Skocz do zawartości
kurek

[recka] Acer Aspire 1694 + Głośniki Logitech Z-2300thx

Rekomendowane odpowiedzi

Laptopa tego mam już pół roku więc mogę sie pokusić o napisanie recenzji posiadanego sprzętu.

 

Może jak doszło do tego że kupiłem Acera Aspire. Mój Sony VAIO PCG-FR130 już nie dawał rady jako DTR, i chociaż sprawdzał się dobrze we wszystkim to o grach już tego nie można było powiedzieć (GeforceGo 4MX 16 mb - yeah). Na wakacjach nie zbijałem bąków, tylko kosiłem siano za granicą naszego bezperspektywicznego kraju. No i wróciłem bogatszy w pieniądze i doświadczenie (huehue bardziej w to drugie). No ale do rzeczy. Zacząłem przegladać sklepy i testy mobilnych kart graficznych. Oczywiście zacząłem lekkomyślnie od Toshiby i HP, patrze, czytam, ogladam... i tak zaczynam dochodzić do wniosku że te laptopy niczego nie oferuja, żadnych uczciwych parametrów ktore by mi pozwoliły odetchnąć na rok od zmiany komputera... poza nalepką na matrycy. A mi jest potrzebny DTR pełną gębą, a nie jakiś pipek do nauki programowania. Bardzo często sie przewijał w moich poszukiwaniach Acer. I coraz badziej byłem skłonny go kupic. Parametry rewelacyjne, cena umiarkowana. Zastanawiałem się może tydzień, aż stwierdziłem że nie stać mnie na kupowanie aptopa Toshiby, przepraszam bardzo ale to jest dla mnie kasa w błoto. Poszedłem do sklepu zobaczyc tego Acera na żywo, bo byłem do niego uprzedzony! Tyle się pisało o tandetnych plastikach, złym spasowaniu, bóg wie jeszcze o czym, a nie miałem zamiaru wawylać kasy w błoto. No więc patrzę, oglądam, z bliska... z coraz większego bliskaaa, już prawie ciągnę kinolem po załamaniach lapka (sprzedawca patrzy kątem oka udaje że nie widzi) i kutwa nic. No ni h*** nic z tego co przeczytałem na forach się nie sprawdziło. Co więcej zostałem OCZAROWANY matrycą CrystalBrite.... w wielkim uproszczeniu, dokonałem wyboru - Acer Aspire 1694. Pół roku temu absolutnie niedościgniony przez konkurencję podobnie dzisiaj (patrz nowy komputer z gwarancją).

 

Do zamówienia dołączyłem głośniki Logitech Z-2300THX (x lat marze o głośnikach w wykopem to se nagrabiłem w końcu :-) ) Dlaczego nie Creative MegaWorks? Bo maja bardziej twardy bas i strasznie szumią, nawet jak potencjometr jest prawie na minimum. Poza tym wielbię firmę Creative... tylko im sie MegaWorks nie udał :(

 

Po 3 dniach wpadam do sklepu. Gałki mi wylazły z oczodołów jak zobaczyłem jak potężne jest pudło głośników. Tego się nie spodziewałem. To nie miało NIC wspólnego z zestawami komputerowymi - ABSOLUTNIE NIC. Moja dziewczyna wzięła zgrabny kartonik z lapem, a ja sapiąc wytarabaniłem się ze sklepu z głośnikami (dobrze że miła pani mi pomogła z drzwiami sklepowymi - pozdrawiam) Tak oto wygladaja paczuszki:

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Laptop dobrze zapakowany w sumie w trzy kartony - nie ma bolca żeby transport mu zagroził - no chyba że poczta polska... ;) ale generalnie dobrze zabezpieczony. Wyciągam lapka. Dość lekki i cienki! Jest plackowany z racji tego ze ma matryce wide screen i przy jego cienkich wymiarach wyglada naprawde super i elegancko. Z laptopem jest dostarczonych sporo płytek CD (Acer z tego zrezygnował jakiś miesiąc temu, i teraz sprzedaje laptopy które mają tylko ukrytą partycję z backupem systemu - bzdura komplena) Ja dostałem płytki recovery, oraz osobną płytkę tylko z samymi sterownikami.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Oczywiście zaraz w ruch poszdł partition magic i wyczyszczony do cna i podzielony HDD czekał na świerzą instalację Windowsa XP. No i pierwszy kontakt z napędem slot-in. Może niektórzy napiszą że tak mówię bo mam, ale naprawde ten napęd mi przypadł do gustu. Pomijając jak tacka przeszkadza w rożnych warunkach w jakich przychodzi użytkować laptopa - slot-in jest po prostu w pyte - takie moje zdanie.

