Skocz do zawartości
Avat

Ocz Ddr2 800mhz Cl5...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Pod koniec kwietnia składam kompa na płycie DFI Infinity Ultra nF4 II-M2 i z prockiem AMD Athlon64 X2 3600+.

Do tego kupuję sobie pamięci OCZ (jak w temacie) i nie wiem, które wybrać. Czytałem, że Athlony wolą niskie timingi od wysokich częstotliwości i nie wiem, czy kupować te z CL4 (tańsze o ok. 40zł) czy CL5? Pamięci będę podkręcał. Które będą miały lepsze wyniki (bardzo zależy mi na stosunku cena/jakość)?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Nie napisałem: kupuję 1GB RAMu za cenę nie większą niż 360-400zł. A te G.Skille (swoją drogą, jako osoba od G.Skilla, twoja porada może mieć znamiona reklamy :P ) są 2x droższe. Są gdzieś do kupienia w zaufanym, tanim sklepie wersje 2x512MB? Na Allegro są chyba tylko dwie oferty z G.Skillami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powerchip :)

 

Zresztą mówiłem Ci nawet dzisiaj, że to Powerchipy ;-p

 

BTW

 

sztuki, które testowałem robią 500 4-4-4-13 ~ 2,35v SuperPI32M stable, 1000% stable 24/7 500 MHz 4-5-4-13 2,3v :)

 

05-03-1992 (ShackIT) trafił na lepsze sztuki i jego robią 500 MHz 4-4-4-13 2,25v stable :)

 

zaufany sklep -> znak.pl / cooling.pl

 

Hmm G.skille są droższe... ale ich jest 2 GB jednak

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli brac 667Mhz, ale które z jakiej firmy? OCZ? Czy może CORSAIRY? które polecacie? które nie będa sie gryźć z płytą dfi NF4 ultra ?

eeeeeeeeeee :blink:

 

nie nie będą....... chyba ;) bo jak sie maja gryźć, jak na nf4 nie wejdą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak :

 

Ocz platinium rev. 2 2x512 800 oczywiście CL4 ( 4-4-4-15 )

 

Ocz spec ops edition 2x1024 800 cl5 ( 5-5-5-12 )

 

I Spec ops wypadają w testach ( same bez podkręcania ) zdecydowanie lepiej od platinium które są droższe :!:

 

Spec ops dopiero mam od dzisiaj i jeszcze ich nie podkręcałem ale platinium przy napięciu 2.2V idą 479 bez nawiewu w asynchro . Synchro nie da rady bo proc c2d 4300 nie wyrabia na wyższych FSB i jego max to 400 . Płyta to abit Ab9 . Obecnie mam włożone oba zestawy i wydajność strasznie spadła w szczegulności zapis ( z 2900 w evereście na 2200 odczyt na poziomie 6600 przy 8 x 400 same spec opsy robią 7300 odczyt i 3k zapis platinium 6900 odczyt i 2900 zapis ) kombinowałem dziś cały dzień i normalnie padaka totalna to wogóle cud że odpaliłem kompa z tymi zestawami . Mam puszczone teraz 5-5-5-15 2.2V . Zobaczymy co dalej . Jutro może pobawie się samymi spec opsami i zapodam wyniki .

 

Ja bym brał spec opsy nawet te 900 masz 100 % pewności że tyle pujdą i sadze że dociągniesz do 1k spokojnie .

 

 

Aha zapomniałem dodać że spec opsy ida cl 4-4-4-15 na napięciu 2.0 V . Spec opsy pomimo że chodzą na niższych napięciach są zdecydowanie cieplejsze od platinium ale to pewnie kwestia tego zo one są 2 x 1024 .

 

Patriota cl5 to nawet najgorszemu wrogowi nie polecam . Koszmar każdego overclockera - 440 max .

Edytowane przez Suanis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrioty 800 rzecz jasna . Jeżeli chodzi o Platinium to byłem z nimi rano u kolegi na p5ne poszły 500 na 5-5-5-15 przy 2.25v normalnie LOL :!: . Złe wieści są dla mnie takie że układ 2x1gb + 2x512 nie działa , to wynika z moich obecnych doświadczeń co chwile sypią się w mem teście :( O ile spec opsy będę mógł wymienić o tyle platiniumy niema szans :( a różnica w cenie na pewno nie zostanie mi zwrucona :( . Zaraz zabieram się za spec opsy w tej chwili odpaliłem je 4-4-4-15 2.1V ale skubańce strasznie się grzeją normalnie jak w piekle .

 

EDIT

 

No pobawiłęm się spec opsami przechodzą memtesta 2.3V 5-5-5-15 501 FSB . Jestem pod wrażeniem :)

 

Sie zabiore jeszcze raz za platinium . Aha na mostku mam 1.35 ( standard to 1.25 ) Spec opsy przy 2.3v i tym taktowaniu są nieźle gorące . Przy 2.4v albo wogule nie wstają albo wstają przechodzą mem testa po czym jak się wyłączy kompa słyszymy piękny pisk ze spikera . Dołączam screena .

 

Dołączona grafika

 

 

EDIT

 

PLATINIUM

 

Teraz poszły 5-5-5-15 FSB 540 ! Normalnie mi się wieżyć nie chce ! napięcie na mostku 1.45 napięcie na mem 2.5v ( max jakie można dać w biosie ) na 550 jak daje to wieszają się w 5 teście mem testa . Niema błędów ani nic po prostu zwis i tyle . Wychodzi na to że za mało mają V one albo mostek . Aha i o dziwo sa letnie , no niech będzie ciepłe ale w stosunku do spec opsów to lodowisko jest !

 

Screen . Jak zkołuje baterie do cyfraka to może pstrykne fote .

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Suanis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Suanis

 

SP2004, SPi32M ? Screeny jakies ?

W temacie o ranking DDR2 jest PI pokazane .

 

O tutaj

 

Aha platiniumy będą prawdopodobnie for sale bo na ab9 nie chodzi tandem 2x512 + 2x1024 niestety :( .

Edytowane przez Suanis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to które byście wybrali do AM2?

OCZ Technology 2x 1GB DDR2 800MHz Special Ops CL5 czy lepiej

OCZ Technology 2x 1GB DDR2 667MHz Special Ops CL4

 

667Mhz czy 800Mhz?

CL4 czy CL5?

w sumie te 667Mhz pójdą chyba spokojnie na 800Mhz ?

co myślicie o tym?

oczywiście (2x1GB)

Edytowane przez quattro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego panowie tak bardzo upieracie się przy tych OCZ. Na waszym miejscu brałbym Patrioty Signature (ta sama cena) bądź G.skille NQ :)

To zapytaj się 80% forum czemu je poleca - to ludzie biorą.

Chciałem PDP czarne odradzili więc się nie dziw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się dziwię... :lol:

 

OCZ robią koło ~ 500 5-5-5-15

 

Właśnie testuję Patriot Signature PC6400CL5 i są póki co prime stable 500 MHz 5-4-4-14 2,3v (napięcie zawyżyłem profilaktycznie). SPI przechodzą przy tym napięciu i timingach na ~ 515 - 520 MHz...

 

A cena ta sama...

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...