Skocz do zawartości
under555

Wydajny 14 calowy laptop z Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, napiszę w punktach,żeby nie nie zapomnieć.

 

Kwota... w zależności od modelu ale do 2500zł myślę max chociaż im taniej tym lepiej a z druiej strony jakby coś było ULTRA Extra to można wyjść poza budżet ale nie chciałbym bardzo tego robić teraz + niby co takiego lepszego ma być? 

 

14 Cali Full HD IPS matowe - jak najlepszej jakości

RAM ma już swój także bez RAMu ale ma mi obsłużyć 2x 8 GB DDR3 1866 Hyper X moje (najwyżej zjadą do 1600Mhz).

Dysk - potrzebuję jedno złąćze SATA, mam Samsunga 850 Pro 256GB.

System mam - Windows 8.1

Grafika - potrzebuję integry i chciałbym,żeby dała radę z Fimami w 4k czy YT.

Procesor - tylko niskonapięciowy i wydajnościowo jak i5 3gen laptopowy. Niskonapięciowy bo chłod lepszy i praca na baterii. Aczkolwiek zwróćcie uwagę,że dopiero i7U 4 gen(rzadkość) oraz i5 5gen są akceptowalne jeśli idzie o wydajności bo są mniej więcej jak i53gen.

Podświetlana klawiatura i kamera oraz usb 3.0 - to musi być.

Dobra praca na baterii tj. ok 5h na wydajności - ale zwracam na to uwage bo jak się trafi jakiś Zenbook czy inne coś bez wymiennej baterii to kaplica a w Dellach Thinkpadach można kombinować.

Jakość i wytrzymałość obudowy.

 

 

Zastosowanie - przeglądanie wielu kart w Chrome - wiem co mówię, wydajnoć i5 3gen potrzebna akurat mi.

A klawiatura i bateria i matryca to po to,żeby ładnie klientom pokazywać pewne rzeczy na ekranie.

 

Prawda jest taka,że opcje są 3:

 

Lapki HP G ale tutaj... one wyglądają o wiele mniej wytrzymale niż Thinkpady oraz można poczytać,że throttling lubi się pojawić jakimś cudem (sic!) + nie znam się na tej firmie.

 

Delle ale cięzki temat bo w tej kasie są lapki z U prockami 4gen a poza tym boję się ich matryc.

 

Lenovo IBM T np. T460 - wydaje się być ideałem. Cichy, chłodny, i5 5 gen itd.

 

Co i dlaczego polecacie?

 

Czy ten przykładowo T460 naprawdę nie ma wad? ja się nie dopatrzyłem aczkolwiek to samo było z Dellem E6430, którego miałem dwa tygodnie - potem zobaczyłem jakość (a właściwie jej brak) matrycy HD + matowej + głośniki jak z przed 15 lat i zbladłem.

 

 

Będe wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako że także poszukuje ultrabooka/małego laptopa ~13.3"/14" z ekranem FHD i co bardzo wazne z 2 miejscami na dyski SSD+ HDD, dobrze aby przyciski toutchpada  były osobne a nie w całosci z gładzikiem,  który poradzi sobie z podstawowymi zadaniami typu chrome i kilkanasie zakładek, yt w fullhd/4k i filmy w h.264/h.265. Obecnie pracuje ThinkPadzie T60 i wymiarami jest dla mnie idealny nie chciał bym nic wiekszego. Oczywiscie interesują mnie poleasingówki. Moj typ to Fujitsu LifeBook S904 z ekranem Fhd i procesorem i5 4200U Co Wy na to? dzieki z góry za porady
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten przykładowo T460 naprawdę nie ma wad? ja się nie dopatrzyłem aczkolwiek to samo było z Dellem E6430, którego miałem dwa tygodnie - potem zobaczyłem jakość (a właściwie jej brak) matrycy HD + matowej + głośniki jak z przed 15 lat i zbladłem.

Ty chyba nie do końca wiesz czego chcesz sądząc po tym. Jak chcesz dźwięk i zajebisty wyświetlacz to chyba serie laptopów Ci się pomyliły, a na pewno pułap cenowy ;)

 

Witam, jako że także poszukuje ultrabooka/małego laptopa ~13.3"/14" z ekranem FHD i co bardzo wazne z 2 miejscami na dyski SSD+ HDD, dobrze aby przyciski toutchpada  były osobne a nie w całosci z gładzikiem,  który poradzi sobie z podstawowymi zadaniami typu chrome i kilkanasie zakładek, yt w fullhd/4k i filmy w h.264/h.265. Obecnie pracuje ThinkPadzie T60 i wymiarami jest dla mnie idealny nie chciał bym nic wiekszego. Oczywiscie interesują mnie poleasingówki. Moj typ to Fujitsu LifeBook S904 z ekranem Fhd i procesorem i5 4200U Co Wy na to? dzieki z góry za porady

Do mnie w tamtym tygodniu przyszedł Dell E7440 i myślę że to bardzo dobry wybór i spełnia wymagania przy założeniu:

https://tomtomic.wordpress.com/2014/05/13/dell-latitude-e7440-using-a-msata-ssd-in-the-msata-wwan-port-yes-you-can/

i5 4300u/8GB/256GB samsung raczej wystarczy do tych wmagań.

W Ultrabookach inaczej słabo z dwoma dyskami dlatego jak to nie przejdzie to zwykła przejściówka sata -> usb 3.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...