Skocz do zawartości
v1ru5

Vampire: The Masquerade Bloodlines

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie jest mały problemik, mianowicie jak odpalam gra to ekran robi sie czarny i pojawia sie OSD menu z napisem: "out of scan range". Nie za bardzo wiem o co mu chodzi, bo inne gry śmigaja bez problemów... :? Miał ktoś podobny problem?

HELP!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest mały problemik, mianowicie jak odpalam gra to ekran robi sie czarny i pojawia sie OSD menu z napisem: "out of scan range". Nie za bardzo wiem o co mu chodzi, bo inne gry śmigaja bez problemów...  :?  Miał ktoś podobny problem?

HELP!

Nen napis oznacza że z karty na monitor idzie sygnał o złych parametrach przeważnie wyskakuje ten napis kiedy da się zaduże odświeżanie monitorowi karta se radzi ale monitor wymięka drugi najczęstszy przypadek to ze gra próbuje ustawić dziwną rozdzielczość albo zbyt dużą.

 

Spróbuj na nowo zainstalować gre lub ręcznie zmień parametry obrau jeśli śą (a powinny być) w pliku CFG.

Druga możliwość (jeśli poprzednia nie pomogła) to przeinstalować stery najlepiej na najnowsze(albo troche strsze jeśli obecne są najnowsze).

 

PS sory za orty i inne błędy ale ja już śpię :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra instaluje się normalnie. Po odpaleniu gry monitor ( 15 Daewoo) wyłącza się ,i zielona lampka zaczyna migać. W tle slychac muzykę ale nic nie widzę. Gdy wchodze do windowsa lampka monitora pali sie na zielono i wszytsko jest ok? Drugi raz mi sie zdarzyła taka sytuacja.Kiedys z jednym FPS shooterem mialem identyczny problem , ale to zlekceważyłem. Czemu sie tak dzieje?DOdam ze posiadam Athlona 2000Xp , 512 ddr, Gef 4 Ti 42000 128 mb. HL2 chodzi normalnie a Bloodlines ma chyba ten sam engin. W czym tkwi problem? Moze cos tzreba w pliku cfg. przestawic? Prosze o pomoc i z góry dziekuję za rady?

ps. jezeli to jest cos z plikiem cfg to prosilbym o komende odpowiadającą za problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie wina tego twojego geforca 42000 ;). A tak na powaznie; jak na moj gust to monitor nie wytrzymuje czestotliwosci odswierzania jaką gra daje. Juz kilka osob mialo z tym problem. Mozesz na sztywno ustawic tą wartosc w sterownikach, lub zmniejszyc rozdzielczosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem rózne warianty odświeżania i nic sie nie zmieniło. Dalej monitor nie wytrzymuje. Ma może ktos jeszcze jakis pomysł?Moze cos z tym plikiem cfg?HELP!!:(

Potwierdzam, też robiłem wszystko i nic to nie daje (zmaina rozdzielczości, odświeżanie na sztywno). Monitor SONY E430 (19") jest na 100% ok, gra po prostu próbuje wymusić u mnie dziwne 150Hz (komunikat w OSD), któremu nie potrafie zaradzić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem i w oficjalnym FAQ znalazłem takie coś.

 

Out of sync or black screen at launch

 

Question

I'm getting an out of sync error message or black screen at launch.

 

Answer

Make sure your system meets the minimum system requirements of the game.

 

 

Make sure you have the latest video and sound card drivers from the manufacturers' websites.

 

 

This can happen when your monitor is not capable of displaying the refresh rate the game is attempting to display in.

 

You will need to manually set the refresh rate for the game on your system.

1) Click on the Start button > Run.

2) In the box type: dxdiag

3) Click the OK button.

4) DirectX Diagnostic Tool will open

5) Click on the "More Help" tab

6) Click on the Override button

7) Select "Override Value" and enter a value in the box that your monitor can support, then click ok

8) Exit the dxdiag via the exit button at the bottom or the x in the upper right hand corner

 

At this point the game will be launching with the refresh rate you specified. This change will affect all direct3d games on your system, so you may wish to revert the override option back to "default" in between game sessions.

 

 

This can also happen if your computer does not support the default resolution the game is attempting to launch in. You will need to manually set the resolution for the game to one of the resolutions supported by your monitor.