Po postawieniu windowsa oprogramowanie epower managment !

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

I tutaj sie panowie z Acera popisali, ładnie zorganizowane, widać że ktoś chciał żeby to cieszyło oko. Ale nie ma przerostu formy nad treścią. Oprogramowanie działa bezproblemowo, a zielony słupek w trayu pokazuje ile energii konsumuje nasz komputer w obecnej chwili - proste, funkcjonalne, szybko mozna modyfikować ustawienia - dla mnie bomba.

 

Konfiguracja laptopa:

 

procesor Intel Pentium-M (Centrino) (2MB cache L2, FSB 533 MHz)

częstotliwość 2000 MHz ( technologią Enhanced Intel® SpeedStep®)

pamięć RAM 1024 MB ( max 2GB)

dysk twardy 100 GB (ATA/100)

typ ekranu TFT, 15,4 cale, 1280 x 800 piksele

karta graficzna ATI Mobility Radeon X700 (obsługa ATI POWERPLAY™ 5.0) pamięci video 128 MB

urządzenie wskazujące Touch Pad

typ baterii litowo-jonowa

DVD+/-RW slot-in

karta dźwiękowa AC-97 2.1, system audio kompatybilny z MS-Sound

modem V.92

karta sieciowa Wi-Fi 802.11b/g

karta sieciowa gigabit ethernet 1000 mbit/s

Bluetooth

IRDA

 

typ gniazd PCMCIA 1x PC Card Type II

 

3x USB 2.0

1x VGA 15-pin

1x RJ45

1x RJ11

1x FireWire IEEE-1394

FiR (Fast IrDA)

mikrofon

S/P DIF

słuchawki

TV-out

 

Jak widać ma wszystko co się może przydać, nawet IRDA się znalazła. Brakuje mi tylko flopa (który by tylko dodał swoje do wagi :/ ale jeszcze się czasami przydaje) i wbudowanego tunera TV. Poza tym jest wszystko.

 

Dane głośników Logitech Z-2300THX

 

ilośc głośników 3 szt.

ilośc głośników satelitarnych 2 szt.

głośnik niskotonowy [subwoofer] tak

moc głośnika satelitarnego RMS 40 W (łącznie 80 watt RMS)

moc głośnika niskotonowego RMS 120 W

łączna moc zestawu RMS 200 W

min. częstotliwość przenoszenia 35 Hz

maks. częstotliwość przenoszenia 20 kHz

odstęp sygnału od szumu 100 dB

ekranowanie magnetyczne tak

regulacja głośności tak

cechy dodatkowe certyfikat THX, korektor fazowy ze stożkiem aluminiowym w każdym z głośników.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Powiem wam że nie słyszałem niczego głośniejszego (nie licząc rozlicznych koncertów kazika live) To że głośniki maja certyfikat THX nie pozwala im harczeć jak macie bas skręcony na maxa i potencjometr do połowy. Do połowy bo wyżej jest tylko dla twardzieli - głośniki są potwornie głośne a bas schodzi tak nisko że jak bym lapa nie podniósł to by mi sie bady na dysku posypały jak śnieg na święta - blat mi dygotał i szyby w drzwiach ubigacji dzwoniły. Niestety nie mam profesjonalnego narzędzia do pomiaru głośności czyli kredensu z zastawą szklaną, więc nie wiem czy by szklanki zaczęły się przesuwać na skraj półki ;) . Zrobiłem jednak test. Lapek na gąbce na fotelu, ja uszy zatkałem, bas na maxa i głośność na maxa (kręciłem nogą potencjometrem) dziwne uczucie - naprawdę czuć wewnątrz wszystkie organy :-) trochę się spociłem po tym teście (?). Teraz sąsiedzi w pionie już wiedzą że mam nową zabawkę. Pomyślicie po co taka moc. Śpieszę z odpowiedzią. Otóż mocny bas może być podbity dość mocno jak ma odpowiedni zasób mocy i pasma przenoszenia. Wtedy nie jest natarczywy tylko wytwarza delikatne wibracje, które czuć pod nadgarstkami, jak np wasz bohater tupie jak idzie, a jak strzeli to naprawde można to poczuć. Grajac na cieniutkich Inspire 5.1 nie wiedziałem co mnie omija. Teraz sie można zabrać jeszcze raz za wiele gier tylko dla tego basu.

