Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem poczatkujacy w tcyh sprawach ale co zdarzylem zauwazyc. Wedlug poradnika jesli 1 wartosc wynosi okolo kilkudziesieciu tysieci to zblizaja sie kłopoty ;) . Na moim wykresie wlasnie tak jest a dysk mam moze ze 2 miesiace . Wiec ogólem jesli moglibyscie sprawdzic to swoim okiem i spojrzcie tez na inne parametry . Z góry wielkie dzięki

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez pvl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem poczatkujacy w tcyh sprawach ale co zdarzylem zauwazyc. Wedlug poradnika jesli 1 wartosc wynosi okolo kilkudziesieciu tysieci to zblizaja sie kłopoty ;) . Na moim wykresie wlasnie tak jest a dysk mam moze ze 2 miesiace . Wiec ogólem jesli moglibyscie sprawdzic to swoim okiem i spojrzcie tez na inne parametry . Z góry wielkie dzięki

dysk jest sprawny, a te tysiące w przypadku dysków Seagate nie wskazują na problem, po prostu odczyt danych nie jest zawsze idealny, czasem do wykonania kompletnego odczytu potrzebne jest wykonanie czynności korekcyjnych i dysk takie sytuacje notuje w SMART (w przypadku innych producentów problem również występuje, ale jest nie notowany na tym etapie w SMART)

parametr 01 wskazuje ze dysk miał problem z odczytem danych, natomiast parametr C3 określa ile z tych błędów udało sie skorygować, problem był by wtedy kiedy wartość 01 różniła by sie znacząco od wartości parametru C3

 

natomiast wartość parametru 07 określa czy/ile razy dysk miał problem z trafieniem w określone miejsce w przestrzeni adresowej dysku, przy tak dużej gęstości zapisu czasem może zdarzyć "pudło", druga sprawa (w przypadku błędów w wyszukiwaniu danych oraz w przypadku błędów w odczycie danych) to strategia przyjęta przez producenta dysku, która zakłada pewną ilość błędów, które jednak da sie skorygować bez wpływu na wydajność dysku i bezpieczeństwo danych

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...