Skocz do zawartości
KawaiiPantsu

Flash biosu 4850hd problem

Rekomendowane odpowiedzi

Okej, chciałem popsuć i "zpsułem" ale w sumie mogła by działać dalej póki nie mam wolnej gotówki na nową.

 

Więc tak skopałem flash biosa radeona 4850hd i teraz po załadowaniu windowsa ukazuje mi sie piękny labirynt kolorowych artefaktów. Zrobiłem wcześniej buckup biosa w gpu-z.

 

Problem w tym, że w trybie awaryjnym mam sporo ograniczone pole manewru, a właśćiwie jest ono praktycznie zerowe atiwinflash woła o prawa administatora, które i tak mu nie pomagają to samo z usunięćiem sterowników brak zgody, a próba wpisywania komend w konosli cmd zakończyła się fiasiekm (nprawde średnio się na nich znam :? )

 

Czy jedynym rozwiązaniem jest zrobienie bootowalnego pendriva z wgranym flashrom-em i standardowym biosem? pytam poniważ na dzień dzisiejszy nie pośiadam wolnego pendriva,a o stacjii dyskietek można zapomnieć, ba gdzie ja takie ustrojstwo bym podłaczył.

 

Dziwi mnie troszke fakt bo zegarów w 2d praktycznie nie zmieniałem co najwyzej napięcia, a może samo flashowanie poza dosem było błędem?

 

btw: pencilmoda też próbowałem wcześniej (i to na ostro) nawet nie wiem czy się udał bo z lenistwa nie chcę mi się po miernik skoczyć, no i chyba od tego momentu mam problemy z przejśćiem z 3d do 2d ale to w tej chwili mało istotne.

 

Czekam na sugestie, ew. zruganie za moja głupote lol

 

Z góry dzieki.

Edytowane przez KawaiiPantsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oke Naprawiłem, co do dodatkowej karty to takowej nie pośiadam ale poradziłem sobie w sposób klasysczny. Co prawda nie obyło sie bez kłopotów ponieważ po wpisywaniu komend "flashrom.exe -p -f 0 unlock.bin" a także "flashrom.exe -i" mym oczom ukazał sie jescze bardziej klasyczny błąd "ERROR: 0FL01" czyli, że nie odnaleziono adaptera. Tak wiec powoli przygotowywałem sie do ostatecznej możliwośći łączenia styków na scalakach, ale obyło się na szczęście bez tego i z pomocą przyszedł atiflash w nieco starszej wersji 3.75 gdzie procedura poszła gładko.

 

No i tyle może sie komuś przyda, jak bedzie miał taki problem, ja już flasha do naprawiania grafy mam........ więc moge psuć dalej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...