 

Wracając do laptopa. Naprawdę nie mogę się przyczepić do jakości wykoanania. Ta jest naprawde na poziomie. Obudowa jest bardzo sztywna, nic nie stoi na przeszkodzie żeby podnieść laptopa z otwartą matryca za róg klawiatury trzema palcami. W laptopie KOMPLETNIE NIC nie trzeszczy. Nie wiem czy modele oparte na Turionie się różnią ale kadłubek Aspire 1694 jest dobrej jakości, wszystko jest spasowane na piątkę, nigdzie nie wystają plastiki które wystawać nie powinny.

 

Rozmieszcznienie portów jest dość orginalne :-) pewnie nie każdemu przypadnie do gustu. Otóż z tyłu jest wejście tylko na zasilanie AC, oraz wyjście na monitor zewnętrzny. Z prawej strony jest modem, sieciówka, TV-out, firewire, 2xUSB2.0 oraz czytnik kart 4in1. Od frontu 1xUSB2.0, głośniki, mikrofon, line-in, przyciski do ręcznego włączania Wi-Fi oraz bluetooth (podświetlane) diody sygnalizujące zasilanie sieciowe i dioda power :-) zaraz za nimi na końcu czujnik IRDA. No i lewa strona, tutaj tylko napęd DVD DL slot-in. Na początku nie przypadło mi do gustu rozmieszczenie portów USB ale już po tygodniu stwierdziłem że o wiele łatwiej jest mi podpiąć swojego 2,5 calowego segate pod USB od frontu i to właśnie ten port wybieram najczęściej a nie 2 pozostałe z boku. Nie mówiąc o tym jak miał bym machać matryca wstawać z fotela i macać port na tylnej ściance.

 

Jeśli chodzi o nagrzewanie się laptopa podczas pracy - często mam go na kolanach i lapek jest lekko ciepły. Podczas intensywnej gry laptop stoi na biórku, raz go podniosłem żeby sprawdzić i nie jest źle. Jeżeli laptop jest zimny i włączymy go, po czym damy na profil energooszczedny to wentylator się praktycznie WOGÓLE nie włączy. Jeżeli jest nagrzany po kilkugodzinnym graniu to po zejściu na profil energooszczędny będzie się często włączał ale na średnich obrotach nie jest to dokuczliwe. Gdy syuacja jest opanowana wentylator włącza się bardzo rzadko - na krótko. Przy czym na profilu max power saving na lapie mozna robic wszystko oprócz grania. Gdy CPU pracuje na "maxa", wentylator będzie miał okresy 1-2 minutowej pracy (nie na maksymalnych obrotach) w celu przedmuchania ciepłego powietrza po czym cisza. Przy czym będzie się on włączał częściej niż na profilu max power saving - normalne.

Podczas grania (z chwila włączenia gry) wentylator od razu wchodzi na maksymalne obroty i kilka razy tylko spoczoł na laurach :-) Pewnie dlatego że technologia power play na karcie ATI wkręca ją na maksymalne obroty i to daje dodatkowe ciepło - zresztą, już same 2ghz przez kilka godzin non-stop, determinuje stałą pracę wentylatora. Podczas pracy w windowsie karta obniża taktowanie. Można się tymi wartościami ręcznie bawić w zakładkach sterownika karty graficznej.

