się chyba zrobić to galeria, gdzie pojawiły się obrazy, w które jak uderze nożem to pojawiają się czerwoje okręgi i trace życie i krew, ale nie wiem co tam trzeba konkretnie zrobić. HELP :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem nadal na początku gry w Santa Monica. Mam znów problem, bo zaciołęm się w tym mieście i nie wiem co robić, jedynie gdzie coś da się chyba zrobić to galeria, gdzie pojawiły się obrazy, w które jak uderze nożem to pojawiają się czerwoje okręgi i trace życie i krew, ale nie wiem co tam trzeba konkretnie zrobić. HELP  :cry:

Trzeba ciąć obrazy przeciwległe tzn tniesz ten który się da potem przeciwległy a potem masz 50% sznas że trafisz na dobry (bo są 4 sztuki) jak ci się nie uda to od początku całą kombinacje musisz robić.

 

Jak ci się uda wyskakuje Blood golem i musisz go pokonać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawziąłem się. Uznałem, że przejde tą gre pomimo wszystko. Przypomina mi się Daggerfall- Buggerfall. Ech :(

No nic, mam problem pod sam koniec. Zabijam pana Szeryfa pod postacią nietopyrza i zaczyna mi się coś wczytywać... i tyle :/ wychodzi mi gra do windy. Podobny troche problem do sytuacji z Johansenem, chyba trzeba będzie konsolą się przenieść...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szeryfa Gargulca jak juz, a to ze ci sie nie laduje to naprawde dziwne :) Chyba mialem szczescie bo jedyny bug w tej grze jaki spotkalem byl w society of leopold przy motorowce :) A zasuwa hmmm sprubujcie moze z drugiej strony jakosc ja odsunac, z tego co apmientam trzeba bylo ja w prawo pchnac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Corwin.

Ale znów się zaciołem i nie wiem co zrobić. Jestem juz po walce z Vampirem w Foxy Boxes, powiadomiłem o tym gościa w knajpie, zrobiłem zadanie ze skrzynką na listy, pogadałem z Arturem w Bail bonds...jedyne gdzie moge coś zrobić to iść na piętro do tej baki, która mnie opierzy, ale w zadaniach pisze, żeby jeszcze tam nie iść i poczekac, aż wróci Janette. Pierwsza część Vampire była łatwiejsza ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz trochę dokładniej kto dał ci tego questa w jakim mieście (jak nazywa się quest) i oco chodiz bo nie moge skojażyć go a wydaje mi sie że pominołem max 3-4 questy z całej gry(tych ukrytych bo jest ich multum). To spróbuje pomuc.

 

Do osoby co założyła ten topic.

 

Może dodaj tu ankietą w stylu "Jkaim klanem grałeś w tą grę"(ale było by fajnie jakb mozna było wybrać kilka opcji bo przykładowo ja gram po raz trzeci innym klanem juz i ciągle odkrywam nowe qesty co mi umkneły poprzednimi razami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No poszło mi to dzisiaj. W końcu zakończyłem tą gre. Nie wiem jak Wy ale ja czuje pewien niedosyt. Miałem nadzieje, że jednak coś z tym Macherasem będzie, że może sobie wstanie albo cuś... a Wy?

Powiem tak osobiście uważam że zakończenie mogli by zrobić lepsze chociaż żeby było ono dłuższe, ale nie gra się tylko dla zakończeńa, przechodzenie gry jest fajne (byle by lepiej chodziła!). Pozatym będzie kontynuacja tej części jak sam filmik wskazuje na to.

(Chlip chlip jak ja bym sobie pograł Lasombrą :( albo kimś innym z sabatu).

A co do tej gry to osobiście brakuje mi multika w niej ta gra ma potencjał ale na multiku to mogło by być naprawdę dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...