Skocz do zawartości
rtomkow

Topower 350w Top350 P5

Rekomendowane odpowiedzi

:rolleyes: Czy różnica między wersją Titanium a Japanesse Steel jest tylko w obudowie czy może w środku również?

UPDATE PO ZAKUPIE ZASILACZA!

Witam! Otrzymałem nowego Topowera 350W Top-350 P5 kupiony u (jeśli coś dla mnie jeszcze zrobią to ich zareklamuję 10p. na 10 możliwych- solidna firma)

B.dobrze, starannie zapakowany z dostawą na drugi dzień od wysłania paczką priorytetową - duży plus dla firmy!

ZALETY:-Cisza!

Pierwsze wrażenie to dwa razy cięższy od starego Codegena 300W który służył 2.5 roku.

Po włożeniu do obudowy i po włączeniu typowo- musiałem zajrzeć do tyłu by sprawdzić czy chodzi- zupełna CISZA! i dopiero po przyłożeniu ucha słychać go.

Długie kable a główny w oplocie, dodadkowe rzepy do ich mocowania i śrubki do mocowania, staranne wykonanie, przy pracy czuć gorące powietrze ale to zaleta, duże solidne radiatory oddają poprostu ciepło a nie nie kumulują. Po jednym dniu użytkowania zaprzyjażniony elektronik pożyczył mi jeden ze swoich profesionalnych mierników elektronicznych aby wystrzec się błędu pomiaru jaki dokonałem zaraz po zakupie swoim miernikiem( który przy okazji wyregulowałem na identyczne wartości ale i tak ma większe wachania od tego "prawdziwego")

Oto wyniki już poprawione:

WADY.: linia 12V słaba spodziewałem się lepszej przy takiej słabej konfiguracji komputera!

Wskazania przy wejściu do biosu

napięcie--- monitor---miernik--

Vcore płyta 1.53

+3.3 płyta 3.29 - 3.31 -miernik nie mierzone

+5 płyta 5.05 ---------miernik 5.15 (zawsze stabilne)

+12 płyta 11.84 - 11.90 -miernik 11.89 - 11.92

Po włączeniu komputera IDLE:

vcore płyta 1.53 - 1.58

+3.3 płyta 3.29 - 3.32 -miernik nie mierzone

+5 płyta 5.02 miernik 5.13 (zawsze stabilnie)

+12 płyta 11.96 - 12.03 miernik 11.98 - 12.03

Prime 95

vcore 1.48 - 1.55

+3.3 płyta 3.28 - 3.31 miernik nie mierzone

+5 płyta 5.02 - 5.05 miernik 5.15 (stabilne jak skała)

+12 płyta 11.77 do 11.84 miernik 11.86 do 11.89

3DMark 2001vcore 1.44 - 1.53

+3.3 płyta 3.26 - 3.32 miernik nie mierzone

+5 płyta 5.02 - 5.05 miernik 5.14 (jak zawsze stabilne)

+12 płyta 11.77 - 11.84 miernik 11.88 do 11.94

Wszystko w normie ATX choć linia 12V przy takiej konfiguracji komputera poniżej oczekiwań w przypadku mojego egzemplarza. Szacowane zużycie u mnie to około 230-250W a na lini 12V to około 12.5A -przy podkręceniu procesora na 2.6GHz to 13.5A i 250W ogólnie. Dla porównania dodam, że na Codegenie linia +3.3 miała 3.10 do 3.16 zarówno w stresie jak idle na płycie i mierniku , +5 było stabilnie a linia 12V wg płyty miała w stresie 11.61 do 11.74 a w idle również duże wachania 11.71 do 12.06 .

Topower +3.3 jak i +5 widać wzorowo niestety +12 mogło by być lepsze ponadto nie ma strachu przed wybuchem zasilacza (wierzę firmie). Kompletna cisza która wymusiła podkręcenie na Fan-Mate obrotów dodadkowo zainstalowanego wentylatora wyciągającego z obudowy 80mm oraz went. na procku (zalman Al-Cu 7000 ) do granicy słyszalności pracy dysku twardego co i tak daje podniesienie temp

na procesorze ok.2-3st.C ( kosztem ciszy zasilacza)

Przy podkręceniu Celerona z 2.0 na 2.6 przy napięciu default napięcia identyczne

No cóż, siedzenie przy komputerze w godzinach nocnych to teraz przyjemność.

Swoją drogą mam nadzieję, że Topowery 400W i wyżej tak jak zazwyczaj jest w recenzjach patrz tu (pclab.pl) mają wszystkie te zalety a linia 12V jest jest stabilniejsza, liczyłem się z taką linią 12V ale nie spodziewałem się aż takiej odchyłki od normy przy mojej konfiguracji komputera.

update 2 jak zmierzę na mierniku +3.3 to dodam do opisu wkrótce bo ten profesionalny miernik już oddałem a mój pokazuje chyba żle (3.40V)

Edytowane przez rtomkow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe wszystkie są wykonane z japonksie stali ale seria p6 to okrojony OCZ Power Stream wiec warto brac wersje p6 420 szkoda ze asz 380pln ale jakosc kosztuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe wszystkie są wykonane z japonksie stali ale seria p6 to okrojony OCZ Power Stream wiec warto brac wersje p6 420 szkoda ze asz 380pln ale jakosc kosztuje

1299262[/snapback]

Niezupelnie

Japanesse steel to standartowe pokrycie zasilaczy podobne do np. zasilaczy Chieftec

Titanium pokryte tytanem ;) i wykonczone na ciemne lustro.

 

P6 to P6, OCZ zamowil po prostu jeszcze wyprowadzona na zewnatrz regulacje napiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Dziękuję! Czyli różni się tylko obudową natomiast wnętrze to samo. A już chodziła mi myśl o Chieftecach. Jest tam podział na te z Delty i od Sierteca. :rolleyes:

1300024[/snapback]

Niezupelnie :)

Japanesse steel jest tylko 350W reszta zasilaczy to titanium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeeeeee obodowa jest i tak wykonan z japonskie stali tylko zostala pokryta tytanem... a to roznica ... co nie zmiena faktu ze topower bije na glowe chiefteca bebechami :]

Edytowane przez watow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość artur.c

p6 chyba p5, wtedy wszystko sie zgadza, podobno be-quiet=topower... wiec ten nowy model p5 tak na dobra sprawe nie powinien sie roznic tylko blacha (be-quiet p4 jest pokryty tytanem)

 

http://www.be-quiet.de/pdf/bqtp5_web_engl.pdf p5

 

http://www.be-quiet.de/pdf/datenblatt_blackline_eng.pdfp4

Edytowane przez artur.c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość watow

topower p5 jest znaczeni gorszy od p6 przeczytaj tabliczke recenzje omg seria p6= ocz powerstream lite nie wiem czy wy wogole czytacie recencje tego co chcecie kupic czy nie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...