 

UWAGA: Niektórzy narzekają że jak grają na bateriach to im gry wolno działają, padały nawet motywy zwalniającego dysku na bateriach hehehe - nie, nie o to chodzi, nawet po przejściu w środowisko 3D karta graficzna zachowuje schemat "balansed" bo priorytetem jest praca na bateraich - można to ręcznie ustawić w sterowniku, jak ktoś ma zamiar pocinać w Dooma pod gruszą :-)

 

LCD - 1280x800 to natywna rozdzielczość czyli format 16:10 - najpopularniejszy format panoramiczny. Zero bad pixeli na matrycy, jakość obrazu jest rewelacyjna i liczne testy na rożnych portalach potwierdziły że matryca ta ma bardzo dobre parametry. CrystalBrite czyli efekt monitora że tak powiem, mi pasuje i już w sklepie mnie zauroczył, mimo że się wszystko odbija w bardzo nasłonecznionym pomieszczeniu, to w pokoju z normalnym oświetleniem jest super. Osobiście nie mogę patrzeć juz na zwykłe matowe matryce.

 

Praca HDD - wiem że najcichsze dyski na świecie to samsungi, a segate momentusy są raczej głośne, ale ja swojego nie słysze, wiem że wiele osób mi zacznie pisać że gloryfikuje laptopa ale nie bede kitu wciskał - ja ten dysk słyszę tylko wtedy jak przystawie ucho do klawiatury, a więc łożyska się trzymaja mocno - po pół roku (a rożnie to bywa)

 

DVD-DL - nagrywa płtki DVD-R z prędkością x8 i DVD-RW z prędkością x4. Wspiera zapis płyt DL 8.5Gb. Niestety wywala mi płytki CD-R BASF ale nie wiem czy nie jest to wina nero7.0. Napęd to popularna Matshita - występuje w całej masie laptopów. Co go hałaśliwości - owszem szumi, jak jest na kolanach to też można wyraźnie wyczuć jak laptop wibruje. Tylko że to jest cecha 100% napędów o podobnych parametrach. Fizyka się rządzi własnymi prawami i czarów nie ma. Jak płytka wiruje szybko to i napęd wibruje mocniej. Można to zniwelować narzędziami z pakietu nero. Możliwości jest sporo - od spowalniania predkości odczytu, do czasu wyhamowania płytki (spin down) także jak komuś to przeszkadza to wybór jest. Jeżeli laptop spoczywa solidnie na biórku to wibracje raczej nie przeszkadzaja.

 

Trzymanie na bateriach - cpu na low, matryca na polowe jasności dysk chodził non-sop (kopiowanie przez skrętkę) lapek wytrzymał około 3 godziny 20 minut. Podczas pracy tylko z www lub office na minimalnym podświetleniu matrycy wynik mógł być interesujący, coś koło 3 godziny 40 minut, nie zmierzyłem tego dokładnie więc to tylko przypuszczenia, ale moge spokojnie założyć że to jest jak najbardziej osiągalny wynik, zgodny z tym co już czytałem o tym modelu.

 

Wrażenia z użytkowania. Laptop jak już napisałem jest u mnie pół roku. Miesiąc temu naklejki pod prawym nadgarstkiem już zaczęły odchodzić (sa to tylko opisy handlowe i odchodza nie dlatego że maja słaby klej ale dlatego że je się ściąga :-) ) ja zostawiłem je do oporu aż się zaczęły robić rogi :-) Laptop jest poręczny mimo panoramicznej matrycy, można go zarać pod pache i się przenieść w inne miejsce mieszkania jak się zrobią warunki niesprzyjające przegladaniu www :-) matryca daje nawet za ostry obraz, wiec często obniżam ją do wartości 80% podświetlenia. Touchpad daje taki kmfort że posurfować po necie można wygodnie (szybkie scrolowanie środkowym przyciskiem) ale bez rewelacji. Klawiatura ma bardzo miły klik jednak nie umywa się do tej z Sony VAIO - jest praktycznie taka sama jeśli chodzi o klik jak w HP. Rozmieszczenie przycisków nie nastręcza trudności w przyzwyczajeniu. PEŁNOWYMIAROWE STRZAŁKI.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wyniki testów. No właśnie. Nie robiłem testów dysku, napędu DVD czy procesora bo tego jest pełno w sieci.

