Skocz do zawartości
Gość wortigern

Dobre książki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wortigern

Witam, w poniedziałek musze na lekcji polskiego zrecenzować jakąś książkę i mam problem. Żadko czytam książki i zabardzo nie wiem co wypożyczyć. Bede czytał przez weekendo wiec najlepiej żeby książka nie miała wiecej jak 200 stron. Moglibyście mi coś polecić :) tylko żebym mógł to dostac w normalnej bibliotece i żeby powieść była lekkostrawna (mam 15 lat :oops: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Propozycja dotychczasowe sa conajmniej niepowazne.

Ja polecam troche grubsza ksiazke :

Conn Iggulden "Imperator: Bramy Rzymu"

http://www.merlin.com.pl/sklep/sklep/stron...ret=wys66125549

 

Nie wiem czy do dostania w normalnej bibliotece (jesli nie, to warto kupic).

Poza tym mozesz cos wybrac z literatury mlodziezowej np. Pana Samochodzika. Albo tez "Do przerwy 0:1" czy inne ksiazki Adama Bahdaja, innym autorem za ktorego ksiazkami moglbys sie rozejrzec to Edmund Niziurski - te pewnie w jakichs bibliotekach leza.

Tak czy owak, wszystkie te ksiazki, ktore wypisalem moglyby ci sie spodobac i polecam przeczytanie ich niezaleznie od tej pracy domowej. Jak bylem w twoim wieku (hehe ale to brzmi), to wlasnie za nie sie wzialem i bardzo przypadly mi do gustu - nie mowiac juz o tym, ze byc moze tata lub mama uciesza sie, jesli tez czytali te ksiazki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadko czytam książki i zabardzo nie wiem co wypożyczyć.

Bardzo źle, czas to zmienić i może to dobra okazja.

(mam 15 lat :oops: )

I tu jest problem bo mógłbym polecić wiele książek ale raczej jesteś jeszcze zamłody by je zrozumieć :wink: zawsze możesz jednak spróbować (i inni także) bo imho naprawdę warto. Chodzi mi o książki Paulo Coelho np. "Weronika postanawia umrzeć", "Piąta góra", "Jedenaście minut", "Alchemik", "Na brzegu rzeki Piedry usiadłem i płakałem". Te ksiażki są wspaniałe dobrze się je czyta a zmuszają do myślenia.

Pozatym może coś Jamesa Jones'a np."Długi tydzień w Parkman" albo "Stąd do wieczności (tyle że to troche długie :P).

Na konieć coś co powinno Ci najlepiej spasować: Wiktor Suworow "Kontrola", "Akwarium" dobre, szybko się czyta i nie trzeba specjalnie myśleć ;P.

Jedno jest pewne warto czytać :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, Mistrz i Małgorzata to troszke za trudna ksiazka jak dla 15-latka

 

"American Psycho" Bretta Eastona Ellisa ;]]]] joke

 

a w sumie moze byc Mistrz i Malgorzata, Rok 1984, Alchemik,

 

jakbys mial problemy, zawsze mozesz podeprzec sie informacjami z neta. Grunt, zebys znal fabule

 

PS

 

und3r - wlasnie dales swiadectwo swojej niedojrzalosci :P

 

wez sobie Dżume tudzież "Niebiańską przepowiednię" Redfielda i pogadamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

I tu jest problem bo mógłbym polecić wiele książek ale raczej jesteś jeszcze zamłody by je zrozumieć :wink:

Weź mnie nie rozśmieszaj....

Czym? co w tym śmiesznego...
Troche mnie rozśmieszacie. Za młody dobre. Pietnastolatek poważnej książki nie zrozumie to juz leka przesada.

wortigern ja Ci też polecam Wiedźmina wmiare szybko się czyta i przynajmniej się nie wynudzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo Achaję Ziemiańskiego ;]

Tylko:

- mało prawdopodobne, że będzie w najbliższej bibliotece

- trochę nieodpowiednia do opisywania na lekcji

- ma 600 stron (1 tom)

 

Jak znajdziesz chwilę - przeczytaj, warto. Oprócz tego polecam Wiedźmina (Saga, opowiadania), Narrenturm i Bożych Bojowników Sapkowskiego, książki Pilipiuka (szczególnie "Kuzynki", "Księżniczka" [krótkie, lekkostrawne, miło się czyta] i Jakub Wędrowycz), Terry Pratchett, Harry Potter ( :mrgreen: ). Ogólnie jest mnóstwo dobrych książek spełniających Twoje kryteria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wortigern

Dzięki za wszystkie podpowiedzi, zobacze co jest na stanie w bibliotece miejskiej :) co do wiedźmina to chyba raczej nie, napewno nie na weekend, jakoś nie mam ochoty na fantasy :roll: .

Co do czytania to kiedyś ostro pochłaniałem książki :lol: szczególnie kryminały (miałem może z 11 lat) ale teraz nauka i szkoła mnie dobijają i nie mam na nic ochoty. Słyszałem że Suworow jest całkiem niezły i chyba poszukam coś jego autorstwa.

 

Pozdro dla wszystkich czytających

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

I tu jest problem bo mógłbym polecić wiele książek ale raczej jesteś jeszcze zamłody by je zrozumieć :wink:

Weź mnie nie rozśmieszaj....

Czym? co w tym śmiesznego...

