Skocz do zawartości
dreamek86

Laptop do 2500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poszukuje laptopa do 2500 zł dla studenta kierunku technicznego.
Czego oczekuję:
- płynnej obsługi autocada
- dobrej baterii
- czasem obejżeć dobry film czy też zagrać w jakąs grę ( to nie jest typu must)

Przeglądam to forum od kilku dni by zapoznać się z obecna technologią i wysiadam z braku czasu.
Zatrzymałem się w czasach 7 lat wstecz kiedy to kupowałem swojego pierwszego lapka toschiba satellite z którego jestem mega zadowolony, niestety upadł i pomimo tego że działa nadal ekran odłączył się od klawiatury.

Oczekuję laptopa z którym będę mógł na kablu działać przynajmniej godzinę (obecna toschiba trzymała max 40 min od nowości - jedyna wada jej). Płynności w działaniu, należę do osób niecierpliwych także zastanawia mnie rónież dysk typu ssd, by reszta komponentów nie była spowolnia przez owy dysk.

Z rzeczy których nie chcę, nie potrzebuję:
marka Hp - żona ma i niech tylko ona ma.

Bardzo proszę was o porady sugestie, na co zwrócić uwagę bo widzę że modeli procków czy kart graficznych jest duzo o podobnych symbolach. Do czego warto dopłacić co można olać.

Z poważaniem
Kamil
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell 3537 z i7ulv i hd8850

 

Lapek na którym i zagrasz i popracujesz w cadzie.

 

Z710 z i5 + FHD

 

To jest taka alternatywa z o wiele lepszą matrycą niż dell. + lepiej wykonany sprzęt.

Jest też większy 17'' Karta graficzna natomiast słabsza, ale pozwoli odpalić na minimalnych ustawieniach nawet nowsze gry. (jedynie to przy najnowszych musiałbyś skalować ekran do rozdzielczości HD)

 

Dysku SSD nie wliczałem - można dokupić później. Gdyby obniżyć budżet o dysk SSD to nie dostałbyś w miarę wydajnego procesora do CADA. Dell w tym przypadku jest najwydajniejszy

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok te propozycje mi sie juz podobaja. Mam kolejne pytanie gdyz zaglebiam sie w temacie. Warto doplacic do i7 czy moc obliczeniowa przy tym budzecie i tak bedzie zdlawiona (czyt. Nie wykozystana). Czy pozostac przy i5?

 

 

Druga spprawa, podane przez Ciebie laptopy, nie maja systemu operacyjnego, czy na linuxie autocad bedzie chodzil?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do CADA potrzebujesz mocnego rdzenia. Czyli minimum i5/i7ulv

Linux prawdopodobnie nie jest wspierany.

 

Jeżeli chcesz zachować grywalność w jakiekolwiek gierki i mieć system to musisz zrezygnować z SSD

G510 z i5 + R7265M

 

Jeżeli zrezygnujesz z gier to możesz dostać SSD:

G510 z i5+SSD

 

Innej opcji nie widzę. Poza tym na zwykłej matrycy HD projekty bardziej zaawansowane mogą nie wyglądać tak dobrze.

 

Dlatego warto pisać w pierwszym poście

- preferowaną wielkość matrycy

- czy ma być wliczony system w budżet

- najlepiej gry w jakie chciałbyś zagrać

- etc

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczeze pierwsze o tym slysze takze musze sie rozeznac. Problem w tym ze pisze obecnie prace inz. A co za tym idzie zakonczylem edukacje, musze sie obronic.

 

Laptop najprawdopodobniej wezme na firme.

 

W gry raczej nie gram, a jak juz to typpu. Age of empires - stare tytuly, brak czasu na gry.

Edytowane przez dreamek86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do AoE wystarczy integra z Procka więc grafikę możesz sobie odpuścić.

 

Chociaż... jeżeli dużo renderujesz w Cadzie to grafika również odgrywa istotną rolę. W tym przypadku przydałaby się mocna karta. A to już niestety nie w tym budżecie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ostatnio udało się wyrwać GP70 600 zl taniej na otwarciu X-komu w Wawie (niestety mozna tylko w salonie odebrac, wiec kumpel mi odebrał :P ). Grafa GTX 840M, ale w Dotę 2 i SC2 mozna spokojnie grac. Zadowolny :) Za 2300 z matowa matryca lapka ciezko innego wyrwac.

Edytowane przez ashnazai80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli musze praktycznie szukac z ssd odrazu zeby potem nie musiec wyzucac hdd.

 

Jeszcze jedno pytanie odnosnie grafiki. Obecnie dostepne sa karty dedykowane geforce i radeona, kiedy ja kupowalem ostatniego kompa radeon lekko krolowal na rynku, jak jest teraz? Lepiej radeon czy geforce, pytam bo przegladajac zestawy przewijaja sie te karty. Jak tak to ktore modele sa najmniej energio chlonne.

 

Drugie pytanie dot. Sie proca przy i5 rowniez jest kilka rodzajow, ktore rowniez wybierac (w moim przypadku moc bedzie misla znaczenie) ?

 

 

Jak sie prezentuje ten model np.

http://www.x-kom.pl/p/169558-notebook-laptop-15-6-asus-r510lc-xo209h-8-i5-4200u-8gb-128500-win8x-gt720.html

Edytowane przez dreamek86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czytasz posty które wypisuje :)?

Czy tak pobieżnie tylko?

  

Do CADA potrzebujesz mocnego rdzenia. Czyli minimum i5/i7ulv

Zresztą całą esencję tam zawarłem (1post)

Szukaj lapków, które mają podbity MHz na jednym rdzeniu

Będą to i5-4xxxM / i7

 

Co do grafik - do przedziału 0-3k są porównywalne. Dalej już można dostać lepsze karty Geforce. Oczywiście są również dobre Radeony np R9, ale w połączeniu ze słabym prockiem nie mają startu do Geforca.