Skupiłem się tylko na przetestowaniu laptopa na 3D Marku 05 i 3D Marku 2001SE. I tak:

 

3D Mark 05 (no OC): 2524

3D Mark 05 (cpu 2.2ghz, gpu370mhz DDR350): 2698

 

3D Mark 2001 SE (no OC): 17566

3D Mark 2001 SE (cpu 2.2ghz, gpu370mhz DDR350): 18875

 

Doom3 w high detalach 1024x768 nie spada poniżej 30fps.

 

Battlefield2 high detale 1024x768 AAx4 płynniutko.

 

FarCry 1280x800 high detale 30fps (AA jak sie włączy to grać w pomieszczeniach nie można tak tnie - jakiś bug)

 

FEAR 1024x768 prawie każdy detal/opcja na medium, soft shadows wyłączone oczywiście :-) ~30fps (w teście wypada 30fps ale podczas grania spada nawet do 20 ale to tylko na krótkie chwile)

 

GTA SA 1280x800 wszystko na high, ale bez AA - płynnie, powyżej 30fps.

 

Call of Duty 2 1280x800 (nie pamiętam dokładnie detali coś koło medium, niektóre high) i fraps pokazywał uparcie cały czas 30 fps.

 

NFS Most Wanted 1024x768 detale medium a niektore na low, fraps pokazuje 30 klatek ale cos jest nie tak bo gra zwalnia i przyśpiesza płynnie - nie wiem o co chodzi gra napewno będzie śmigać lepiej ale ponieważ nie gram bo gra cienka, więc i nie zgłębiałem tematu.

 

Wypisując te gry chodziło mi o to żeby pokazać komuś kto jest "nie kantares" co można a czago nie można zrobić na x700. Nie chciało mi się testować co do joty na klatki, chyba bym się pocioł - efekt zamierzony jest, - widać o co kaman.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Wady tego laptopa? Jak w 80% laptopów, słabe głośniki, lekko nagrzewający się touchpad podczas pracy. Jeżeli laptop pracuje naprawdę długo (u mnie po 9 godzinach) gładzik się robi na tyle ciepły że wybredny user mógł by narzekać na dyskomfort. Ja nie narzekam ale czuje po prostu że jest ciepły więc to chyba wada :-) Do tgo trzeba też dodać kontrowersyjny design laptopa (nie każdemu przypadł do gustu) tylko że jest jakiś laptop który podoba się WSZYSTKIM?

Poza tym jasny plastik pod nadgarstkami ulega zabrudzeniu właśnie od owych nadgarstków i jego czyszczenie jest uciażliwe, ja nakleiłem naklejki z elastycznej czarnej folji którą łatwo ściągnąć pod paznokciem, a która abezpiecza mi sprzet ktory przecież kiedys odsprzedam.

Wspomnę też żeby być obiektywnym o serwisie Acera ktory jest jeden w polsce (autoryzowany) i na temat którego widziałem kilka negatywnych opini (w tym jedna pozytywną, ale kto się chwali tym że mu gwarancję uwzględnili hmmm) jednak jak masz nietypową i finezyjną usterkę to możesz mieć problem (podobnie jak z Toshibą czy HP tylko z tymi jest zdecydowanie szybszy kontakt klient-serwis, i ludzie sa przeważnie zadowoleni chociaż ostatanio....) natomist do serwisu Acera dodzwonić się jest ponoć problem. Ja nie korzystałem więc wam nie powiem (odpukać).

 

Wady głośników? Nie stwierdziłem, prawdopodobnie zostana ze mna przez minimum 6-8 lat - są RE-WE-LA-CY-JNE.

 

Starałem się napisać to ładnie stlistycznie, bez błędów i w miarę rzeczowo, chociaż może miejscami tekst jest nielogicznie poukładany, no cóż nie jestem recenzentem (czasami troche polałem wodą ;) wybaczcie :-) )

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

edit.

dodałem opis napędu DVD.

