Skocz do zawartości
Ramzes

Europa Universalis

Rekomendowane odpowiedzi

To dla mnie kultowa giera, wszystkie części extra.Ale ja nie mmam teraz bardzo czasu na granie, więc zanim wróce do giercowania to pytanie czy ktoś z was grał w EU przez neta??

Jak wrażenia i jak multiplayer tej giery??

Bo może ie warto przez internet zaczynać, sam nie wiem........

Zachęcam do wypowiedzi, i do grania w EU oczywiście:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w sprawie EUROPA UNIVERSALIS ale ver 3 co od niedawna możńa grac :-)

 

 

 

pytanie : czy wszystko ladnie wam smiga ? czy ja po porstu mam pecha ? :-(

 

testowałem już na kilku komputerach i jak do tej pory ten sam efekt.. tzn. muzyka nadal ...muszką możńa rusza ....ale nic sie nie dzije i tak przez 30 - 70 sek. zdaje sie ten czas byc wiecznością :-(

 

moze jakieś sugestie ?

Edytowane przez kiaad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam własnie mam zamiar pograć w dobra strategie i niestety nie wiem którą część wybrać.

 

1 jest najtańsza a zaraz bardzo lubię okres II WŚ , tylko jak to sie ma z grafiką i resztą w końcu gra ma juz 7 lat ?

 

2 i 3 to okres w historii za którym specjalnie nie przepadam, zarazem sa ponoc lepiej dopracowane i nowsze, co za tym idzie ładna grafika.

 

Na co sie zdecydować pomożecie wybrać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja najwięcej czasu spędziłem i spędzam nad EUII. Wszak obejmuje spory okres czasu (1419-1820) więc myślę, że znalazłbyś jakiś scenariusz odpowiadający. II WŚ też była niczego sobie, chociaż jak już napisałem bardziej przypadła mi do gustu EUII.

Grafiką nie ma się co sugerować jeśli chodzi o tą serię gier, ze względu na jej specyfikę, z resztą I od II i innych części, graficznie bardzo niewiele się różni. Największa różnica jest dopiero w III. Ale w tej serii gier grafika jest najmniej istotna.

Której byś nie wybrał to najważniejsze byś się nie zraził na początku, trudnością, ilością możliwości i mechaniką gry niespotykaną nigdzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do grafiki masz racje, tylko nie dawno odpalałem parę takich starych gier i wszystkie przyciski całe menu aż raziło brzydotą i wykonaniem w niskiej rozdzielczości....

 

Cenna uwaga, ale grając w cywilizację się nie zraziłem może i tutaj nie będzie źle zwłaszcza, ze jak sie sie ma ochotę na takie gry to nabiera sie pewnego dystansu do poziomu trudności.

 

Wezmę może obie części i zobaczę która mi sie bardziej spodoba 1 + 2 , a III sobie na razie odpuszczę.

 

EDIT

Klamką zapadł kobieta przywiozła mi I oraz III nie popatrzyła dobrze. Tak więc zadowolę sie tym co mam na okres świąt :)

Edytowane przez jorda88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie II jest najlepsza. To co bylo dobre w jedynce zostalo dopracowane, dodano nowe elementy itd. Gierka wciaga niesamowicie, gdy tylko zpaomni sie o graficie. Pamietam jak z kuzynem na LANie przez cale ferie. Swiata na poł, ja polnoc, on poludnie. Ja anglia, on hiszpania. Najwiekszym wrogiem sa bunty w prowincjach o innej wierze. Sprawiaja niesamowite klopoty ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec pograłem z 4h w cześć III i jest bardzo ciekawa, tylko nie umiem paru istotnych rzeczy robić, m.in jak najłatwiej dostać możliwość ataku na inne państwo bez utraty pkt casus beli.

Kolejną rzeczą to jak powiązać sie unią personalną (grałem polską uzyskałem max pkt dodatnich z Litwą, i nie wiedziałem jak sie połączyć unią, próbowałem chyba wszystkiego..).

Wiem też że buduje sie manufaktury-to są te budynki za 400 złota ?

Jak używać kupców i tych suwaków na technologie, czym sie kierować przy wyborze tego ?

Ogólnie jak na 1 raz szło całkiem przyzwoicie, zrównałem Państwo krzyżackie z ziemią, poszerzyłem wpływy na Bałtyku, pomogłem odeprzeć ofensywe rosji na Litwę, tylko nie poradziłem sobie z Turcją za bardzo byłem wyniszczony wojnami z sąsiadami....

Na pewno pomogła by ta UNIA, w tym okresie zresztą było to najdogodniejsze posunięcie Polski, szkoda ze je nie mogłem go zrobić :)

Edytowane przez jorda88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...