Skocz do zawartości
kapi32

Halo 2

Rekomendowane odpowiedzi

Gość komuch

[

Żenada to takie bzdety pisać niestety.

:wink:

Flood powraca... akcja wciąga i mało kiedy zwalnia tempa. Ja się bawię doskonale.

 

Pozdrawiam zatwardziałych przeciwników halo.

grafa na poziomie ps2 tyle ze rozdzialka wyzsza o mamy bump mapping

 

a tak kiszka :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL jaka grafa :D buehehe noo tu widac efekty DX10 :D leże i kwicze :D

a kto ci mowil ze gr ma byc direct x 10??

 

to jest exclusiv tak samo jak masz gry na ps3 lu x360 to tu masz porownanie vista xp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ja do halo nic nie mam, owszem = singiel fajny śmieszny zabawny i przede wszystkim trudny. W multi się gra równie przyjemnie, ale JAK PRAGNĘ ZDROWIA microsoft się ośmiesza wydając z takim poślizgiem grę która technologicznie jest przestarzała i nie ma się co oszukiwać. Jeszcze PÓŁ BIEDY jeśli pociągnęło by to XP...ale VISTA only? Toż to zbrodnia. Wszyscy z ameryki zamowiliscie tą gre? Bo nie widze ani na allegro ani na ultimie.pl pełnej wersji PC :>

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Oprawa dźwiękowa jest bardzo dobra a i grafa nie najgorsza. Ja tej gry nie bronię, po prostu uległem czarowi świata halo już dawno i pozwoliłem się wkręcić w klimat. Piszę, że gra mi się podoba abstraciach!ąc zupełnie od tego na czym trzeba ją odpalić i ile czasu po premierze na iksiora wydali ją na pc. Tyle.

 

:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś miał problem z płynnością przy celowaniu to TU jest opisany problem i jego tymczasowe rozwiązanie.

Wcześniej wspominałem o tym problemie i tak jak myślałem rozwiązanie nie jest zbytnio uciążliwe. Większych problemów nie stwierdziłem. Natomiast co do samej gry to tak jak w H1 im dłużej gram tym mnie bardziej wciąga fabuła i klimat gry.

Niestety przychylam się do wypowiedzi że gra powinna działać także na XP jednak MS zadecydował inaczej a i mogła się pojawić chociaż z rok czy półtorej wcześniej przez co mogła być przyjęta przez graczy znacznie pozytywniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HALO 2 pod WIN XP :

 

"as Been Tested And Is 100% Working

 

http://rapidshare.com/files/38739037/Halo....Patch-NoGrp.rar

 

Installation Instructions:

 

1) Extract the archive.

2) Insert the Halo 2 DVD

3) Run Startup.exe on the Halo 2 DVD using the included Loader.exe

Ie.: Loader.exe D:\Startup.exe

4) Install the game.

5) Install XLiveRedist1.0.6027.msi and vcredist.msi from the \redists dir on the Halo 2 DVD.

6) Copy the following files into the directory you installed Halo 2:

dwmapi.dll, mf.dll, MFPlat.dll

7) Finished. To play the game, run halo2.exe using the included Loader.exe

Ie.: Loader.exe "C:\Program Files\Microsoft Games\Halo 2\halo2.exe"

 

Might Have to copy MF.dll into my win/sys32 folder, not the install directory"

 

zrodlo : forum XtremeSystems.org

 

PS.

przez ze mnie nie jeszcze nie sprawdzone(brak halo 2), za nic nie odpowiadam ;p

 

EDIT:

link poprawiony

Edytowane przez Lizardus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zainstalowałem, oraz 'odpaliłem' Halo 2 poprzez wyżej podanego loadera.

 

Gra bez najmniejszych problemów się zainstalowała, i również wystartowała. Jak dotychczas nie doświadczyłem żadnego 'wywalenia' do Windowsa, czy innej pochodnej.