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wtrącić moje 3 grosze to recki która, faktycznie, bardzo fajna. Po 1 - niby to nie błąd ale 1280x800 to 16:10 a nie 16:9, ludzie często to mylą a 16:9 mają tylko matryce plazm i LCD. A druga sprawa - głośniki. Sam posiadam takowe i powiem wprost - bez odpowiedniej karty muzycznej pokazują może połowe swoich możliwości. Osobiście mam karte Audigy2 ZS na złączu PCMCIA także miałem możliwość porównania dźwięku jaki dają te Logitechy w połączenie z karta wbudowana w laptopa i z Audigy. Po prostu nie ma porównania. Głebokość i szczegółowość dźwięku na Audigy miażdży!! Poza tym sama karta też ma certyfikacje THX więc te głośniki aż się proszą o podlączenie. Nawet na opcji Low Performance różnica jest spora, Hi autentycznie wyrywa z kapci. Także wszystkim którzy mają te głośniki (badz tez inne) a którym zalezy na naprawde wysmienitym dzwieku polecam jeszcze dokupienie tej karty. Kosztuje okolo 400 PLN, ale gwarantuje ze nie bedziecie zalowac.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja moj blad policzylem ratio wg wzoru i rzeczywiscie 1280:800=1,6=16:10, wprowadze poprawki do recki, dzieki za spostrzezenie maSTHa212.

 

Co do glosnikow to pamietam ze juz kiedys o tym pisalismy. Oczywiscie glosniki sa wysokich lotow i napewno karta zgodna z THX bedzie pozadana. IMO jak cena tego audigy spadnie do 150zl to sie zastanowie nad kupnem, zastanowie, bo nie lubie nadmiernej ilosci gadżetow przy lapie. A ze w porzednim desktopie mialem Audigy i Creative Inspire 5.1 to moge tylko szczerze polecic jako dodatek od tych glosnikow. Tylko ze wydatek 400zl na karte sie IMO nie kalkuluje.

A propo maSTHa212 interesuje mnie temperatura pracy tej karty. Bo prawie zawsze przy Audigy na PCMCIA pojawia sie kwestia nieprzyjemnego nagrzewania okolic PCMCIA. Wiem ze u ciebie generalnie piecyk ;) , ale czy karta przy intensywnym katowaniu EAX`a jest goraca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propo maSTHa212 interesuje mnie temperatura pracy tej karty. Bo prawie zawsze przy Audigy na PCMCIA pojawia sie kwestia nieprzyjemnego nagrzewania okolic PCMCIA. Wiem ze u ciebie generalnie piecyk ;) , ale czy karta przy intensywnym katowaniu EAX`a jest goraca?

Piecyk w sensie takie żargonowe powiedzenie na PC? :wink: A poważnei mówiąc to przy pracy w Windowsie (mp3+divx+dvd) ta karta praktycznie sie nie grzeje, przy grach jest moze ciut cieplejsza ale do goracej to jej napewno duzo brakuje. A co do decyzji o kupnie to ja bym raczej wyszedl z takiego zalozenia jak ty z glosnikami - sa wypasione i beda sluzyc pare lat, z ta karta jest podobnie, nawet jak bedziesz sprzedawac laptopa to ja sobie zostawisz i wrzucisz na nowego. I wcale nie wystaje tak duzo, 1 cm z boku i to koniec. No i wlasnie podlaczenie dzwieku masz z boku a nie z przodu co mi sie osobiscie bardzo u Acera nie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawde mowiac jedyne na co mam naprawde ochote do lapa to tuner TV/FM z pilocikiem B) , to by faktycznie rozszerzylo mozliwosci mojego lapa i dalo wymierne kozysci (i to jakie, hoho!) Karta dzwiekowa jest super ale chyba nie dla mnie, mi wystarczy ze nie mam zadnych szumow i mam czysty gleboki dzwiek, wiem co to EAX i schematy dzwiekowe itp ale mi to jakos nie przeszkadza. Jedyne co mnie powstrzymuje przed zakupem tunera to to, ze mam w pokoju tv :D , no ale nie moge nagrywac i nie mam takich mozliwosci jakie daje tuner :( , aha no i jeszcze myszke logitecha media play musze zakupic :-) , tylko ten piep#$%# klucz USB agrhh, ale widze ze nie ma innej perspektywy.