 

The game supports the following resolutions:

800x600

1024x768

1280x1024

1600x1200

 

 

This answer is for an Advanced user. Please do not attempt the below solution if you are not comfortable editing the Registry. Damaging the Registry could result in very adverse effects to your system. USE AT YOUR OWN RISK.

 

1) Click Start button > Run.

2) At the prompt type: REGEDIT. The registry editor will open.

3) Click on the plus next to HKEY_CURRENT_USER

4) Click on the plus next to SOFTWARE

5) Click on the plus next to Troika

6) Click on the plus next to Vampire

7) Highlight Settings on the left

8) On the right right-click on the ScreenHeight and select modify

9) Make sure the base is set to Decimal instead of Hexadecimal

10) Enter the value for the screen height (this is the second of the two numbers, so if you wanted 1280x1024 you would enter 1024 here)

11) Click on OK

12) On the right right-click on the ScreenWidth and select modify

13) Make sure the base is set to Decimal instead of Hexadecimal

14) Enter the value for the screen height (this is the first of the two numbers, so if you wanted 1280x1024 you would enter 1280 here)

15) Click on OK

16) Exit the registry editor

 

Your game should launch with the resolution you specified. Make sure you pick a resolution you know your monitor supports. If you try a resolution that the game does not support it will force you into one of the modes the game does support.

 

If you are not sure what resolutions and/or refresh rates your monitor support please contact your system manufacturer or monitor manufacturer for assistance in determining this information.

 

PS

Oficjalne FAQ do tej gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czego nie gadacie ze oficjalny patch wylazł?!?! http://www.3dgamers.com/dlselect/games/vam...mb_1_2.exe.html

lista zmian: http://www.3dgamers.com/dlselect/games/vam...es/vtmb_1_2.txt

teraz jak bede mial troche czasu to sie mozna powaznie za gierke wziac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak wogoole to ta gra mnie strasznie zawiodla :

1)Niby na silniku H2 a jakas taka bezplciowa graficznie, tekstury rozmyte , wolniej chodzi niz h2 , fizyka to zostala szczatkowa prawie 0 interakcji ze srodowiskiem itp itd

2)Rpg to z tego marne niby jest pare wspoolczynnikoow ale tak naprawde to nic one specjalnie nei wnosza to samo mamy w innych tpp gdzie sa jakies watki fantasy, questy sa ale tez jakos takie bez polotu , a poza tym kupa lazenia i nic nierobienia ....NUDA

 

Sa to oczywiscie moje (choc pewnie nie tylko) odczucia co nie odbiera innym (no pokazcie sie tylko ) prawa do mniemania iz jest to rpg 1000lecia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwolnil ktos ducha w "ocean hotel" ??

jak sie znajdzie w kuchni dziennik zamordowanej babki to dostaje sie questa i jakos nie moze jej uwolnic :/

moze kolejny bug

 

need fast help

Tża jeszcze odszukać naszyjnik jest wyzej na piętrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

toz naszyjnikiem mam zrobione (quest od teresy z clubu)

ale ten quest z uwolnieniem ducha nie :/

w dziennikuktóry znalazlem w kuchni pisze ze zamknela sie przed nim w łazience a w quest log ze ten duch prubuje mi pokazac jak go uwolnic

sek w tym ze juz prubowalem wsio :/

(gram na oficjalnym patchu )

 

//edit

ok juz mam

trzeba bylo oddac naszyjnik teresie a ona sie zajela reszta :)

thx i tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy nie wiem jak wy ale ja ściagam pliki torrenta . teraz właśnie ssam:) vngclone wiecie moze czy to bedzie działą bo miałem juz kiedyś jakąs wersje ale raz miałem napis OUT OF RANGE. a innym razem miałem to intro a potem zamiast menu gry miałem czarny obraz.... wiecei czemu może ktoś mi pomorze ? czy nie?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś wie czy stare savy działają po spatchowaniu? nie chce mi sie od początku zaczynać bo już sporo zrobiłem, a drugi raz chciałbym grać zupełnie inną postacią. Dodam że teraz gram na tym nieoficjalnym francuskim patchu. Czy osoby które zainstalowały oficjalny zauważyły jakąś odczuwalną różnicę w wydajności? Bo pomijając wszystkie zalety tej gry, to speców z troiki odpowiedzialnych za optymalizację engine'u powinno się bez sądu porozwieszać na suchych gałęziach albo lepiej nabić na pal. W ogóle to gra chyba spokojnie pobiła Daggerfalla pod względem niedopracowania (tamten miał bugi ale przynajmniej chodził płynnie - a kompa na którym bloodlines chodzi płynnie to chyba jeszcze nie wymyślono :-/)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kloejny problemik. Jestem już w Hollywood, ale zostały mi jeszcze misje z:

Downtown:

The Epic of Ankaran Sacropagan:

- Książe chce żebym odnalazł Garego - nie wiem gdzie szukać

- Kazał pogadać z Isaac Abrams z Hollywood - gość mi nic juz nie chce mówić, moge tylko powiedzieć, muż e jestem do czegoś tam gotowy

 

Occultich Personality

trzeba znaleść dwa przedmioty sla Pishy

Museum - fetish ---> jakiegoś fetysza mam, coś jak kość

Giovani Mansion - książka ---> gdzie to jest ???

 

Hollywood

Zostałą mi jedna misja:

Ksiąze kontaktuje się przez email ze mną w sprawie przechowywania Tommiego Flyton jako pożywienie. Gościa zostawiłęm w tej łazience, a jak później wróciłem to już go nie było.

 

Byłęm w kanałach w Downtown i znalazłęm wejście do Teatru. Na samej górze, na rusztowaniu jest coś co powinni się dać włączyć, ale przycisk użycia nie działa, a na ścianie jest duży czerwony krzyżyk.

 

Nie wiem jak wykonać powyższe misje, żeby przejść do Chinatown :/ HELP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.PaVLo. odnosnie Teatru to trzeba zabrac webcam ze skrzynki pocztowej - mitnick zostawia po emailu - i tam gdzie krzyzyk to trzeba ja zostawic. Potem w kompie siec odpalic.

 

 

 

Cofnalem sie troche w gierce :) bo nie mialem pary questoff a tu juz w wiecy walczylem z sheriffem :) potem zmienil sie w ptaszka :) i stwierdzilem ze mam za malo punktow w charakterystyce ... a do konca gierki jak sie spodziewam bylu tuz tuz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki 5er za odpowiedź.

 

Misje w hollywood już wykonałem, ale zostały mi dwie pozostałe, których już nie da się wykonać. Niestety w grze jest masa bugów i prawdopodobnie dlatego nie moge jej przejść. Mam patch 1.2, który prócz numeru nic nie wnosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kloejny problemik. Jestem już w Hollywood, ale zostały mi jeszcze misje z:

Downtown:

The Epic of Ankaran Sacropagan:

- Książe chce żebym odnalazł Garego - nie wiem gdzie szukać

- Kazał pogadać z Isaac Abrams z Hollywood - gość mi nic juz nie chce mówić, moge tylko powiedzieć, muż e jestem do czegoś tam gotowy

 

Hollywood

-Żeby wykonać quest z sarkofagiem musisz wyknać quest dla Isaaca.

-Quest dla Isaaca: najpierw musisz zdobyć 1 cześc kasety z filmem potem drugą (ja znalazłem wpis o niej w BIN cośtam klubie w komputerze, ten wpis dospny jest dopiero po znalezieniu pierwszej części) po tem idziemy po rozmowie z baronem na cmentarz i bierzemy kasete z urn w budynku, potem zanosimy baronowi a on mówi gdzie iśc by "skonfrontować" się z twórcą potworków a po jego pokonaniu wskakujemy do studni i idziemy na spotkanie PS warto zaopatrzyć się w buteleczki przed tą imprezą w tym domku bo czaka cie długa droga i bez możliwości praktycznie odnowy zycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z twórcą potworków a po jego pokonaniu wskakujemy do studni i idziemy na spotkanie PS

pewnie chodzi ci o tego z kanałów (walczyło się w takiej sali z filarami), długa byłą droga do niego, jego już też pokonałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby poprawić grafikę wystarczy podmienić pare plików z HL2 i pomaga o około 10 klatek na Barku 2500@3600 oraz 512MB i Radek 9800XT i wtedy chodzi w miare płynnie na max detalach jedynie czasami są małe przekłamania graficzne ale pomaga :) postaram się wieczorem napisać jakie to pliczki :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh chyba znalazłem BUG'a ... mianowicie gdy wchodze do Assylum (disco w Santa Monica) to niemogę gadać z siostrami, a z tego co czytałem to przy pierwszym wejściu jedna z nich powinna mnie powitać. Jedyne osoby z którymi moge tam rozmawiać to dwie laski (do wyssania :D) i Tex (ten ghoul). Zrobiłem juz wszystkie misje jakie się dało i wlazłem wszędzie gdzie się dało .... ale bez siostrzyczek nie mogę pójść dalej :(

