Skocz do zawartości
kiziow

Problem przy zamykaniu Windows XP -devldr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak zamykam system do wyświetla mi się program DEVLDR, który usiłuje zakończyć jakieś działanie ???

I potem nie chce mi sie wyłączyć komp musze za pomocą power przy komputerze inaczej sie nie wyłaczy

 

Z góry dzięki za pomoc

 

P.S. Myślałem, że to instalacja źle mi poszła, więc zainstalowałem jeszcze raz, a potem sformatowałem dysk i zainstalowałem jeszcze raz.

Pliki są w FAT32 a nie w NFTSie - jeżeli to coś pomże w rozwikłaniu zagadki , ale to przeciez nie ma wpływu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z góry dzięki

ale to nie pomogło albo źle zrobiłem wszedłem w uruchom nastepnie wpisałem msconfig wszedłem do zakładki uruchamianie i wyłączyłem wszystko co związane z creativem i niesety dalej jak zamykam system to nieraz wyskauje ten błąd devldr i nie moge zamknąć systemu windows a jak zamykam przez power przy kompie to jak znowu włączam kompa przelatuje scnadick dysku i obciana jakies wpisy to pewnie spowodowane jest złym zamknieciem windowsa i mam tak dysk c: 5g fat32 (d:40g e:70g NTFS)i formatuje zawsze ten c i nie formatowałem d i e poniewaz mam tam wazne rzeczy i nei chce ich formatowac mam nadzieje ze to nie przez te dyski wyskakuje ten błąd devldr i mam jeszcze w autostarcie antivirus kaspersky jak wiesz jak to zrobić żeby normalnie sie zamykał system to z góry wielkie dzięki

Pozdrawiam Kiziow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja postawiłbym systemową też na NTFS,przedewszystkim systemową.

Sprawdź spójność bibliotek systemowych ,wiersz polecenia SFC potem /scannow.

Czasami jeżeli spujność partycji całkiem się posypie jedynym wyjściem jest format tych partycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli to rzeczywiscie programik do SB Live, to nie instaluj sterownikow przez programik z plyty (autorun) lecz przez panel sterowania->menedzer urzadzen

lub wylacz programik przez Menadzera zadan i usun jego plik exe

W C-Media tez jest taki wnerwiajacy programik, co sie pcha tam, gdzie go nie trzeba... wiec tez sie tak meczylem..

 

Gorzej, jak ci SB przestanie dzialac lub zacznie wieszac system.. wtedy bedzie trzeba inaczej kombinowac..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem format dysku c zrobiłem partycje NTFS wszystko wgrałem i dobrze się zamyka ale działają mi tylko 2 głosniczki i mam prośbe może znacie jakiś dobry ink z driverem do karty dzwiękowej sblive 5.1 bo nie chce instalowac z płytki żeby mi sie nic nie skrzaniło.Z góry dzięki

Pozdrawiam kiziow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

właśnie tak zrobiłem zmieniłem w ustawieniach na 5.1 ale niestety nie działaja musze zainstalowac sterownik ściągnołem zde stronki http://pl.europe.creative.com/ dla sblive!5.1 i nie moge zainstalować bo wyskakuje mi ze mam zainstalować z płytki może macie inna stronke z dobrym sterownikiem do sblive5.1

P.S.wybierajać z tej stronki sblive 5.1 i wybrałem potem sam driver ściągnołem

z góry dzięki pozdrawiam kiziow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To stronka producenta wiec watpie czy istnieja inne sterowniki do tego sprzetu - mozesz ewentalnie znalezc w sieci jakas stersze wersje tych sterownikow, ale nadal beda pochodzic od Creative.

nie moge zainstalować bo wyskakuje mi ze mam zainstalować z płytk

Hmm.. dziwne.. ale to zalezy co ci dokladnie wyskakuje - cos w stylu:

'Wybrane przez ciebie sterowniki nie odpowiednie do tego urzadzenia, zainstaluj sterowniki dostarczone razem z urzadzeniem'

czy podczas instalacji dostajesz po prostu komunikat:

'wloz dysk oznaczony 'SBLive 5.1 drivers'?

Komunikaty moga byc podobne, nie musza byc takie jak napisalem. Ktory pasuje bardziej?

Jesli pierwszy, to znadz katalog gdzie trzymane sa sterowniki i zainstaluj przez panel sterowania - zakladam, iz normalnie istaluje sie je tak, jak detonatory czyli przez intalator - pomin go.

Jesli drugi, to podaj mu sciezke do katalogu, gdzie rozpakowane sa sciagniete sterowniki, bo system pamieta iz instalowales wczesniej z CD i teraz tam szuka..

 

A tak wogole, to skad wiesz, ze ci nie dziala? Sprawdzales w grach czy Winampie, czy jakims innym programie?

Jesli w Winampie, to tam trzeba dac:

Preference-> Plug-ins-> Output-> DirectSound-> Configure

i zaznaczyc 'Allow hardware acceleration' - to samo mam na karcie Mind3D (6 kanalow).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc!! Ja tez mam ten problem. Wszagrze ma SB Live, wiec to moze jego wina. Ja zrobiłem tak i zadziałało.

Poszukałem gdzie ten DEVLDR sie znajduje i go wykasowałem. Nie przejmuj sie ze to jest w Windows/i389 czy jakos tam. Wywal wszystko co ma nazwe jak on. Chyba jest to z 4 pliki. Jak to usuniesz to system sie zamuka ok. Pokazuje sie ten D... na moment ale system zamyka sie ok.

Odpisz jak znalazłeś inny sposób na to.

NARA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...