Skocz do zawartości
sobo05

Czy to będzie dobry komp?

Rekomendowane odpowiedzi

hmm witam!mam w głowie dwa pecety i nie wiem czy zaspokoją moje potrzeby(głównie gry-hehe:)) no i nie wiem który z nich lepszy jest..tzn w który lepiej zainwestować!no więc tak..

pierwszy komp(kompy?) to Alienware!ale tutaj jest dillema bo nie wiem czy wybrać model Aurora z obsadzonym Athlonem 64 czy Area-51 z obsadzonym Pentiumem 4 z ht (dałem temat do platformy intel ale prosze o obiektywność:))parametry są w przybliżeniu takie:

Aurora

Athlon 64 3500+

1gb ram 2x512(533)

160 gb hdd at 7200 (2 x 80gb)

GeForce 6800 gt 256(256bit) lub Radeon X800 pro 256(256 bit)

napędy raczej nieistotne:)

 

Area-51

Pentium 4 ht 3,4ghz

1 gb ram 2x512(533)

160 gb hdd at 7200 (2 x 80gb)

GeForce 6800 gt 256(256bit) lub Radeon X800 pro 256(256 bit)

napędy raczej nieistotne:)

 

no i jest jeszcze jeden model Della...

 

Dell dimension XPS

Pentium 4 ht 3,4 ghz

1 gb ram 2x512(533)

160 gb hdd at 7200 (1 x 160gb)

GeForce 6800 gt 256(256bit) lub Radeon X800 pro 256(256 bit)

napędy raczej nieistotne:)

 

ceny są takie no..równe powiedziałbym:| tzn pierwszy i drugi ok 1800$ a dell 1700$ ale u della dodają 17 cali monitor lcd gratis!odpowiedzcie co lepiej <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> i którą grafe?bo nie wiem szczerze...narazie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiektywnie... to zadna roznica. W grach lepiej sprawuje sie athlon. ALE roznice miedzy p4 a amd64bit s939 sa rzedu np przy 75 klatkach na athlonie na p4 70-72. Roznica nie zauwazalna. ja nie wiedze roznicy 50kl/s a 80kl/s i wiecej. Dzisiaj w grach waskie gardlo i tak stanowi k. graficzna, nawet taki GF6800gt. Niemniej, zeby nie byc fanboyem intela - mozesz brac amd - poza grami tez niezle sobie przeciez radzi. Jednak intel nieustepuje takze. Wybor ciezki - ja bym bral to co serce mowi (wybor oczywiscie z dwoch pierwszych konfigow).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi!jednak być może zmieni wasze zdanie fakt,że sie zdziebko "jebłem" w konfigu kompa aurora(z athlonem 64)a mianowicie nie ma tam PCI-express jak w przypadku Area-51(pentium4) i jest ram 400mhz a nie 533 tak jak w Area-51 8O poza tym skończyła się promocja na aurore i teraz jest droższa od area-51 o 250$!ceny są więc takie:

Area-51 1800$

Aurora 2050$

 

jak uważacie?czy pci -express robi aż tak dużą różnice?czy te ramy 533 są dużo lepsze od tych 400?i czy warto płacić 250$ więcej za sprzęt który przy zmienionym wyżej konfigu wypada "gożej"?Liczę na szybką odpowiedź!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Memorki 533 mają znaczenie TYLKO jeżeli kręcisz lub masz płytę z obsługą takich pamięci,a tych jest mało np. Abit AA8 DuraMAX.

Na PCI-E jak na razie nie ma rewelacyjnych kart,osobiście nie wiem,ale brałbym chyba Intela, z 6800GT,ale jeżeli wybierzesz AMD 64 to też będzie dobry wybór :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak właśnie też mnie korci na Area-51..tańszy i jakoś tak..jakoś tak lepiej mi sie widzą te parametry :P ale jeszcze zobacze..a teraz mam pytanie: jak bardzo bede mógł tym przyszaleć :D np w DOOM3 jak to będzie ?Ultra High wszystkie opcje włączone rozdziałka 1280 na 768? :lol: heh...tak z ciekawosci sie pytam??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm patrze przestój nastąpił..ale ja mam nowe istotne informacje a mianowicie wiem pod jakimi płytami siedzą te kompy tzn.

