Skocz do zawartości
czater

Nie Wstaje Po Ustawieniu Pamięci Na 900mhz

Rekomendowane odpowiedzi

A więc dziś postanowiłem pobawić się troszkę w o/c. no i moje nowo zakupione team elite stanęły przy 800mhz 4-4-4-12 2t 1.92V :blink: ale myślę że jest to wina płyty...daje tryb unliked i po 800 muszę obrazu dać 900 ponieważ gdy daje 810 czy 890 widzi pamięci nadal na 800mhz a gdy dam na 900mhz to płyta nie wstaje i jest tylko długi sygnał, nawet gdy rozluźnię timingi do 5-5-5-15 tak się dzieje. Dodam tylko że napięcie na mostku dałem 1.208V.

O co kaman?? :blink:

moje pamiątki według ramlist są na promos więc chciałem coś z nich wyciągnąć jeszcze a tu klapa :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jak Ci nie wstaje, to ja bym szukal pomocy gdzie indziej, a nie na forum komputerowym :P

A co do problemu, to dziwne, bo ja tez mam EVGA i w Unlinked moge ustawic sobie zarowno 810,820,830 itd. Tam czasem sie zrobi jakis wiekszy skok, ale nie o 90Mhz. Co do napiecia na NB to daj 1,4V i nawiew, bez 1,4V to tam prawie nie ma co startowac do OC. Na Ramy 2,0V, albo i 2,1V. Co do kosci, to teraz to moze byc Elpida z tego co pamietam rowniez.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj na NB 1,39 V, pamięci ustaw synchro z procem i ciągnij fsb w górę. A jeśli chcesz asynchro, to złap mnożnik na którym nie będzie problemów z pamięciami i się go trzymaj. Na ramki daj asekuracyjnie 2,1V, chociaż na moim P5N-e nie zauważyłem żeby ram dobrze skalował się z Vmem.

Niestety P5n-e nie prowadzi najlepiej pamięci, chociaż moje promosy chodziły stabilnie na 1066 MHz w konfiguracji 2x1 GB.

 

p.s. masz chyba temat o p5n-e żeby tam pytać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2@ jest tak ze ustawiam sobie te 850 czy nawet 890 ale gdy PC wstanie (ale tylko czasem wstaje) to w cpuz czy innym dowolny programie mam nadal 800mhz i tak samo pisze w biosie (jak ktoś ma asusa to wie o co chodzi)

 

@up W temacie o P5N-E SLI na odpowiedź na pewno bym sie nie doczekał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...