Skocz do zawartości
walker214

Czy takie chłodzenie coś mi da???

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Mam przy zamknietej obudowie temperature procka przekraczajaca 55 stopni..mimo dobrego collera (pentagram). Mam gdzies stara zasilke...to cedegen 200V i chcialbym wyciagnac z niej sam wentylator i go przykrecic do obudowy...i odpowiednio jeszcze polaczyc kabelki do FAN...Czy to cos mi da i czy ma sens taka zabawa??? Licze na temperaturke max 52 stopnie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz go zalozyc z tylu, to lepiej aby wyciagal powietrze - jesli bedzie wrzucal, to nie za wiele to da, bo czesc goracego powietrza ktore plytnie po plycie od procka bedzie wrzucane z powrotem na procka - wczoraj to osobiscie sprawdzilem...

 

Teraz mam otwarta bude, wiatrak wisi 15 cm 'nad' procesorem i temperatura spadla o 10 stopni w porowaniu do zamknietej budy z 1 wiatrakiem - a ze ma jakeis 2500 obrotow to nie robi duzo szumu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no przy pentagramie bez dodatkowego wentylatorka z tylu pod zasilaczem wyrzucajacego powietrze ze srodka sie nie obejdzie!! bo przy tej wydajnosci chlodzenia gorace powietrze nie jest odpowiednio odprowadzane i ponownie jest wrzucane na procka!! wiem bo tez tak mialem!! temperatura powinna spasc o jakies 3-4*C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...