Skocz do zawartości
JedwabnY

Va czy IPS?

Rekomendowane odpowiedzi

WItam.Miałem kupić monitor trochę później ale mój obecny monitor nie pociągnie już długo.Zastanawiam się nad matrycą Va i IPS (w grę wchodzi też TN ale słyszałem że jest dużo słabszy od Va i IPS).Monitor będzie przeznaczony głównie do grania,oglądania filmów na yt i surfowania po internecie.Na monitor mogę przeznaczyć max 800zł ale chciałbym zmieścić się w 650zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie przeszkadza Ci srebrzenie i nierównomierne podświetlenie matrycy, brak czerni (?)to bierz dell'a p2414h lub p2314h. Jeżeli chciałbyś jednak nie ujrzec owych ubytków matrycy to bierz amve - X2483HSU-B1. 

Jeśli taniej to benq gw2460hm ale koniecznie z flicker free ;] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj więcej danych: rozdziałka w grach, wielkość ekranu.

O! Przepraszam zapomniałem napisać.Ekran najlepiej 24 cale i full hd  

 

 

Jeżeli nie przeszkadza Ci srebrzenie i nierównomierne podświetlenie matrycy, brak czerni (?)to bierz dell'a p2414h lub p2314h. Jeżeli chciałbyś jednak nie ujrzec owych ubytków matrycy to bierz amve - X2483HSU-B1. 

 

Jeśli taniej to benq gw2460hm ale koniecznie z flicker free ;] 

Dell'e odpadają bo nie toleruję srebrenia. Te X2483HSU-B1 i gw2460hm prezentują się bardzo dobrze mają dobrą reakcję ale odstrasza mnie trochę ten monitor od IIYAMA pierwszy raz słyszę o takiej firmie, widzę też że posiada matryce amva+ jaka to matryca może ktoś ją opisać do czego się nadaje i czy jest lepsza od Va. Który byście monitor mi polecili ten od IIYAMA czy Benq?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Matko! jak można nie słyszeć o tej firmie. Japońska, zacna firma z tradycjami. Robi porządny sprzęt. Sam mam starego już lcd od nich. Następny też będzie prawdopodobnie iiyama, ale ten:

http://www.ps.com.pl/module/sklep/ga/16/gb/393/gp/242/th/2/ix/394958

AMVA+ łączy pozytywne cechy va z ips, bez negatywnych ips - czyli srebrzenia czerni. Także bierz.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Matko! jak można nie słyszeć o tej firmie. Japońska, zacna firma z tradycjami. Robi porządny sprzęt. Sam mam starego już lcd od nich. Następny też będzie prawdopodobnie iiyama, ale ten:

http://www.ps.com.pl/module/sklep/ga/16/gb/393/gp/242/th/2/ix/394958

AMVA+ łączy pozytywne cechy va z ips, bez negatywnych ips - czyli srebrzenia czerni. Także bierz.

Wstyd się przyznać ale nie znam się za bardzo na firmach produkujących monitory,części do komputera itp.Znam takie podstawowe marki jak lg,acer,benq,asus.Posiadam od 7lat Acera Al1716 i nigdy nie patrzałem za innymi bo po prostu starczał mi on. A bym zapomniał czym różni się X2483HSU-B1 a tym XB2483HSU-B1 bo różnica to 100zł a dla mnie to dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy od karty graficznej, procesora i pamięci ram.

Wiem o tym.Komputer też będę kupował nowy, który poradzi sobie z tą grą na wysokich ustawieniach mi chodziło bardziej czy monitor poradzi sobie z szybką grą bez smużenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co trzeba nadminenic to to ze ta iiyama ma lekki black crush (plus pozostale wady gamma shiftu), dla wielu to nie problem, mnie niestety to odepchnelo od tego monitorka i wzialem della u2414h (srebrzenie mniej mnie denerwuje niz gamma shift).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze jesli lubisz grac w ciemnosci to tylko VA, maja wielokrotnie lepszy kontrast i czern. Jesli nie przeszkadza czern jakby sie caly czas odbijala w niej gigantyczna lampa to ips pewnie bedzie ok ;)

Poza tym zaden ips i va (poza jednym va na dzis) nie nadaje sie do szybkich gier.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...