Skocz do zawartości
grzmot

Underclocking Celerona D

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Pogoda ostatnio ładna, ciepło, przyjemnie posiedzieć na trawce (na przykład). Przydałoby się więc spowolnić procka w laptopie, co poprawiłoby mu czas działania i obniżyło temperaturę. Problem w tym, że mam laptopa z celeronem, więc speedstepa to on nie ma (laptop to F-S Amilo pro 2035).

 

Widziałem na forum opis drutmoda na zwiększenie prędkości celerona, ale nie znalazłem sposobu na zmniejszenie. Próbowałem kilku programów typu softFSB, jednak nie udało mi się wykryć rodzaju układu PLL w tym modelu, BIOS na płycie F-S też nie ma żadnych istotnych opcji.

 

Czy ktoś wie, jak spowolnić celerona D w laptopie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm w jednym z moich lapków (Dell Latitude D505) była w biose opcja która na chama ustawiała core clock w celeronie na 300mhz bodajże. Procek to był Celeron-M 1.3 Poza tym NHC niewiele zdziała natomiast w RMClock mogłbyś ewentualnie obniżyć napięcie i to jest max co zrobisz...

ew.patrz po forach o info o PLL to tej mobo.

 

Cel-M nie jest złym prockiem, ale mozliwosci opbnizania zegara to on nie ma niestety.... Co innego Sempron Mobile - dodam od siebie że testuję teraz Presario V2000z i jak na razie zszedłem do 797mhz przy 0.975v może da się jeszcze nizej z napięciem bo zegar niżej nie przeskoczy. (proc Sempron 3000+ 90nm 25W core Albany)

 

najniżej i tak póki co zszedł HP z siga, który z 1400mhz potrafi zjechać do 297mhz pod RMClock.(Pentium 4 Mobile 1.4)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...