Skocz do zawartości
viggo

PENTAGRAM FREEZONE QVC-100 Cu

Rekomendowane odpowiedzi

te pentagramy są naprawde dobre! Mam wersję Al+, i po graniu max temp wynosi 39*C!!! na D1800, a pracuje na 6v (w budzie 2x120 GlacialTechy, tunel nad CPU, i czekam na pentka na grafe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój proc testowany na różnych płytach MSi Abit ASUS Epox z chłodzeniem Penta 100 i pasta AC 5

 

przy 210x11,5 czyli 2415 Mhz

 

w idle ma ok.35

przy max obciążeniu 45

 

u mnie teraz nie ma znaczenia czy buda jest otwarta czy nie bo mam super wentylacje zrobioną własnego projektu kilka tuneli z plexy i wiatraki Tt 120

 

dodam że tunele nie są skierowane bespośrednio na cpu

a pent chodzi na minimalnych obrotach

 

wszystkie te testy sa robione w upalne dni gdzie tem w pokoju jest wysoka ponad 28 stopni .

 

W nocy ja przewietrze pokój to temp spada w idle do 30

na max jest 42

Edytowane przez DR.Zepsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak mam 2800 @ 3200+ na napieciu 1.8V to na silent mam ok 45C ale mam tez b. dobra wentylacje budy.

1527460[/snapback]

masz to w idle czy load?

A dobra wentylacja to...? tunel na procu tez? Bo

Ja mam na silent z zamknieta buda w idle 46-48*C (na 2500+ def. voltage) bez wentyli w srodku(brak $)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Bartonie 200x11 1.65v na 1600rpm mam:

 

W idle 37*c

W stresie 39*c

 

Właśnie go zamontowałem, temperaturki zajebiste jak dla mnie :D Rdzeń posmarowany AS5, więc za jakiś tydzień temp powinna jeszcze spaść:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy po wsadzeniu wentyla 120mm na tyl budy i jednego na bok, moze mi temp spasc z 47*C (silent, 200x11 na defaultowym V) do 39*C tak jak koledze?

 

IchBinLaden - szluifowales go moze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, że spadnie, bo poprawi to znacznie obieg powietrza. :)

 

Edit teraz w windowsie mam 35*c! (otwarte okno)

 

 

Nie, nie był szlifowany, za to przed założeniem, wytarłem spód rozpuszczalnikiem. Następnie po jego wyparowaniu, w radiator wtarłem pastę AS5, odczekałem chwilkę i dobrze ją wytarłem (w ten sposób wypełniłem wszystkie niedoskonałości) Następnie nałożyłem cienką warstwę AS5 na CPU. Założyłem cooler i dokręciłem śrubki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja teraz mam w load po 15min (prime) 60*C na CPU, buda otwarta, bez wentyli i do tego Tagan, czy on moglby tak zagrzac w budzie, dodam,ze buda otwarta.

 

A proc ustawiony na 11x205mhz @ 1,75V, Silent 1600RPM

 

Czemu mam tak duża temperaturę przy otwartej budzie?

Plyta gl. EPOX 8rda3+, mozna w Speedfanie ustawic aby odczytywal temp z diody procesora,a nie czujnika z plyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotkij radiatora czy jest gorący. Jak nie możesz utrzymac na nim ręki to znaczy że żeczywiście ma 60 stopni

to była pierwsza przyczyna

 

druga to źle założony radiator. Ja u siebie przykręciłemte śrubki na max tak że juz nie można więcej obrotów zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to dużo ja mam 32 przy otwartej budzie i wyższym taktowaniu zegara.

 

Jakiej pasty uzyłeś bo jak tej silikonowej z zestawu to nie spodziewaj sie cudów. Ja na proca położyłem AC 5 oraz podkładke CS żeby wszystko dobrze pasowało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Abita NF7 rev 2.0, Pentagram freezone QVC 100 Cu i zsatanawiam sie czy zmiesci mi sie radiator na nb zalman ZM-NB47J ? Jezeli nie czy mozliwe jest skrocenie wystajacych lopatek ? jakby to wplynelo na jego wyajnosc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam AS5 ale bez CS

 

--edit---

 

Zrobilem szlif radiatora.

Oto mój Pentagram QVC-100CU w nowej odsłonie:

Dołączona grafika

 

Szlif dał mi 2-3*C roznicy oczywiscie na pozytwynie dla nie, myslalem,ze bedzie 1*C wiecej,ale cóz. Mierzone w IDLE :(

 

Teraz mam w IDLE 46-47*C zamknieta buda (tj. w sygnaturce)

wentyl(80mm) w tyle wyciagajacy na 1600RPM (5,5V)

wentyl(92mm) + tunel chiefteca (5,5V)

 

jak myslicie ile mi jeszcze spadnie temperatra po 200h ?

Edytowane przez dayus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś 0,5 roku uzywam Qvc 100Cu. Wszystko jest super ale niedokońca:) Ostatnio mianowicie usłyszałem że oto mój wentylator zaczął chrobotać:((( Teraz mam pytanko czy komuś kto uzywa qvc100 tez przydazyło się coś podobnego, a jeśli tak to jak poradzili sobie z problemem. Wysłałem też emila do mmv z opisem problemu, a tam mi pan od razu powiedział żebym coolerka do nich wysyłał na gware. to rozwiązanie jednak średnio mi sie podoba bo bede bez kompa przez raczej dłuższy szas a po 2 bede musiał wydać kasę na ponowną instalację Pentaka na proca (sam się boje bo mam niemiłe doświadczenia) Doradźcie co robić!!! Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

juz po raz 2gi peklo mi smiglo w pentogramie ! :[

bede go zdejmowal, ale jak ostatni raz to roiblem to mi razem z prockiem z socketu wyszlo!

mam P4 s.478!

Czy nic sie nie stanie jak wyjdzie on tak po raz 2gi?...

oczywisicie socket byl zamkniety, a razem to wyszlo...

 

 

PS. Czy szlifować tego pentagrama QVC-100 ?

Czym to robic? I jezeli nie robilem tego to cos moge zwalic? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak robic?! Poszukaj na forum,jest tyle tematów.

A pozatym,to pisalem Ci na gg jak to robic.

Nire wiem jak mogles polamac wentylator, mi sie,jeszcze nia razu nigdy nei zlamal. A procesory zawsze zostawaly w sokecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam sprawe. Otoz posiadam wlasnie taki radiator na CPUi teraz pytanie do was: jak przykrecam ten radiator do CPU to przykrecac 'do oporu' czy z wyczuciem (nie chce ukruszyc rdzenia). Wydaje mi sie, ze radiatorek poszedl by jeszcze na dol troche, ale sie boje... Mam nadzieje, ze mi pomozecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...