Skocz do zawartości
Lorwynd

MSI Z77A G43 Problem z I5 3570k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Niedawno kupiłem nową płytę główna wraz z procesorem. Po podłączeniu wszystkiego odpalam komputer i tu powstaje problem - załącza się na pół sekundy ( wentylatory diody z obudowy wszystko działa przez pół sec ) i koniec. Dzwoniłem do obsługo technicznej MSI powiedzieli mi że mam wgrać nowego BIOS-a bo ta wersja nie obsługuje tej i5. Mam poważny problem bo nie mam innego procesora na ten socket i nie mam możliwości wgrać nowego... Na gwarancji w sklepie powiedzieli mi dokładnie tak samo.

Pomijając fakt ze na stronie producenta pisze ze płyta obsługuje ten procesor... Czyżby MSI wciskał chłam Dołączona grafika

 

 

 

PC

Procesor i5 3570k

Płyta MSI z77a g43

RAM Kingstone KHX 1600 C9 D3X2K2

Zasilacz ThermalTake SP-550MPCBU

 

Czy ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić, bo teraz chyba jedyne wyjście to oddać zakupiony sprzęt i odebrać pieniądze...

 

 

 

PS: Próbowałem wszystkiego wyjmować po jednej części dalej nie odpala wiec odpiąłem inny zasilacz ale dzieje się to samo.

 

Proszę o pomoc!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtyczka 8pin do plyty podpieta?

Z tym biosem to bzdura Z77 natywnie obsluguje ivyB

Pozatym skad jedni i drudzy wiedza jaka ty masz wersje BIOS ?

 

Zrob ClearCmos (u mnie calkowity zrobil sie dopiero po wyjeciu baterii na cala noc) - poznasz po tym ze sie zegarek wyzeruje w biosie.

Sprawdz tez inne ramy (jak sa 2 kostki, wloz jedna).

Chlodzenie na procesor napewno dobrze przylega ? Te wciskane "grzybki" powinny zrobic charakterystyczne klick i potrzebuja naprawde duzego nacisku.(wciskaj po przekatnej)

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczny problem. Rozwiazaniem okazało sie włozenie tylko jedenj kosci pamieci do banku najblizej procesora oraz wyciagniecie na pare minut baterii z płyty. Wtedy normalnie wszysko ruszyło. Dalej po wielu próbach odkryłem, ze działaja tylko sloty pamieci 3 i 4. Jak wkładam pamiec do 1,2 wystepuje powyzej opisany problem. Ciagłe restarty zaraz po właczeniu. Pamieci w slotach 3 i 4 działaja tylko w single. Zanlazłem kilka podobnych tematów i z tego co im support sklepu odpisał, to to że tak ma byyć. Najpierw wkłąda sie 3 i 4 a potem obsadza banki 1,2. Wg mnie to bez sensu i dosyc dziwne. Moge miec w 3 i 4 ale niecg to działa bynajmniej w dual channel.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamięci musisz włożyć najpierw do tych dwóch czarnych banków zaczynając od prawej jeżeli chcesz sprawdzić z jedną kością. a dopiero gdybyś chciał dołożyć kolejne kości to wkładasz je do niebieskich. w instrukcji jest to szczegółowo opisane nawet zakolorowali schemat dla nie czytających:

 

Dołączona grafika

 

niedawno składałem kompa znajomemu na płycie MSI H77MA-G43, kości włożyłem 2x4gb najtańsze goodramy w czarne banki i działało za pierwszym razem bez problemu.

 

rozwijając myśl adamlop należy wyjąć zaślepkę na 8 pinowym złączu płyty głównej i wpiąć kabel 8pinowy nie tylko 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lorwynd - zobacz czy nie masz pamieci w niebieskich bankach, u mnie wystepowaly zapetlone coldbooty i przelozenie wlasnie w czarne sloty rozwiazalo problem. (oj ja glupi, a w instrukcji stoi jak byk pakowac do 2 i 4)

 

@dizzet24 - jakas dziwna ta numeracja na twoim schemacie, pozatym aby uzyskac dual to wiadomo ze zawsze sie pakowalo w banki o tym samym kolorze.

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką numeracje wskazał mi cpu-z jak podłaczyłem pamieci do dwoch pierwszych slotow patrac od procesora (dwa kolejne w ogole nie działały, cigale restarty). Na forum MSI doradzili zeby scignac chłodzenie i procesor zeby sprawdzic czy piny w sockecie nie sa wygiete.

wyglada jakby w tym miejscu w ogole nie ma pinu

Dołączona grafika.

 

ALe dziwnie bo załozyłem boxowe chłodzenie i pamieci teraz działaja w kazdym slocie i to w dualu. Wysylac to moze na gwarancje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze procka miales zle wlozonego, cos nie stykalo. No oni zaloza boksowe chlodzenie i sie okaze ze wszystko dziala. Stracisz tylko czas. Gwarancja jeszcze sie nie konczy. U mnie czarne sloty rozwiazaly problem zapetlonych restartow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...