Jump to content

Leaderboard

 1. X-KOM

  X-KOM

  Stały użytkownik


  • Points

   11

  • Content Count

   33


 2. Maniakalny

  Maniakalny

  Stały użytkownik


  • Points

   10

  • Content Count

   3031


 3. Michikun

  Michikun

  Stały użytkownik


  • Points

   10

  • Content Count

   308


 4. Firedash

  Firedash

  Stały użytkownik


  • Points

   8

  • Content Count

   573Popular Content

Showing content with the highest reputation since 04/22/19 in all areas

 1. 1 point
  Nie słuchaj malkontentów! Zestaw bardzo dobrze złożony. Można oczywiście lepszy procek i to i tamto, ale kosztem czegoś i pewnie będzie to kosztem grafy bądź SSD. Na tym będzie najlepsza wydajność i kultura pracy. Jakieś pierdoły jak chłodzenie, zasilacz, model mobile, buda etc. można zmieniać, ale imo główne części dobrane bardzo sensownie.
 2. 1 point
  Możliwości są takie: a) masz gorszą pastę niż ta która była oryginalnie b) źle składasz - może coś jest krzywo, nie dociskasz radiatora odpowiednio c) za grubo pasty Zrób tak: a) odkręć radiator i zrób zdjęcie - nie usuwaj pasty (chce zobaczyć jak wygląda placek pasty po zdjęciu radiatora) b) jak masz - to użyj jakiejkolwiek innej pasty (tylko w celu testu)
 3. 1 point
  Kolejne konkrety :) Na Z390 Maximus XI Extreme , udało mi się w pełni stabilnie (Custom LC) wykręcić delidowanego selekta i7 8700K do 5.5 GHz, mem 4000 Cl17.17.17 T2 (T1 nie łapał) Tak mocno wykręcony CPU i tak i tak jest nadal bottleneckiem dla RTX 2080Ti w 1080p... Co za czasy Napięcie na procku to 1.43v, CPU-Z źle pokazuje (za nowe mobo). Dodatkowo zrobiłem testy single GPU oraz SLI na 8700K@5 GHz + 4.4 uncore + mem 4000 MHz Cl17.17.17 T2 vs i9 7980XE@4.6 GHz + 3.1 mesh + mem 3800 CL16.16.16 T1. Tak ustawiony 8700K radzi sobie bardzo dobrze z RTX 2080Ti, chociaż czasami mocno obrywa od 7980XE w grach które lubią więcej pamięci podręcznej czy rdzeni. Za to są perełki jak Far Cry 5 które lubują się w pojedynczym rdzeniu bardziej i 8700K prowadzi. Co ciekawe 7980XE przy 4.6 GHz prowadzi również często vs 8700K@5.5 Ghz, także różnica 900 MHz nie niweluje Quad channela oraz większej ilości pamięci podręcznej i rdzeni. Testy SLI 2x 2080Ti na 8700K vs 7980XE też zrobione, niestety mostek NVlink pomimo tego, że pomaga to jednak nie zapewnia oczekiwanej wydajności na mainstream. HEDT nadal delkasuje mainstream, a szkoda. Przede mną jeszcze testy i5 9600K / i7 9700K / i9 9900K oraz jak tylko będzie dostępny to X599 ROG Dominus Extreme z 28/56 + 2x RTX 2080Ti + 2x Corsair AX1500i Także chore motywy nadciągają Co do cebulowych motywów, to jaj sobie z tematu robię ;-) Cóż, tyle płaczy czytam na forach, że nie sposób po prostu satyry nie walnąć z dystansem ;-) Dziś wrzucę materiał z testu GTX 1080Ti vs RTX 2080Ti, tam kilka cebulo smaczków satyrycznych będzie, nawet siekiera idzie w ruch :D No ale skupimy się na testach.
 4. 1 point
  Nieźle zapiernicza to demko Star Wars RayTracing, na kręconej 2080Ti. 2560x1440p + DLSS + RT. E: Śmiać mi się chce, bo ktoś mi masowo przed chwilą pominusował posty (8 różnych w przeciągu tej samej minuty) . Ależ to zabawne jak kogoś mocno to i owo piecze, że ktoś kto akurat ma możliwości by to robić, dzieli się możliwościami topowych sprzętów. Szczerze rzekłszy to jakoś mnie to śmieszy zamiast wkurzać :) Więcej, więcej może do 1000 minusów się uda dobić ;-)
 5. 0 points
  "ANTHEM" 2x RTX 2080Ti w 4k maksowanym bez DLSS. *Desynchronizacja Audio / Video za sprawą YT. * Profil SLI w "ANTHEM" wymaga jeszcze poprawy, stąd użycie kart w zakresie 85/90%. Realnie wydajność podskoczy jeszcze o około 10-15 fps przy dociążeniu kart do 95/99%. Winne są bardzo nieudane sterowniki 430xx (również hotfixy).
 6. -1 points