 

Sama gra działa ok. Na poniższej konfiguracji, gra średnio chodzi w 28-30 FPS, przy bardzo ostrej 'nawałnicy' przeciwników, strzałów etc uświadczyłem spadek do 19 FPS (mierzone FRAPS'em). Rozdzielczość 1024x768, 85HZ, wszystko co mogłem jest na maksymalnych ustawieniach.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh, jednak za szybko powiedzialem, że wszystko działa ok. Po etapie w, którym

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Keys bierze artefakt, a Orbiter zostaje wrzucony w głąb 'czegoś' (szyb?)
, gra 'wykaszaniła' mi się do Windowsa, i nie mam checkpointow zapisanych z w/w etapu (czemu? nie wiem).

 

qqrydza, poratujesz mnie save'em?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w halo2 nie miałem okazji zagrać ale jeśli druga części gry niczym sie nie różni od pierwszej do ja dziękuje ... być może w Halo multi jest dobry jednak singleplayer to żenada, przed chwila grając na laptopie probowałem skończyć 1 cześć gry, niby z początku ciekawie, ale im dalej tym bardziej daje sie we znaki OKROPNA monotonia,schematyczność , poziomy "zamknięte" DNO ... jedna lokacja niczym sie nie rożni od drugiej .. piętro po pietrze wszystko identyczne, setki powtarzających sie stworów, gra działa na nerwy, sztucznie przedłużana ...

 

Halo 1 wystawiam ocenę -5/10 ....

z H2 było by pewnie nie inaczej, patrząc po screenach bierze mnie na odruch wymiotny bo przypomina mi sie gameplay jedynki.

moje odczucia są z przed 10minut po wył gry, a musiałem to zrobić bo czułem sie jak bym walił głową w mur.. wszystko kolorowe ale powtarza sie jak diabli ...

 

doszedłem do momentu jak jakiś "monitor" prowadzi nas po zamkniętej lokacji a zewsząd wyskakują stworki-na okrągło te same, wjechałem na chyba 4ty poziom(który oczywiście nie różnił sie niczym od 1szego) i powiedziałem sobie koniec kur...a ta gra leci z dysku, H2 to chyba kontynuacja :] wiec więcej już pisać nie trzeba....

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem H2, i muszę przyznać że jedynka zrobiła na mnie dużo większe wrażenie (fabuła, jazda Warthogiem, AI kompanów, to było coś oryginalnego). H2 okazało się być kalką pierwszej części. Tym razem wyjątkowo drażniła mnie monotonia lokacji, H1 jeszcze mogłem to wybaczyć, ale nie sequelowi. Jeszcze te skupienie akcji na etapach wewnątrz budowli, w H1 jakoś więcej było walki na otwartym powietrzu ;/ . I to zakończenie, I'm gonna finish the fight, pff. Ogólnie 6/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zainstalowałem, oraz 'odpaliłem' Halo 2 poprzez wyżej podanego loadera.

 

Gra bez najmniejszych problemów się zainstalowała, i również wystartowała. Jak dotychczas nie doświadczyłem żadnego 'wywalenia' do Windowsa, czy innej pochodnej.

 

Sama gra działa ok. Na poniższej konfiguracji, gra średnio chodzi w 28-30 FPS, przy bardzo ostrej 'nawałnicy' przeciwników, strzałów etc uświadczyłem spadek do 19 FPS (mierzone FRAPS'em). Rozdzielczość 1024x768, 85HZ, wszystko co mogłem jest na maksymalnych ustawieniach.

 

Pozdrawiam.

Ja niestety nie mam :/ ale kolega ma grę i ... ma to: Dołączona grafika

 

pisze mi tak:

włączam uruchom jak lewym klawiszem, wpisuje hasło i mi to wyskakuje

ja nie wiem ocb... moze ktos sie spotkał?

Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz ja powrzucam trochę screenów i podzielę się wrażeniami.

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

HALO to specyficzna seria która jak widać budzi skrajne uczucia. Mnie się bardzo podoba. Pamiętam jak zagrywałem się w jedynkę na kompie i byłem happy że M$ wydał grę na blaszaki. Co prawda gra była skopana technicznie (to była jedna z nielicznych gier w którą byłem zmuszony grać w rozdziałce 800x600), ale wszystko inne było cud, miód, malina! Urzekł mnie klimacik, pojazdy (uwielbiam warthoga), dynamiczna akcja, piękna muzyka i te małe zabawne stworki które zawsze mnie rozśmieszają.

