Skocz do zawartości
Graficzny Janusz

iiyama X2483HSU-B1, czyli monitor do 800zł - warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie,

 

czy warto zaryzykować (zważywszy na niewielką ilość recenzji ale dość przychylne opinie) kupno iiyama Prolite X2483HSU?

 

Zastowanie monitora:

  • głównie grafika 2D (niestety nie stać mnie na monitor do profesjonalnych zastosowań, stąd kompromisy),
  • czasami gry, jak np. CS:GO.

Zależy mi na:

  • matowej matrycy,
  • jak najwyższym odwzorowaniu palety barw sRGB i Adobe RGB w tej cenie,
  • kontraście natywnym powyżej 1000:1,
  • 22-24", w rozdzielczości FULL HD, ale możliwe jest również dobranie mniejszej rozdzielczości, jeżeli będzie miało to wpływ na polepszenie innych paramterów.

Nie istotne są dla mnie:

  • głośniczki,
  • jakość obudowy - kompromis kosztem lepszej matrycy,
  • efekty smużenia, czas reakcji itp,
  • wyjście HDMI, DVI jest wystarczające.

Czy znajdę coś lepszego niż podany model? Na oku mam jeszcze Dell P414H i iiyama X2377HDS-B1.

 

Pozdrawiam :wink2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam że czytałeś, ale na wszelki wypadek wkleje:

 

http://forum.pclab.pl/topic/919331-X2483HSU-XB2483HSU/

 

Odnośnie wyboru miedzy iyama a dellem (Jeszcze wplątał się pewien benq), ten sam miałem problem, finalnie zakupiłem della. 

Edytowane przez marcinq123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za przedstawienie swojej opinii, Panowie :-)

 

@marcinq123 - rozumiem, że wziąłeś Della P2414H? Ten monitor też byl mi polecany i w pewnej chwili stanął w szranki z X2377HDS (i po porównaniu kilku istotnych parametrów, znowu wygrała... iiyama). Jak odniósłbyś się do tego testu?

 

iiyama:

Dell:

 

Poza tym, wg testów tego portalu:

 

 

iyama X2483HSU - Screen Gamut in Off Mode vs sRGB
Gamut coverage - 95% of sRGB and 96,6% after calibration

 

 

Dell P2414H - Screen Gamut in Standard Mode vs sRGB
Gamut coverage - 86,9% of sRGB and 86,6% after calibration

 

Dla mnie jest to informacja praktycznie rozstrzygająca. Podobno również matryca iiyamy oddaje bardziej naturalne kolory, niż czasami przesycone IPS.

 

Czy ktoś w ogóle ma monitor z tą matrycą (AMVA+) i może coś o niej napisać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybierając della ( p2414h) wiedziałem jakie są minusy, brak czerni, nierównomierne podświetlenie i ips glow. 

 

Ale pivot i podstawka ogólnie przekonały mnie. Wiem wiem że jest ta iyama z podstawką ale już ponad 800 plnów. 

 

Co mogę napisać odnośnie della? kolory są megą, większości na tn'ce nie widziałem.

 

Kąty widzenia są bardzo dobre.

 

Smużenia nie ma, grałem w diablo i nie zauważyłem.  

 

Ogólnie jestem zadowolony, do minusów się przyzwyczajam a z plusów cieszę.

 

Podsumowując kupiłem coś sprawdzonego i polecanego można powiedzieć. Czy znowu wybrałbym della ? Przypuszczam że głęboko bym się zastanowił... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem trudno o lepszy monitor niż x2483hsu-b1 od iiyamy - tutaj masz info http://www.x-kom.pl/l/iiyama_prolite. Generalnie mam dobre porównanie (i tylko dlatego zdecydowałem się wypowiedzieć na ten temat po miesiącu od ostatniej wiadomości), bo Iiyamy używam w domu, a Della mam ja jednym z komputerów w pracy. Może to i dla firmy do ciężkiej pracy dobra opcja, ale prywatnie kompletnie do zaakceptowanie jest dla mnie czerń/kontrast i totalnie nierówne podświetlenie. Po prostu ten w firmie świeci jak Nokia 3310. :-D Z iiyamą jak na razie nie mam takich problemów, a kolory są mega żywe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...