  Nie mam czasu ani możliwości oglądać teraz filmów z Jutuba (z żółtymi napisami zapewne), ale chyba nie czerpiesz informacji o świecie z telewizji? Przecież to jest jedno z gorszych, wiecznie zapóźnionych i najmniej wiarygodnych źródeł, nawet pani Ela z warzywniaka ma czasem pewniejsze dane. Kto akurat dopadnie propagandowego pudełka, ten może sprzedawać ludziom dowolne bzdury. Nadzieja w młodym pokoleniu, którego czteroletni przedstawiciel mieszka w moim domu i jak mu kreskówkę w telewizji przerwą reklamami, to się natychmiast zniechęca i zajmuje czymś innym. Dla niego telewizja będzie już tylko staroświecką ciekawostką, przy której dziadkowie tracą czas. Upadek papierowych wydań prasy nastąpił niezauważalnie, obecne nakłady są tylko mizernym cieniem dawnych lat. Naturalnie radioaktywny jest chociażby granit, po którym depczesz każdego dnia (krawężniki, kostka brukowa itp.), ale po Czarnobylu i Fukushimie hasełko "radioaktywność" wzbudza niewąską panikę tłumu.
 7. -1 points
  Rozumiem doskonale - nie oglądasz telewizji, ale jednak trochę obejrzałeś i mówią co innego niż pan badacz z filmiku na Jutubie. Sam nie zamierzasz nawet poszukać jakiegoś laboratorium, które mogłoby przeprowadzić dla ciebie taką analizę, bo wymagałoby to podjęcia jakiegoś wysiłku choćby na zebranie i dostarczenie próbek, a potem opłacenie badań. I masz w tym całkowitą rację - ONI NIE CHCĄ, BYŚMY POZNALI PRAWDĘ O ŁŻE-PYŁKACH! Pracowałem kiedyś z facetem, który w swoim Golfie na ropę nie wymieniał oleju w ogóle, bo obejrzał filmik profesora na Jutubie, w którym tenże profesor wykazał niezbicie, że wystarczą dolewki, bo coś tam, a wymiana oleju to spisek koncernów i skok na kasę.
 8. -1 points
  Dziękuję za znalezienie "dla tego tematu" linków, które nic nie wnoszą do tematu. ... jest pytanie, i to od pierwszego posta w tym temacie: który z pyłków ma właściwości magnetyczne? może rzeczywiście nie uważałem w podstawówce, liceum czy na studiach. albo który w swoim składzie zawiera: tytan / ołów / aluminium / mangan czy cyrkon? i to wykrywany przez spektometr?
 9. -1 points
  https://www.youtube.com/watch?v=ezSQs8wWYQM https://www.youtube.com/watch?v=PZYlFz5G7hc powyższe filmy pozostawię bez komentarza / materiał sprzed roku - zapowiadany pył ma nadejść ponownie nad Polskę we wtorek 23 kwietnia... co o tym sądzicie? czy ktoś jest w stanie zbadać i zarzucić na forum analizę owego pyłku/piachu? nie chce rozmawiać o kanale, płaskiej ziemi i właścicielu konta na youtube z którego pochodzą filmy interesuje mnie sam temat "pyłu z sachary" zapowiadanego w wieczornych wiadomościach/pogodzie niemalże na każdej stacji TV. Z oczywistym dodatkiem, że mamy się nie przejmować... Skrót analizy: (Zn) Cynk - w dużych ilościach są rakotwórcze. (Pb) Ołów - Ołów stanowi neurotoksynę, która akumuluje się w tkankach miękkich i kościach, uszkadza układ nerwowy i krew. (Mn) Mangan - nadmiar może sprzyjać rozwojowi demencji, schizofrenii oraz pogłębiać chorobę Parkinsona. (Zr) Cyrkon - Toksyczny dla układu oddechowego w przypadku inhalacji, nietrwały izotop cyrkonu emitujący promieniowanie beta o energiach 365 keV (54,7%) i 398 keV (44,6%). Stanowi produkt rozszczepienia uranu. Występuje w równowadze promieniotwórczej z niobem-95. Wysoce radiotoksyczny. Skażenie dopuszczalne wynosi 740 kBq[7]. pozdrawiam.
 10. -1 points
  Nie przesadasz z tą mocą zasilacza dla procka z jedną kartą ? Nawet I7 8700K@5 Ghz + RX Vega 64 / Radeon VII czy RTX 2080 Ti biorą max. 400W ( cały zestaw bez OC karty ) , zestaw z Vegą 64 po OC karty potrafi pobrać 530W tyle że to pobór prosto z gniazdka . Podane wyżej wyniki uzyskane na zasilaczu BQ Dark Rock 1 200 W ze sprawnością 90% , co daje 360 do 480W poboru zestawu . Wg. mnie PSU o mocy 650W starczy do pierwszego zestawu , do drugiego zestawu także .
This leaderboard is set to Warsaw/GMT+02:00

Aktualności

Artykuły×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.