Skocz do zawartości
soska66

LITEON LTR 52246S (CDRW) - błędne sektory na płytach

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu, zdarza się, że nagrana na tej nagrywarce płyta zawiera błędy w sektorach. Od długiego czasu nagrywam na TITANUM i ESPERANZACH i nigdy jeszcze nie miałem takich kłopotów. Zaczęło się miesiąć temu. Wtedy to nagrywarka nie wypaliła mi 3 z 5 płyt (nagrywanych jedna po drugiej). Za każdym razem nagrywanie zatrzymywało się na 96% i pomagał tylko reset kompa (raz nawet wyszedłem z pokoju i jak wróciłem to upływała 20 !!! minuta nagrywania). Potem płyty nagrywały się, ale w 3 przypadkach pojawiły się błędy w sektorach (płyty nagrałem koledze i to on zaobserwował te błędy na swoim napędzie). Mnie te przykrości dopadły dziś. Kupiłem sobie partię płyt DATEX (zielone), na które nigdy ani ja ani żaden z moich znajomych nie narzekali, wręcz przeciwnie - chwalili je. Nagrałem 5 płytek. na 3 są błędne sektory. Dodatkowo komp lubi się powiesić na "eksplorowaniu" ich.

W czym może tkwić problem. I tak pójdę w pon. do serwisu, ale może ktoś się z tym zetknął. Może to konflikt softwarowy, wirus czy cokolwiek innego (choć wątpie w te 3 opcje)

 

A może po prostu to kwestia zabrudzenia lub zużycia (nagrywarę mam 1,5 roku).

Przez te 1,5 roku nagrałem masę płyt, na różnych nośnikach (od esperanz, przez datexy,mediastory itd.) i wszystkie działają bez zarzutu do tej pory. Dlatego nie przyjmuje rad krytykująych wyżej wymienione nośniki danych, gdyż niczym nie "zalazły mi za skórę" :wink:

 

Chyba,że istnieje absolutnie pewny dowód na to, że 1,5 roczna nagrywarka ma problemy z nagraniem płyty gorszej marki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...