Skocz do zawartości
BlueSystem

Laptop na wyjazdy do wszystkiego do 4500 pln

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Trochę szukałem dla siebie laptopa którego będę używał jako 2 sprzęt (w domu mam stacjonarke) na wyjazdy itp.

Ma dawać radę z grami (nie koniecznie najnowsze tytuły, a raczej jakieś Online, MMO, LoLe WoWy, Diablo itp itd...)

Szukam coś mocniejszego żeby za 2 lata nie nadawał się do niczego ;)

Początkowo chciałem 17'' ale patrząc na wybór stwierdziłem że 15 tez mi wystarczy.

Tak naprawdę to kupiłem już Lapka ale niestety przez za duży wybór na samym końcu nie zwróciłem uwagi ze ma on matrycę TN a nie IPS jak jego wcześniejsze wydanie.

Chodzi tu o MSI GL62M i7-7700HQ/8GB/1TB+256SSD GTX1050 FHD.

Zwracam go i szukam coś innego na jego miejsce.

 

Musi mieć IPS, procek I7 a może I5 mi wystarczy ? chodzi mi tylko o to żeby jak najdłużej nadawał się do użytku.

Grafika najlepiej 1050 ale wiem jak wyglądają aktualnie ceny z nimi i nic poza MSI nie znalazłem (z prockiem i7), jeżeli znajdziemy coś sporo tańszego to może być 960, 965.

Musi być dysk SSD, nawet zamiast standardowego HDD (min250 GB).

Chętnie kupię coś z Outletu (tak jak X-kom na allegro)

 

Pod uwagę brałem też

ACER VN7-792G

Dell Inspiron 7566

ASUS GL752VW-T4053T

Lenovo Y700

Lenovo Y70-70 - fajna sprawa z dotykowym wyświetlaczem ale za to starsze generacje procków :/

 

Z góry dzięki za pomoc bo sam już mam mętlik w głowie...

 

Aaa i jeszcze jedno, jeżeli nie warto przepłacać i można porównywalny sprzęt kupić taniej to jak najbardziej jestem za :) Jeżeli warto poczekać z miesiąc na coś to również jest to możliwe. Lapka potrzebuje od 1 maja.

Edytowane przez BlueSystem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

 

Właśnie po napisaniu posta wpadł mi w oko ten Acer i znalazłem na allegro sztukę z salonu Play ale gdzieś doczytałem że dla Playa montowali matryce TN

Chodzi mi o ten link: http://allegro.pl/acer-vx15-vx5-591g-i5-7300hq-1tb-8gb-gtx1050-w10-i6742879856.html#thumb/4

 

Sprzedający napisał Model matrycy: nt156fhm-n41 - to chyba faktycznie TN ?

Edytowane przez BlueSystem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dzięki,

 

Właśnie po napisaniu posta wpadł mi w oko ten Acer i znalazłem na allegro sztukę z salonu Play ale gdzieś doczytałem że dla Playa montowali matryce TN

Chodzi mi o ten link: http://allegro.pl/acer-vx15-vx5-591g-i5-7300hq-1tb-8gb-gtx1050-w10-i6742879856.html#thumb/4

 

Sprzedający napisał Model matrycy: nt156fhm-n41 - to chyba faktycznie TN ?

W moim acerze vx5-591g zakupionym w x-kom na naklejce wyraźnie jest napis IPS znajduje się przy oznaczeniu usb 3.1 natomiast w tej aukcji co podałeś na w tym miejscu jest Acer trueharmony. Wiec pewnie acery z Playa mają TN.

i5 do karty gtx1050 jest wystarczający. 

Rzeczywiście teraz wysyp laptopów z Playa w tym acerów i asusów. Szkoda, że nie o tych samych specyfikacjach acer ma TN a asus gl553 chyba GTX 1050 2gb. 

Edytowane przez krzych299

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego że Play ma je w swojej ofercie i ludzie biora to w abonamencie i sprzedają dalej.

Testy których jest mało, raczej nie wskazują na problemy z chłodzeniem.

 

Acer przekracza budzet. Zastanawiam się nad Clevo i pochodnymi ale nie ma w nich czegoś co mnie przekona ostatecznie i dalej się waham.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, bardzo ciekawy artykuł.

 

Widę że w playu pojawiły się nowe Asusy rog GL 553V a nawet 753V. Na allegro pojawiają się w dobrych kwotach.

 

Warte to zainteresowania ?

 

Za chwilę zaczynam testy, więc wkrótce na PurePC poczytasz o tym modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...