 

EDIT:

Problam rozwiązałem sam :D Wlazłem do windy przez NOCLIP i gra jakby się odblokowała ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do -[rYu]-, Podaj jeśli możesz nazwy tych plików ich lokalizację i gdzie należy je skopiowac do wampira. No i jakie mniej więcej mają rozmiary (Nie zamierzam kupowac HL2 narazie bo mnie nie stac, więc może jeśli nie są duże to uda mi się je wysępic od kogoś kto ma tę grę) Jeśli jest ktoś taki tutaj to bardzo proszę o pomoc - pewnie według warunków licencji udostępnianie pojedynczych plików to już piractwo, ale chyba przyznacie że sytuacja nietypowa, a mnie BARDZO zależy na tym, żeby ta gra zaczęła mi działa po ludzku. W info do patcha 1.2 jest napisane, że problemy z wydajnością są najczęściej spowodowane tym, że sprzęt nie spełnia minimalnych wymagań (ale wydaje mi się, że to co mam w sygnaturce powinno wystarczyc <_< ) Jest też informacja, że gra wymaga pliku wymiany na dysku wielkości minimum 1,4Gb - ustawiłem taki i dalej kupa. Jest też porada, żeby w razie nieskuteczności powyższych sposobów ustawic rozdziałke na 800x600. To jest normalnie kpina z graczy, czy naprawdę aż tak to zjebali, że nie można tego żadnym patchem naprawic? :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ta gra jest przełomowa... bo ja nie wiem jak można takie góFno serwować do sklepów !? Podczas grania mam wrażenie jakby "twórcy" tej gry robili ją na siłe.

 

Gdyby tego vampira zapuścił mi kumpel i powiedział, że gra ta oparta jest na enginie sourca, a ja niewiedząc tego - wyśmiałbym go w żywe oczy ;] Gdzie ten source niby tutaj jest ? Woda bez reflexów, fizyka jak z dooopy, sumując 0 objaw użycia sourca, a użycie "dziecka" Velve jest poprostu chwytem marketingowym.

 

Pod względem AI przenosimy się do czasów packmana - przeciwnicy atakują tylko po prostej lini - krawędzie, zakręty, są za trudne dla nich :) To jest taka gra w hl2 z ai_disable ;]

 

Optymalizacja też stoi na wysokim poziomie, nie ma co ;] HL2 u mnie trzyma min 50 Fpsów, a tutaj gdzie tam ;] Nie wiem na jakim sprzęcie oni testowali tą gre, ale dali dooopy na całej lini. Szczególnie walka z szeryfem i ten przełomowy graficznie efekt "odurnienia", który jak mniemam miał wyznaczyć nową generacjie walk z boosami - przycięcie kompa do fpsów -10 (słownie minus 10) lagując gre w taki sposób, że na następną klatke czekamy z 10 sekund, zajebisty "czar". Poprostu brawo, jak takie gry mają powstawać coraz częściej to lepiej wybić takich "developerów" z koziej dooopy.

 

Gre oceniam na -1 na 10 możliwych bo takiego penisowatego produktu nie widziałem na oczy od kilku lat.

 

Śmieszne jedynie jest zakończenie tej gry dla anarchistów, co bynajmniej nie jest plusem samej gry. Gdzie się podział duch vampire : the masquarde ? Tamta gra to było coś, tutaj o elemencie gry RPG wogóle zapomniałem i w połowie gry dopiero zaczęłem rozwijać postać, poprzez przypadkowe kilknięcie na przycisk odpowiedzialny za charackter editor... n/c

Edytowane przez Sikor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka komenda w konsoli da sie obejsc crash gry kiedy po zabiciu johansona wsiada sie do motorowki i wywala do windows? Patcha zainstalowalem ale to nic nie daje :(

1258434[/snapback]

 

zobacz na tym forum wcześniej podałem dokładne info co i jak zrobic żeby było OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...