 

W Twoim budżecie, zastosowaniach - podałem Ci max co możesz dostać w pierwszym poście. (Dell 3537, który tak btw jest już niedostępny)

 

Co do samego dysku - nie szukaj już od razu z dyskiem, ponieważ to zawęzi Ci możliwości. Czasem lepiej jest kupić osobno lapka + osobno dysk i albo samemu sobie przełożyć albo napisać przy zamawianiu, żeby sprzedawcy to zrobili.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze czytam, stad pytania. I7 zawezili mi strasznie poszukiwania natomuast i5 jest kilka rodzaji, teraz wiem ze szukac z oznacEniem M.

 

 

Co do grafiki nie uzyskalem satysfakcjonujacej odpowiedzi. Bede wybieral geforca przy podobnych parametrach.

 

Co do dysku poszukam tak jak mowisz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7 może być z oznaczeniem U ważne ile ma na rdzeniu (około 3GHz)

NA wersję czterordzeniową niestety Cię nie stać

 

Z i5 może być każdy M/ewentualnie H ważne żeby miał jak najwięcej wbite GHz

 

Co do kart to niekoniecznie rozumiem o co Ci chodzi?

Które będą pobierały więcej prądu? A jakie to ma znaczenie?

Jeżeli nie używasz to praktycznie nie pobierają i działasz na integrze. Tak samo większość ma boosta i zleżnie od przetaktowania zmienia się pobór prądu.

Taki HD 8850 będzie pobierał około 50W.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zlle moze sprecyzowalem pytanie dot. Karty. Chodzi mi bardziej z jakim zestawieniem wybierac radeon czy geforce, oraz na co zwrocic uwage jezeli juz mam podobne zestawy z roznymi kartami.

 

Oblookam sobie testy wydajnosci i mysle ze to rozwiaze poczesci moj problem:)

 

Ps. Dziekuje puki co za cierpliwosc:)

 

Ps.2 przyjzalem sie temu dellowi i odzicilem go przez brak systemu.

Edytowane przez dreamek86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby zamknąć się z system do 2,5k to marnie to widzę.

 

Do tych starszych gier, a szczególnie strategi - bez znaczenia jaką kartę weźmiesz.

 

Najsensowniejszy wybór w tym budżecie do tych zastosowań to G510 z i5 + R7 + SSD + win

 

Nie lepszego nie dostaniesz

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor i7, który jest zbędny. Ta obudowa oraz układ chłodzenia nie są w stanie schładzać tego procesora więc masz po prostu grzałkę


Jeśli nie masz zamiaru grać w wymagające gry to bierz proponowanego na poczatku Lenovo G510 z i5, 8GB RAM, dyskiem SSD oraz systemem. SSD da Ci duży wzrost wydajności jeśli chodzi o komfort pracy z systemem i aplikacjami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wasze propozycje mam na uwadze i sa moimi faworytami, chcialem poszukac czegos z i7 4 rdzeniowego.. tak jak polecaliscie ze i7 bylby lepsza opcja.

 

Do tego karta graf. wychodzi lepiej.

 

Stad chcialem jeszcze ruszyc tematem by nie byc biernym i liczyc tylko na wasza pomoc.

 

Kaijitsu czemu sadzisz ze bedzie sie grzal? Jutro podjade do xkoma zobacze co oni mi jeszcze poleca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzał się będzie tylko przez mocniejszy procesor.

W tym przypadku bezsensownie jest łączyć 4-rdzeniówkę z kartą HD8750

 

Pisałem żebyś max szukał i7U

 

Zrezygnuj z i7 na rzecz i5 + SSD - zrobi większą robotę niż te 200MHz różnicy na procku

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie warto laczyc tego procka z ta karta? Dylemat mam bo to 4 rdzeniowka wiec powinna dluzej mi sluzyc w aplikacjach do ktorych potrzebuje kompa.

 

Minusem jest ram ktorego jest malo no i brak dysku ssd. Za to lepsze jest chyba audio i bajer w postaci podswietlanej klawiatury:)

 

Ktos mi wyjasni przy okazji co oznaczaja te literki przy modelach procka oraz ktore sa niskonapieciowe i czy to lepsze czy gorsze w moim przypadku.

 

W jednym sklepie odradzali mi lenovo na rzecz della czy tez asusa mowiac ze obudowy w lenovo sa tandetne (poza seria thinkpad, czy jakos tak), co o tym sadzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autocad to aplikacja, która wykorzystuje 1 (słownie: JEDEN) rdzeń. Nie warto łączyć bo to mocny procesor oraz relatywnie słaba karta. Do tego ten procesor w tej konkretnej obudowie to grzałka (tak samo jak w z510 oraz thinkpadzie). Lenovo g510 nie posiada podświetlanej klawiatury oraz nie ma dobrego audio.

ulv = procesor niskonapięciowy

 

i7ulv = i5m

i5ulv = i3m

i3ulv = Pentium

 

Co do obudowy to prawda. Seria G to budżetowa seria od Lenovo i cudów nie należy się spodziewać.

 

CAD 2D czy 3D?

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To źle piszą bo klawiatura w tym modelu nie jest podświetlana. Do 2d nie potrzebujesz i7 a nawet i5... Celował bym w Acera V5-561G z i5ulv, 4GB RAM i matrycą FullHD, która poprawi komfort pracy z Cadem.

 

taniej Dell 3542 z i5ulv, 8GB RAM, dyskiem SSD i zwykłą matrycą HD. Przewagą tego modelu jest 2 letnia gwarancji domowej naprawy

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...