Skocz do zawartości
dedalek

Mniejszy Ekran W Grach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam taki problem z moim laptopem (Gericom). Mam ustawioną roz.1024x768 włączam gre i tu zaczyna się problem bo gra sie uruchamia ale w mniejszej rozdzielczości tzn.powstaje czarna rameczka do okoła ekranu z grą.Zmieniałem rozdzielczość na mniejszą niestety nic to nie dało.Gra to Starcraft ale wszystkie inne ktore uruchamiałem tak działają.Problemy dotyczy tylko i wyl.gier. Problemy pojawil sie po sformatowaniu dysku.Wcześniej nie było tego problemu,ale to nie ja instalowałem sys.Moze to brak jakichs sterowników ,obecne zostały ściągniete z netu,ponieważ poprzedni właściciel latpopa nie miał do niego nic.

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze Gericom niewiele mowi. Jaką masz karte graficzna ?

Jeśli ATI to:

1) Catalyst Control Center

Wchodzisz do CCC -> I tam powinna być opcja "Skaluj z zachowaniem zalezności" , jeśli chcesz to zmien to na "Rozciagnij na pelny ekran".

Ale odradzam bo wszystko co uruchamiasz w 1024x768 na panoramicznym ekranie to bedzie tragicznie wygladalo...

2) Control Panel

Właściwosci Ekranu (w Panelu Sterowania) -> zakładka Ustawienia -> Zaawansowane -> zakładka Ekrany -> i tam gdzie masz "Wyświetlacz" kliknij pojawi Ci sie nowe okno z opcja "Skaluj obraz" , jeśli potrzebujesz to zaznacz to i ustaw sobie rozciagnij na pelny ekran.

Ja osobiscie polecam zostawic z obcietymi pasami, bo moze i powierzchnia uzytkowa mniejsza ale za to jakosc obrazu lepsza. Zreszta zmien sobie i zobacz co dalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, z tą różnicą, że spokojnie przerzucam się między 1280x768 (natywna) i 1024x768 (czarne paski po bokach), ale przy niższych rozdzielczościach jest słbo, tzn nie skaluje się w ogóle i jest cała masa czarnego po wszystkich stronach. Chciałbym, żeby skalowało się do rozmiaru który zajmuje normalnie 1024x768, ale ppóki co skończyły mi się pomysły. Próbowałem zwykłych sterów, omeg.. i nic. Albo rozciągnięte, albo maleńkie. Zwłaszcza chodzi mi o Planescape : Torment na którego ostrzę sobie zęby od dłuższego czasu, ale nie mogę znaleźć dobrego rozw. na lapku

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w tym kłopot, że planescape nie obsługuje 1024. A opcji o której mówisz nie ma. Jest tylko 'Preserve wide aspect ratio on attached displays' oraz scale image to panel size. I nie idzie tego Tormanta ładnie odpalić ;/

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika to Intel® 82845G/GL/GE/PE/GV Graphics Controller ,jesli chodzi o sklawoanie to nie mam takiej opcji.W Intel extrem graphics mam opcje bez ramki ale niestety nie działa.Dzisiaj poczukam innych sterów.jakoś może lepsza ale starcraft - strategia i wkurza mnie jak ludziki sa takie małe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety problem nadal istnieje bo nie mam opcji o których wspominacie.Sterownik mam ostatni wydany przez intela.Nie wiem co robić.Olałbym to i pogodził się gdyby nie fakt ze przed formatem tak nie było i wszystko było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się że po zmniejszeniu rozdzielczości na 800x600 w windowsie też pojawiła się obramówka.Czyli mój problem nie dotyczy już tylko gier.Wszystko jest oka na najwyższej 1024x768 a mniejsze pojawiają się w czarnych ramkach.Coraz to mniejszych w zależności od rozdzielczości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie masz przypadkiem na klawiaturze skrotu fn+jakies klawisz ktory rozciaga na caly ekran? ja w moim laptopie wlasnie takie cos mam...

i w tej sytuacji bawienie sie sterownikami moze nie pomoc, tylko wlasnie ta kombinacja klawiszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Michrz

Ta opcje -> "Preserve wide aspect ratio on attached displays"

Zaznacz i powinno rozciagnac z zachowaniem wspolczynnika ksztaltu...

:) Oczywiście przed napisaniem posta bawiłem się z opcjami i sterownikami ze dwa dni, nic nie pomogło. Dzięki za odpowiedź tak czy siak. I niestety to 'on attached displays' jest kluczowe -> chodzi o to, żeby na zewnątrznych monitorach/TV ładnie się obraz wyświetlał.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"nie masz przypadkiem na klawiaturze skrotu fn+jakies klawisz ktory rozciaga na caly ekran? ja w moim laptopie wlasnie takie cos mam...

i w tej sytuacji bawienie sie sterownikami moze nie pomoc, tylko wlasnie ta kombinacja klawiszy..."

 

i to chyba odpowiedź na moje pytanie.Dokładnie mam ten przycisk.Jakąś instrukcję jak możesz?Zaraz i tak bede próbował no ale jak możesz to nie pogardzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odapalasz program ktory ci nie korzysta z calego ekranu i probujesz kombinacje fn z innymi klawiszami na ktorych masz jakies ikonki przypominajace ekran... bedzie pewnie przelaczanie ekran laptopa/ekran zew/obydwa no i powinno tez byc cos rozciagajacego na caly ekran... jesli nie masz klawiszy z ikonkami to poprobuj f1-f12... mozna tez zagladnac do instrukcji o-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w instrukcji jaką znalazłem na stronie gericoma niestety nie ma.Bede próbował.

 

Zmniejszyłem roz na 800x600 i próbowałem to (za pomoca kombinacji klawiszy) rozciągac ale litpon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nadal nie mogę sobie poradzic z moim problemem , dlatego wznawiam temat.Teraz mam fotke i kilka informacji które może się przydadzą.W Windowsie - wszystkie rodzielczości poniżej 1024x768 czyli 800x600 itd pojawiają się czarne pasy z boku które wraz z zmniejszaniem stają sie coraz szersze.Problem nie dotyczy tylko wingrozy.Otóż ekran firmowy Gericom,bios i ladowanie systemu jest w rozdzialce 800x600 co za tym idzie są widoczne czarne pasy po bokach.Czego próbowalem - a no przedewszystkim wszelakiej maści stery do grafy no ale to w wingrozie.W biosie zero możliwości panowania nad grafiką(amibios) do tego kombinajce klawiszowe które nie dzialają.Dołączona grafika

 

Jeśli ktos mial podobny problem - proszę pisać

Jeśli ktoś ma jakiś pomysl którego jeszcze nie użylem - prosze pisać

 

Może jest jakis program albo może potrzebna aktualizacjia biosu grafiki- nie mam pojęcia już sam.

Wiem tylko jedno że przed sformatowaniem dysku wszystko bylo okej.

Niestety nie posiadam orginalnych cd dolaczanych przy sprzedazy.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez dedalek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość devil272

witam.MAm problem z gra. Otóz chodzi o starcrafta. Dziala mi gra ale w malej rozdzielczosci.Gdy zmieniam u siebie ja dalej jest ten sam problem. Mam procesor. intel(R)Core(TM) i3-5005 CPU @ 2.00 GHz  a windows to 10 Home. Poradzcie co mozna zrobic aby gra pyla na pelny ekran.MAm laptopa hp 

A karta graficzna to Intel(R) HD Graphics 5500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...