Zeby bylo smieszniej, kasa mi wpadla ostatanio to musze amortyzatory wymienic w samochodzie kutwaaa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratuluje recki.. super, a nad tymi glosnikami coraz powazniej zaczynam myslec :) kurcze i znow powieksze dziure w portfelu ;)

 

aha no i zgadam sie z recenzentem ze aspire 1694 jest swietny. Btw to wlasnie ten lap prowadzi w rankingu super pi tu na forum ;P

 

oczywiscie dzieki wydajnosci pentium m i odpowiedniemu podkreceniu tak dla jasnosci :)

Edytowane przez Kazik2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratuluje recki.. super, a nad tymi glosnikami coraz powazniej zaczynam myslec :) kurcze i znow powieksze dziure w portfelu ;)

 

aha no i zgadam sie z recenzentem ze aspire 1694 jest swietny. Btw to wlasnie ten lap prowadzi w rankingu super pi tu na forum ;P

Prowadzi bo ma najwyzej potaktowany proc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj czepiasz sie szczegolow ;)

Nie no nie czepiam, chodzi mi o to ze jest to recenzja sprzetu Acera, konkretnego modelu i jesli ktos to czyta i nie zauwazy przy okazji twojej sygnaturki to sobie pomysli "Oho Acer to rakieta, z takimi wynikami biore w ciemno". A powiniene pomyslec "Ten Pentium M to potega, dobrze wykrecony miazdzy wszystko". Po prostu nie wprowadzajmy ludzi w blad, to wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcesz sprzedac swojego modulu bluetooth ? :lol:

HEHEHEHE, mialem o to samo spytac... :D

:lol:

JOKE :D

Swietna recka :D tak nawiasem mowiac, czytalem z przyjemnoscia i wielokrotnie sie usmialem :D

Jednego jestem pewien...

Moj ampli i kolumny zjadaja twoje Logitechy na sniadanie :D

HEHEHEHE :D

Edytowane przez SpiderMAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEHEHEHE, mialem o to samo spytac... :D

:lol:

JOKE :D

Swietna recka :D tak nawiasem mowiac, czytalem z przyjemnoscia i wielokrotnie sie usmialem :D

Jednego jestem pewien...

Moj ampli i kolumny zjadaja twoje Logitechy na sniadanie :D

HEHEHEHE :D

nie wykluczam, nie wykluczam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekny artykuł naprawde fajny Acer ale to firma typowa , która tworzy niskowydajny sprzęt jakościowo produkty powyzej 4000-5000 coś znacza ale w poruwnaniu z xpekiem toshiba sony , dell eh

 

Fajny ten Acer ale wole Asusa q039 choć ma troche wolniejszy dysk i procek ale jakos wierze bo jak mam coś kupic z załozenia to coś orginalnego i sprawdzonego . Acery są mało trwałe i osobiście miałem możliwość pracować na tym sprzęcie , sa tez mało funcjonalne , szybko sa mało odporne na zabrudzenia i lekkie uszkodzenia . Typowe produkty z niskiej pułki jak Maxxdata albo Gericom

 

Ale artykuł fajny :) pozdrawiam i Głosniki ale za taka cene jak jest brał bym Asusa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz ze 1694 obsluguje S/PDIF

 

Jakim cudem?

Przez jakie zlacze? jak?