Area-51 (Pentium 4)

Alienware® PCI Express Motherboard with Intel® 925X Chipset

Aurora (Athlon 64)

ABIT AV8 - VIA K8T800 Pro Motherboard

 

no i teraz już sam nie wiem...zdaje mi sie że ta płyta główna główna pod pentiuma jest lepsza!z resztą cena mówi chyba sama za siebie...a ten abit to taki jakiś fajansiarski :/ chipset VIA?a dlaczego nie nForce? może sie myle..ale powiedzcie mi co o tym sądzicie! czekam na wasze odpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm powiem Ci szczerze że nie wiem :) ponieważ kupuje przez firmę (Alienware) to jestem uzależniony od modelu płyty:) ale z tego co wyczytałem w specyfikacjach szczegółowych to to jest bodajże płyta Intel..nie podam specyfikacji bo nie chce walić w ciemno..ale czy tak czy siak to wiadomo 4 sloty na ram magistrala 800 pamiątki na 533 ddr2 technology no i PCI-express te sprawy..dobry sprzęt od jakiej firmy by nie był..bardzo dobry i właśnie dziwi mnie to że ta płyta pod A64 model podałem wyżej nie ma PCI-express pamiątki obsługuje do 400 a magistrale też 400 :/ dziwi mnie to..myślałem że pod 64 bitowy proc będą zdeka lepsze parametry płyty głównej a tu na odwrót:| mam problem..wiem że i jeden i drugi pecet to burza 64 bit proc daje nadzieje na przyszłość ale ta płyta zalatuje mi tandetą 8O cena nie gra tutaj roli..z tego co tak obserwuje na stronie alienware to zmienia sie tak że raz area jest tańszy a raz aurora..i na to i na to mnie stac więc mniejsza o cene :wink: pomóżcie mi w wyborze jak najszybciej!dokładny model tej płyty pod a64 jest podany wyżej jakby ktoś chciał przestudiować z góry wielkie dzięks!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm słuchajcie..zmieniłem konfiguracje sprzętu i aktualnie zastanawiam się nad czymś takim:

Alienware Aurora City 17

 

AMD Athlon™ 64 FX-55 Processor with HyperTransport Technology

ABIT AV8 - VIA K8T800 Pro Motherboard

1GB Corsair XMS Dual Channel DDR PC-3200 SDRAM at 400MHz - 2 x 512MB

NVIDIA® GeForce™ 6800 GT 256MB DDR3 w/Digital and S-Video Out

Extreme Performance - Serial ATA RAID 0 160GB (80GB x 2) Seagate® Barracuda 7,200 RPM w/16MB Cache

Creative Sound Blaster® Audigy® 2 ZS High Definition 7.1 Surround Firewire (IEEE® 1394)

no i napędy..

 

co o tym sądzicie?jak to będzie chodziło? kasa nie gra roli..chce poprostu komputer na pare ładnych latek..mam zamiar bawić się w grafike 3d rendering i te sprawy..więc rozumiecie - doradzajcie szybko bo mi komp ucieknie!;) narka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no komp ładny ale przydałobysię nForce 4 z SLI i 2x6800GT w SLI, 2GB ramu jak komp ma służyć na pare lat, do dooma 3 na ultra high potrzebujesz 1.5gb ramu więc 1gb to stanowczo za mało jak na pare lat i ten dysk... 80gb tylko chociaż że w raidzie ale to tylko 80gb będzie, chyba że bez raidu zapuscisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przesadzasz...kumpel ma bartona 2500+ 512 ramu Ge Force'a 6800 gt(ten co wyżej) i mu doom ika na ultra w rozdziałce 1600:1200..serio- widziałem, wyolbrzymiacie strasznie wymagania tego dooma..Ja wiem że ten komp będzie zajeekhem chociazby ze względu na to że będzie w przyszlości obsługiwał 64 bit aplikacje..siedzi tu najnowszy póki co proc jedna z najlepszych graf(lepszy jest tylko ultra i x800) a ramu zawsze moge dokupić..twardziel to 160 gb 2X po 80 gb jakoś dziwnie czytasz :? albo sie nie zrozumieliśmy ale w każdym razie 7200 i jest czad.Komp do gier będzie dobry to wiem ale chodzi mi o zastosowanie w videorenderingu 3d te sprawy..w końcu szykuje sie na informatyke a trójwymiar mnie interesuje :D tak więc czekam na odpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymi dyskami to chodziło mi dokładnie o to:

"Serial ATA RAID 0 160GB (80GB x 2)"

myślałem że 80gb na cache dla drugiego dysku i pozostaje 80gb,

ogólnie komp według mnie jest bardzo dobry, super procek, płyta główna nienajlepsza ale dobra też, 1gb ramu, z tym ramem to będziesz musiał niedługo dokupić kolejne 1gb ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie zmieniły się nieco moje wymagania odnośnie gier, a mianowicie chce na full detalach Need For Speed Underground 2 i Tony Hawk's Underground 2 :D będzie czy nie? :twisted: zestaw co prezentowałem pare postów wyżej jest rekomendowany do half life'a 2 więc..heh 8O będzie szło czy nie?z góy dzięks za odpowiedź!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe myślę ze wszystkie gierki, które wymieniłeś będą ładnie mykac :wink: wybór nie jest łatwy, ja wziąłbym pewnie Athlona 64 tak dla odmiany, u mnie NFSU2 śmiga aż miło tyle ze ja preferuje SCSI :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...