Skocz do zawartości
absorn

Problem z komputerem - zawiesza się.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć od jakiegoś czasu komputer mi się zawiesza, nie często, ale jak już to fatalnie.. Chodzi mi o to, ze jak sie zawiesza to nic nie mozna zrobić, nawet jak klikam reset to się nie resetuje od razu tylko potem.. Wiec zazwyczaj wyłączam poprzez zasilacz wyłącznikiem. I teraz tak, sprawdzałem komputer od błedów dysku. SSD i HDD i komputer stwierdza ze sa zdrowę, nawet formata robilem ale nic nie dalo. Sprawdzalem Memtestem tez dobrze dzialaja kostki ramu.. też musze spomnieć , ze komputer sie zawiesza tylko wtedy gdy jestem na pulpicie.. w sensie jak gram to tylko raz sie tak zawiesil.. Ale zawsze na pulpicie gdy jest na takim spoczynku. Temperatury komputera przy tym stanie tutaj : https://imageshack.com/i/exv64Psaj .. 

Nie mam pomyslu co sie moze dziać.. Mam komputer od listopada...

 

SPEC : 

Intel Core i5 3570K + SilentiumPC fortis

Asus P8z77 -v lx

Crucial 8gb ram 1866mhz

Thermaltake 800w bronze +

R9 270X gigabyte

Seagate 1tb 

Kingston 120gb v300

cooler master k350

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeniosłem do podstawowych, gdyż nic nie wskazuje na pamięci.

 

Mimo to sprawdź konfigurację pamięci, w tym napięcie, jakiego wymagają i czy mają odpowiednie ustawione.

SSD ma najnowsze firmware?

 

Przyczyną zawieszania może być też zbyt niskie napięcie napięci zasilające gpu/mem na karcie graficznej w trybie oszczędzania energii. Jeśli zwiechy występują b. często, wyjmij R9 270x i popracuj trochę na iGPU. Jeśli wtedy kop nie będzie się zawieszał, pierwszym podejrzanym będzie karta graficzna. Możesz też sprawdzić, czy na stronie Gigabyte jest nowszy bios do tej karty. Zwróć przy tym uwagę na rewizję karty. Jeśli jest nowszy na stronie, aktualizuj.

 

Biso/uefi na mobo rozumiem, że jest najnowszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios nigdy nie był aktualizowany, bo nie sadzilem, ze to ma jakiekolwiek znaczenie. Nie jestem zbyt obeznany z napięcami, pomóglbyś mi w tym? Zawieszenia się zdarzaja raz na 2/3 dni.. oraz pierwszy raz slysze o czyms takim jak firmware, jak to uaktualnić?

Edytowane przez absorn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...