 

pozdrowka

 

moj blad, pomylilem sie :-)

 

Piekny artykuł naprawde fajny Acer ale to firma typowa , która tworzy niskowydajny sprzęt jakościowo produkty powyzej 4000-5000 coś znacza ale w poruwnaniu z xpekiem toshiba sony , dell eh

 

Fajny ten Acer ale wole Asusa q039 choć ma troche wolniejszy dysk i procek ale jakos wierze bo jak mam coś kupic z załozenia to coś orginalnego i sprawdzonego . Acery są mało trwałe i osobiście miałem możliwość pracować na tym sprzęcie , sa tez mało funcjonalne , szybko sa mało odporne na zabrudzenia i lekkie uszkodzenia . Typowe produkty z niskiej pułki jak Maxxdata albo Gericom

 

Ale artykuł fajny :) pozdrawiam i Głosniki ale za taka cene jak jest brał bym Asusa :)

 

co ty gadasz, jaki giercom :blink: gdzie tu porownanie wogole

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj blad, pomylilem sie :-)

co ty gadasz, jaki giercom :blink: gdzie tu porownanie wogole

 

Chodzilo mi o to ze sa typowe produkty tanich firm .. których produkty sa tanie jakościowo , poprostu podróbki ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi o to ze sa typowe produkty tanich firm .. których produkty sa tanie jakościowo , poprostu podróbki ..

Ja ogolnie nie przepadam za Acerami ale mieszanie ich razem z Gericomem to takie hmm no conajmniej nieporozumieniem. I faktycznie podroba czego ma byc Acer?! :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra zle napisałem , Przepraszam zle sie wyraziłem chodziło mi bardziej o klase produktów z nizszej pułki i Acer do niej nalezy .

 

Kazdym a swoje zdanie ja jestem zwolenikiem bardziej Asusa , Toshiby bo liczy sie dla mnie jakoś produktu , a jesli chodzi o serwis budowe (moge się mylić )

 

Ale jakby porownac artykuly z qq39 ciekawe ile osob by wzieło Acera a Asusa ?

 

To tak jak porównać Głosniki Creativa z Media-Techem

 

 

A co do Gericomów gdyby były tak klasowe nikt by nie kupował toshiby albo Fujitsu Simens lub Hp , są zbyt awaryjne i ich stylistyka jest koszmarna w wiekszości przypadkow .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<lol> dobre :) hehe no szczególnie zalezy jakimi pierdziawami ? :)

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=84084078 wymieniac wiecej? Nie napisalem przeciez ze nie ma innych glosnikow tylko ze TAKZE moze sie poszczycic lowest-of-the-low-end glosnikami. Czytaj dokladniej. Chodzilo mi tutaj o wykazania tego ze moze i Acer ma budzetowe modele ale ma tez hi-endowe Ferrari i nijak sie tego nie da porownac. A juz napewno nie rownac z Gericomem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra zle napisałem , Przepraszam zle sie wyraziłem chodziło mi bardziej o klase produktów z nizszej pułki i Acer do niej nalezy .

 

Kazdym a swoje zdanie ja jestem zwolenikiem bardziej Asusa , Toshiby bo liczy sie dla mnie jakoś produktu , a jesli chodzi o serwis budowe (moge się mylić )

 

Ale jakby porownac artykuly z qq39 ciekawe ile osob by wzieło Acera a Asusa ?

 

To tak jak porównać Głosniki Creativa z Media-Techem

A co do Gericomów gdyby były tak klasowe nikt by nie kupował toshiby albo Fujitsu Simens lub Hp , są zbyt awaryjne i ich stylistyka jest koszmarna w wiekszości przypadkow .

 

pomijajac to ze nie mam bladego pojcia co to jest qq39 (jakies sugestie reszta forumowiczow? :blink: ) to "sprzedawalnosc" i popularnosc Acera chyba mowi sama za siebie czy sie wybiera Acera czy Acusa...

 

Jakos giercom taki popularny nie jest, masz jakies sugestie boruch odnosnie tego dlaczego moze tak byc ? hę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej nie kpij sobie , bo nie wymadrzam się tylko mam swoje zdanie to raz

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=145241&st=0 masz ten Asus bylo lazic dobrze po forum :)

 

A co Gericoma mała popularnosc w firmach , na stronach i w sklepach ciezko go dostac bo ta firma ma mała reklame , pozatym sprzet i moze jest fajny ale tylko wewnatrz jak widzialem pare razy recenzje zawsze ochrzaniali obudowe jego

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...