To, że 15-latek nie zrozumie książki. Osobiście przeczytałem Quo Vadis w wieku 13 lat, w wieku 14 trylogie LOTR oraz inne książki Tolkiena. Rok później przeczytałem Władce jeszcze raz, tym razem w tłumaczeniu Skibniewskiej. Obecnie czytam w oryginale :) Chodzi mi o to, ze stopien zrozumienia tekstu nie zależy od wieku, tylko od indywidualnych predyspozycji. W ogóle to zawsze wqrwiali mnie ludzie, piszący takie teksty:

 

"Skoro podobał ci sie ten film to pewnie masz 15 lat i ogladasz power rangers"

 

etc.

 

Przyjęły sie jakieś debilne bariery wiekowe, poniżej których dana osoba jest niezdolna logicznie myśleć:/ To jest żałosne. 30-latek równie dobrze może nie zrozumiec filmu/ksiazki co 13-latek.

 

Co do tematu, to gorąco polecam "Achaje" Ziemiańskiego. Oba tomy są tak wciągające, ze spokojnie mozna je przeczytac w jedną noc :)

 

EDIT:

 

Albo Achaję Ziemiańskiego ;]  

Tylko:  

- mało prawdopodobne, że będzie w najbliższej bibliotece  

- trochę nieodpowiednia do opisywania na lekcji  

- ma 600 stron (1 tom)

Ooo :D Pozdrawiam fana dobrej literatury :)

 

Ad. 1

Dlaczego miałoby jej nie być?

 

Ad. 2

Co w niej niby jest takiego, ze nie można na lekcji opisać?

 

Ad. 3

Te 622 strony to i tak zdecydowanie za mało :) Przeczytałem w jeden wieczór (właściwie noc;]) i czułem niedosyt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Dukaja :>

Niedawno wydał nową powieść "Perfekcyjna Niedoskonałość", nie powiem Ci zbyt duzo o tej pozycji albowiem dopiero co nabyłem i jeszcze nie skonsumowałem. Coprawda poczatek moze zniechęcić, ale im dalej zagłębiasz się w lekture i o ile poczujesz klimat to dasz rade ;-) aha, ma 500 stron. ;-)

 

A jeśli chcesz cos do 200 to Xawras Wyżryn. Z cyklu historie alternatywne. [Polska przegrała w 20r. wojne z bolszewikami... Akcja dzieje sie w latach 90, kiedy Xawras z kipą zasuwa na Moskwe z atomówka :>]

A jeśli coś bardziej mrocznego, satanistycznego to "zanim noc", opwiadanie poprzedzające Xawrasa. Rzecz dzieje sie w okupowanej przez niemców Warszawie. Jan Herman Trudny odkrywa że jego dom [...] przez istote czterowymiarową :>

 

a w sumie moze byc Mistrz i Malgorzata, Rok 1984, Alchemik,  

Polecasz leORT: ORT: ORT: ktury? Jeszcze zdązy je przeczytać ;-)

 

A jak juz coś z lektu to np. "Medaliony" Naukowskiej, przynajmniej coś więcej z tego wyniesiesz niż tylko kolejna ocena w dzienniku.

 

Pozdro i miłego czytania :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quo Vadis i LOTR to i owszem może czytąć nawet 10latek, ale nie wiem czy und3r czytałeś którąkolwiek książkę Coelho? Sprawy, które są tam poruszane można zrozumieć dopiero jak się trochę na tym świecie pożyje i przeżyje to i owo ;] Wiem, że ludzie są różni ale nie uwierzę, że mając 15 lat jest się już poważnym i dojrzałym :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu, to gorąco polecam "Achaje" Ziemiańskiego. Oba tomy są tak wciągające, ze spokojnie mozna je przeczytac w jedną noc :)

 

EDIT:

 

 

Albo Achaję Ziemiańskiego ;]  

Tylko:  

- mało prawdopodobne, że będzie w najbliższej bibliotece  

- trochę nieodpowiednia do opisywania na lekcji  

- ma 600 stron (1 tom)

Ooo :D Pozdrawiam fana dobrej literatury :)

 

Ad. 1

Dlaczego miałoby jej nie być?

 

Ad. 2

Co w niej niby jest takiego, ze nie można na lekcji opisać?

 

Ad. 3

Te 622 strony to i tak zdecydowanie za mało :) Przeczytałem w jeden wieczór (właściwie noc;]) i czułem niedosyt :)

1. Tzn. przynajmniej w moim mieście nie ma :?

2. Moja mamuśka prawie dostała zawału po 200 stronach. Doszła do wniosku, że czytam zboczone i brutalne książki, które nijak się mają do rzeczywistości :mrgreen:

3. Oj, tak. Dobrze, że już niedługo 3 tom :roll:

 

Rówineż pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mhmmmm

 

proponuje kod leonarda da vinci ;p

Cyfrowa twierdza jest lepsza :D

Poza tym polecam Harryego Pottera (I i II czesc - krotkie), i jeszcze jedna Browna- Anioly i demony (fajne jak ktos lubi tajne stowarzyszenia :) ).

Oprocz tego ksiazki Wilbura Smitha (bog Nilu, Siodmy papirus, czarownik).

Ze sci-fi: Pierscien Stephena M Baxtera (calej serii nie czytalem :/ )

 

wszystkie ksiazki sa "troche" dlugie, ale potrafia wciagnac. Niektore czytalem na wykladach, co zaowocowalo kilkoma poprawkami :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...