Skocz do zawartości
Gość

Parametry RAM w Vostro 3550, napięcie, częstotliwość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję porady technicznej kogoś obeznanego co do napięć RAM (czy 1,35v czy 1,5v) oraz częstotliwości (1333 czy 1600).

Na marginesie dodam, że producent Dell jest beznadziejny jeśli chodzi o podawanie informacji o tym modelu i ogólny support, więc tym co on podaje nie należy się sugerować bo już w kilku sprawach kluczowych okazało się, że jest inaczej.

Wydaje się, że kolejnym zakłamaniem jest ilość obsługiwanej pamięci - Dell podawał, że max 8GB (2x4, 4GB to max w jednym slocie) i tylko typ 1333 a ja znalazłem post użytkownika, który włożył tam 16GB (2x8GB) o częstotliwości 1600 i napięciach 1,35v.

http://en.community.dell.com/support-forums/laptop/f/3518/t/19472280

(ostatni post ze screenami CPU-Z)

Laptop z tych screenów różni się od mojego tylko procesorem (on włożył i7, ja mam i5-2520M)  i tymi pamięciami, bo u mnie mam 8GB 1333 z napięciami 1,5v.

 

I teraz pytanie: czy słusznie mogę zakładać, że i u mnie taka pamięć będzie chodziła, z napięciem 1,35 i częstotliwością 1600? (częstotliwość, gdyby był problem to pewnie zejdzie do niższej, ale czy napięcie może stanowić problem, czy jest to bez różnicy skoro screeny tak pokazują).

A może typ procesora ma tu znaczenie?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ddr3l można podobno spokojnie pakować tam, gdzie są przewidziane pamięci 1,5V. Pracują wtedy na 1,5V i nie dzieje się nic złego. W czasach Sandy nikt nie myślał o pamięciach 1,35V, trudno by Dell podawał info o obsłudze DDR3L przez ten laptop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź

nie wiem co w 2011 Dell myślał (mogę jedynie zakładać, że tak prowadził pokrętnie politykę by po 2 latach ktoś kupił nowego laptopa zamiast go ulepszać), jednak wpisanie w google ddr3l daje np taki link z lipca 2010r. http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Niskonapieciowe_pamieci_DDR3L_standardem-30066.html więc skoro polski portal już o nich myślał to Dell mógł również się wysilić (to tylko taka dygresja na marginesie bo nie wiem kiedy pojawiły się one dla laptopów))

Ale to najmniejsze jego przewinienie bo napięć w specyfikacji nie podawał, za to usilnie przez lata wmawiał, łącznie z polskim oddziałem, że max 8GB  tam wejdzie przez co kiedyś kupiłem 2x4GB ram zamiast 1x8GB i mieć łatwą i tańszą drogę do upgrade jakby co.

Z innych spraw to wprowadzał w błąd, że na porcie 0 jest tylko SATA II, a jest SATA III o czym wielu się przekonało po wymianie HDD na SSD i wiele innych wpadek supportowych (np potrafili bez zgody użytkownika, przy gwarancyjnym zgłoszeniu jakiejś pierdółki wymienić płytę z kartą dedykowaną na taką tylko z integrą) także nie ma co bronić Della, ja na pewno nie polecam bo to połączenie drożyzny z niekompetencją obsługi, również olewcze podejście do sterowników.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...