Skocz do zawartości
CHRIS.J

Ucieka Kursor--co Robic?

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Tak jak w temacie.Kursor nie reaguje na polecenia,ciągle ucieka.Dostałem niedawno laptopa i nie kumam o co tu biega.Po podłączeniu myszki tez wariuje.Czasem na chwile przystanie wiec moge cos kliknąc,ale za chwile znowu sie rozpedza i mam jazde.Zrobilem reinstalke systemu,ale nie wiem czy potrzeba jakies stery by to cholerstwo działało,gdyz dalej jest cyrk z tym kursorem.Mam laptop DELL Lattitude D610.

Moze ktos mnie oświeci co robic (a miało by tak pięknie) :mur:

Pozdrawiam

Krzycho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma on na środku - między klawiaturą(nad spacją) cycek zwany trackpoint.Jest to dodatkowa mysz poza płytką zwaną Touchpad - która znajduje się pod spacją - takie 2w1

Prawdopodobnie jest on zwichrowany(uszkodzony - wyrobione mikrostyki) i ciągnie kursor w którąś ze stron

możesz go sprobować naprawić(wyczyścić - może naszło kurzu) lub używać myszy bo pewnie wymiana będzie kosztowna

 

ściągnij tą niebieską gumkę i luknij co tam się w środku kryje - całkiem możliwe, że będziesz musiał również wymontować klawiaturę

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99% jak już było napisane wyrobiony jest Trackpoint. Wyczyszczenie może pomóc coś ale nie na długo.

Są dwie opcje:

- jeżeli nie masz jeszcze zainstalowanych to zainstaluj sterowniki Synaptics do touchpada i wyłącz trackpoint w sterownikach,

- wyciągnij klawiaturę i pod nią w od trackpointa odchodzi taka wąska tasiemka - odłącz ja po prostu i zabezpiecz taśmą izolacyjna dla bezpieczeństwa :wink:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już ktoś napisał to na 99% trackpoint (ten cycek :wink: ).

W biosie masz możliwość wyłączenia go. Są tam jeszcze inne opcje dotyczące działania touchpada, trackpointa i myszki.

Pobaw się nimi a znajdziesz odpowiednią dla siebie. Oczywiście musisz znać język angielski, a jeżeli nie znasz to już ci nie pomogę.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic się nie wrobiło, ani zabrudziło - mam nową mysz i dzieje się to samo co ze starą - PerfectRegistry ,Malwarebytes Anti-Malware, Baidu PC Faster, Baidu Antivirus - nic nie wykrywają, jednak musi to być jakiś wirus, bo kiedyś maiłem już to samo i musiałem zresetować, a potm wgrać wszystko od początku i przeszło - wyzdrowiało - ale może jest jakiś program bardziej szczegółowiej przeszukuje komputer - bo jak pomyślę ile będę miał roboty to się odechciewa - pomocy! mysz chodzi własnymi ścieżkami!

Edytowane przez graf.09

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wyłączyłeś tego TrackPointa ? Przecież on działa niezależnie od myszki, wiec jak jest z nim jakiś  problem to bez względu jaką mysz podłączyć to i tak on będzie narzucał działanie kursora jeśli jest uszkodzony. Jak to nie to reinstalka tyle że po formacie i z recovery. Inny sposób to jakiś LiveCD z linuxem i sprawdź jak to na linuxie będzie działać. Moze to być jakaś sprzętowa sprawa, a nie wirus. Ja nie pamiętam kiedy ostatnio miałem wirusa lub takiego co by powodował takie problemy i to po reinstalce systemu, którą już raz zrobiłeś. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...