Skocz do zawartości
Picasso95

Pomoc w wyborze laptopa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, proszę was o pomoc w wyborze laptopa na studia. Poszukuję czegoś za około 2000(+/- 400 zł). Szukam czegoś z rozsądnym procesorem i dobrą jakością wykonania. Fajnie by było gdyby znalazło się coś z dedykowaną kartą graficzną i podświetlaną klawiaturą ale nie jest to warunek. Myślę, że i3, może i5 jeśli znajdzie się w tych pieniądzach w połączeniu z 4-8 GB RAM byłoby wystarczające. Czy skok wydajności między i3, a i5 jest odczuwalny czy nie opłaca się dopłacać do i5? Lepiej wybrać coś z i3 ale dyskiem SSD czy i5 i zwykłym? Zależy mi na płynnej i szybkiej pracy.

Zastanawiałem się nad tymi modelami :

http://promobile.pl/notebooki/361-DOTYKOWA-TOSHIBA-P55-i5-4200U-8GB-750GB-FHD-BT-WIDI-WIN8.html

http://www.x-kom.pl/p/168404-notebook-laptop-15-6-hp-probook-450-i5-4200m-4gb-500-dvd-rw-win81x.html

http://www.x-kom.pl/p/202526-notebook-laptop-15-6-acer-e5-571g-i5-4210u-4gb-500-dvd-rw-win8x-gf840m.html

http://www.x-kom.pl/p/187062-notebook-laptop-15-6-acer-v5-561g-i5-4200u-4gb-1000-r7-m265-fhd.html

Oczywiście jestem otwarty na inne propozycje. Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez Picasso95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, widziałem już ten temat i nie pomógł mi za dużo. Mam jeszcze jedno pytanie. Zamierzam kupić dwa laptopy i w związku z tym lepiej kupić bez systemu i osobno dokupić Windowsa czy może kupować już z wgranym? Jak wygląda sprawa licencji, czy działa tylko na jednym komputerze? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że to nie ten dział lepiej zapytaj w dziale z Laptopami http://forum.purepc.pl/forum/84-co-kupi%C4%87-notebooki-laptopy-i-inne/, Odnośnie twojego pytania, to jeśli kupisz laptop z systemem to jest on w wersji tzw. oem czyli jest przypisany do danego sprzętu i może być tylko z nim używany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz zamiar na nim grać? Jeśli tak to wymień w co bo przy tym budżecie to istotne w wyborze. Laptop z systemem czy bez? Jeśli nie posiadasz systemu to taniej wychodzi z wgranym nizo sobno

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, raczej w gry nie zamierzam grać, a jeśli już to mniej wymagające. Potrzebuje czegoś uniwersalnego, z dobrą obudową i w miarę dobrymi podzespołami, a to wszystko w rozsądnych pieniądzach. Szukam typowego laptopa na studia który wytrzyma te 5 lat i nie zostanie za bardzo w tyle pod względem wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz zamiaru na nim grać i zależy Ci na wytrzymałości to celuj w biznesówki np Thinkpad E540. Co prawda jest to najniższa seria Edge Thinkpadów ale jakością wykonania przewyższą wszystkie konsumenckie laptopy. Jest to najwytrzymalszy laptop w tej cenie. Procesor i3, 4GB RAM i miejsce na dodatkowy dysk SSD (złacze M.2 42mm). Do tego posiada bardzo mocną baterię o pojemności 5600mAh a więc nie będziesz musiał co wykład szukać gniazka i wisieć na kablu.

 

Na drugim miejscu postawiłbym na biznesowego ProBooka 450. Jakość wykonania gorsza niż w Lenovo ale również lepsza niż większość laptopów multimedialnych w tej cenie. Procesor i3, 4GB RAM i również brak dedykowanej karty (cichsza praca, mniejsze temperatury i jeden element mniej do zepsucia). 2 lata gwarancji po zarejestrowaniu go na stronie HP. Laptop posiada standardową baterię i normalne przebiegi na baterii rzędu 3:30h podczas normalnej pracy

 

Na 3 miejscu postawiłbym na Inspirona 5547. Procesor niskonapięciowy i5 (o wydajności zwykłego i3 ale pobiera mniej prądu i mniej się grzeje), 4 GB RAM. Plusem jest bardzo mocna bateria, która pozwala na 10-12h pracy w trybie oszczędzania baterii - cały dzień wykładów na baterii. Plusem jest dobra jakość wykonania i 2 letnia gwarancja domowej naprawy Dell (Serwisant Della przyjeżdża do Ciebie na następny dzień od zgłoszenia. Dla studenta jest do dobra opcja ponieważ w razie awarii  nie musisz rozstawać się na długo z laptopem jak to bywa na standardowej gwarancji (3 tyg a były i przypadki po 3 miesiące)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez systemu taniej znajdziesz fajnego laptopa.

 

Solidnie wykonany Acer v5 z podswietlana klawiatura i aluminiowa obudowa. Do tego fajny na studia bo to jeden z lzejszych 15,6 i smuklejszych. Wazy 2 kg z bateria. Dziala do 5,5 h na baterii, a parametry sa na tyle dobre ze dosyc ladnie sobie poradzi z grami, ale nie jest to tez laptop stricte do gier. Matowa matryca jest dodatkowm atutem bo nie odbija swiatla.

 

 

http://www.x-kom.pl/p/187063-notebook-laptop-15-6-acer-v5-573g-i5-4200u-4gb-1000-gt750m.html?partnerid=100119355&sm12=NDg=&ts=1408827848&token=8d075beb32315bc9bfe7c4d834cefff5

Edytowane przez Caed
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki kaijitsu i Caed za pomoc i propozycje. Wiem, że dużo taniej będzie kupować bez systemu ale zależy mi na oryginalnym oprogramowaniu z którym nie będę miał żadnych problemów w razie czego. Mam sporo czasu na podjęcie decyzji dlatego jeszcze trochę poczekam w nadziei, że być może trafi się jakaś fajna okazja/promocja na którą warto będzie zwrócić uwagę. W tej chwili pierwsze miejsce w moim rankingu zajmuje hp probook 450 wygrywając z thinkpad'em ze względu na wygląd. Nie jestem jakimś estetą i nie widziałem tego lenovo na żywo ale według mnie wygląda tak jakoś tandetnie i nie podoba mi się ten trackpoint :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdziesz ale kosztem karty graficznej. Najmocniejsza konfiguracja w tej cenie z dyskiem SSD to Lenovo G510 z procesorem i3, 4GB RAM i kartą R7 265 (wydajność na poziomie HD8750/GT740). Niestety nie jest to już jakość wykonania na poziomie ThinkPada czy ProBooka.

 

Z ładniejszych AtivBook 2 z i3, 4GB RAM i ze sporo słabszą kartą graficzną GF710. 

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto z powodu SSD, i3 czy i5 nie ma większego znaczenia. Tutaj masz ProBooka 450 z i5 + SSD taniej o 50zł. Róznica jest tylko w systemie. Względem gołej wersji z samym i3 dopłacasz do samego SSD (230zł) a i5 oraz obudowę na HDD masz poniekąd gratis :P

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...