Skocz do zawartości
winuhux

Kilka Pytań Odnośnie Chłodzenia.

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem na forum, ale nie znalazłem (możliwe, że słabo szukałem).

 

Mój komputer to:

Athlon64 2800+

Gigabyte GA-K8NS

Abit Radeon 9550 XTurbo-Guru

 

Mam zamiar kupić Zalmana ZM80D i AC Super Silent 64 Ultra TC Light.

Teraz pytania:

1. Czy do AC/Zalmana dodają pastę termoprzewodzącą?

2. Jeśli tak to czy wystarczy jej na oba radiatorki? (Mogę dokupić pastę Arctic Ceramique)

3. Czy zmieści się to na moją płytę główną? (Mierzyłem i powino się zmieścić, ale nie jestem w tym najlepszy i mogłem się pomylić. Poza tym na stronie zalmana nie podali ile miejsca potrzeba pomiędzy gniazdem procesora a slotem AGP.)

4. Czy opłaca mi się śćiągać radiatory z pamięci Abita na korzyść tych Zalmana?

5. Jeśli opłaca to jak je ściągnąć? Wkładanie karty do zamrażarki pomoże? (Czy lepiej jakoś inaczej?)

6. Wiem, że głupie pytanie, ale jak się rozprowadza pastę termoprzewodzącą? Nigdzie tego nie znalazłem. Jaka gruba warstwa powinna zostać i czym ją rozprowadzać? (Na Zalmanie trochę tego będzie, a ja zawsze miałem coolerki z już naniesioną pastą.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AD. 1 - do zalamana na 100% daja paste

AD. 2.Wystarczy jej nawet i na 3 radiatory

AD. 3. Jesli twojej płyty nie ma na liscie NIEkompatybilnych to nie powinno byc zadnych problemow

AD. 4. Nie wiem

AD. 5 Jesli sa na klej 2 skladnikowy to raczej tak - jak na paste to wystarczy porzadnie je rozgrzac

AD. 6. Rozprowadzasz jak najciensza warstwe po calej powierzchni rdzenia za pomoca np. karty kredytowej. jak nalozysz za duzo to po poprostu to zbierasz jakas szmata i tyle

 

No i pamietaj by wyczyscic wczesniej rdzen ze starej pasty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AD. 1 - do zalamana na 100% daja paste

AD. 2.Wystarczy jej nawet i na 3 radiatory

AD. 3. Jesli twojej płyty nie ma na liscie NIEkompatybilnych to nie powinno byc zadnych problemow

AD. 4. Nie wiem

AD. 5 Jesli sa na klej 2 skladnikowy to raczej tak - jak na paste to wystarczy porzadnie je rozgrzac

AD. 6. Rozprowadzasz jak najciensza warstwe po calej powierzchni rdzenia za pomoca np. karty kredytowej. jak nalozysz za duzo to po poprostu to zbierasz jakas szmata i tyle

 

No i pamietaj by wyczyscic wczesniej rdzen ze starej pasty

Dzięki za odpowiedź.

 

Mam zamiar zamówić to w poniedziałek. Mam nadzieję, że do tego czasu dostanę większość odpowiedzi, za co z góry dziękuję. Poniższe pytania nie są kierowane tylko do ciebie (piszę to aby uniknąć nieporozumień).

Ad. 1. A do AC?

Ad. 2. W jednym tescie czytałem, że tej pasy jest za mało (http://pclab.pl/art14322-8.html)

Ad. 3. Tu już odkryłem, że AC nie jest wiele większe od boxowego coolera więc nie powinno przeszkadzać.

Ad. 4. Wie ktoś? Te radiatory od Zalmana są trochę większe więc chyba spróbuje.

Ad. 5. Jak rozpoznać który jest który? Przy podkrecaniu karty przez ATT maxyalna temperatura na pamięciach wynosiła 42*C. Jak będę próbował suszarką na najniższym poziomie to nic się karcie nie stanie?

Ad. 6. Karty kredytowej nie mam ale wpadłem na pomysł, żeby wyciąć kawałek plastiku z pudełka od Zalmana. ;] Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiscie uwazam ze na RV350/360 nie opalca sie ladowac takiego klocka jak Zalman

 

karty na tych chipach maja bardzo maly pobor pradu - wg roznych zrodel potrzebuja nawet ponizej 10W (IDLE) i 20W (LOAD) odliczajac pamieci wychodzi ze sam GPU wydziela bardzo malo ciepla

w tej chwili mam R9600PRO (400/600) na samym radiatorze CoolerMastera PAC-P01 tylko latem w gorace dni wlaczalem nawiew z boku i nic sie nie wiesza

 

rozumiem ze masz taka karte http://img.ktr.pl/g/gratir955abxtgurutd128b/db.jpg

jak dla mnie sensowny mod karty to odkrecenie samego wentylatorka i dorzucenie wentyla 80 na 5V wiejacego z boku albo od dolu

 

przyklad

http://www.silenthardware.de/forum/index.php?showtopic=333

lub tu http://www.silentpcreview.com/article14-page2.html fotka na dole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale taki wentylek jest brzydki ;p

 

jak kupie to co napisalem to bede mial dosyc cichego kompa: tagan, stara, dosyc cicha barracuda, AC na procku, 80cm wiatrak puszczony na 5V i pasywna grafika. a ja chcialbym jeszcze troche ta grafike podkrecic.

 

--edit--

poza tym ta fotka na stronie abita klamie. na serio radiatory na pamieciach sa o wiele mniejsze.

http://www.benchmark.pl/artykuly/recenzje/...Turbo/img-1.jpg

Edytowane przez winuhux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...