 

Fajnie że wydali też dwójkę. Bardzo mi się podoba, wciąga maksymalnie i ma ciekawy patent że fabułę obserwujemy z zupełnie innej perspektywy. Fabuła to kolejna mocna strona tej serii. Fajne jest uniwersum HALO. Film kinowy może być strzałem w dziesiątkę, pod warunkiem że zrobią go fachowcy. Tak samo gra MMORPG która chyba powstaje. Ale ja tam zawsze wolałem singla. Wracając do gry jedyny jej minus moim zdaniem to ponownie skopany silnik oraz tzw. "Vista Only ", co uważam za pomysł z piekła rodem. 100% głupoty. Bogu dzięki za krakerów i hakerów :D

 

Halo 2 w punktach:

 

Na +

 

-Master Chief

-Fabuła

-Lokacje

-Giwery

-Klimat

-Filmiki

-Muzyka

-Grafika (a co!)

 

Na -

 

-Skopany silnik

-Za krótka

-Zakończenie

-Vista Only

 

Gdybym był jakimś redaktorkiem w piśmie o grach dałbym tej grze mocne 8/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem niedawno Halo 1. Z grą się zapoznałem głównie za sprawą jej fenomenalnych recenzji na x-box'a. Wykonanie poziomów to największy mankament tej gry. Zamknięte plansze są okropnie nudne i frustrujące.

Jednak... grę przechodziłem juz po ukończeniu HL2 i musze powiedzieć, że wcale nie odrzuca w kontekście wielkiegoHL2. Mniej tutaj fajerwerków, większy ascetyzm, ale to nadaje niewiarygodny klimat grze. Master Chief jest jak dla mnie nawet ciekawszę postacią niż Gordon Freeman. Grafika nie wymiata, ale też nie odrzuca, większa rozdziałka i daje spokojnie radę.

 

Kwestia H2 jest o tyle trudna, że.... to chyba najdroższa gra na Peceta jaką widziałem. Proszę wybaczyć, ale 269pln w dniu premiery to koszmar, nawet Age of Empires 2 w 1999r kosztowało 209 pln(tylko:P). Do kontynuacji bym chętnie powrócił, ale za taką cenę? nie wiem czy nie warto zainwestować po prostu w nowe kości RAMU, a grę zassać z torrenta(taką drogę właściwie wskazuje Ms swoją polityką), przykre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość simian raticus

Nie mam pojęcia po co wydawać tak starą grę na PC, Gears of War to przynajmniej ponad rok po premierze ale tyle lat ? Zresztą teraz gra się już w Halo 3 B-)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu odpaliłem to "cudo" na 2008. Wstyd że MicroShit w ogóle bierze za to kasę. Szkoda mi wydanych na oryginał 30 zeta :/ Jedynkę przeszedłem kilka razy, po prostu spodobała mi się fabuła i klimat. Konwersja dwójki jako oficjalnie pierwsza gra tylko na Vistę pokazuje wydatnie ile była warta jego promocja dla producenta...

Sterowanie mychą jest tak niewygodne że zabija jakąkolwiek przyjemność z gry - jazda warthogiem to koszmar w porównaniu z finezją jedynki. Dźwięk to jakaś kpina normalnie (nie licząc muzyki która jest boska). A grafika po prostu zabija na miejscu. DNO, nie ubliżając pierwowzorowi na Xklocku...

 

Pogrążony w żalu idę ciupać w DMC4 :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety takoż właśnie.

 

Sięgnąłem po dwójkę na fali sentymentalnej. Rozczarowanie jest jednak wielkie. Gra prezentuje całkowity archaizm, pod niemal każdym względem. Inaczej mówiąc, na tle tytułów z 2007 r. przedstawia się bardzo słabo. W jedynkę też grałem ze znacznym opóźnieniem, ale jakoś tak nie raziła swoją "starodawnością"...a tutaj grafika żenująca, wymagania znaczne, dźwięk kiepski, AI też jakby spłaszczone, nawet "wychyłów" nie ma...mimo całej sympatii - zupełna dupunia :wink:

 

Z powrotem "wkładam" na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...