Skocz do zawartości
q8ic

Bardzo Dziwny Problem

Rekomendowane odpowiedzi

System - windows xp pro sp2 aktualizacja 30.10.2007.

Antywirus avast (skan dysków zaraz po instalacji sysa niczego nie wykazuje).

Klawiatura na ps2 - sztuk 3.

 

Otóż zmieniłem 939 na 775 i na nowiutkim sprzęcie pojawił się problem.

Zaraz po starcie systemu wszystko jest ok ale w miarę użytkowania klawiatura zaczyna wariować.

Zamieniają się przyciski, zaczyna powtarzać moje działania, ostatecznie blokuje się całkowicie.

 

Przykładowy tekst napisanyy w czaasie kieidy dzieją się te jajja> Wpienina mninee to tak że aż ssiię zatkłem ww środdku sam w sobbiei. A zauważŁEM TTO DOPIERO JAK TROSZKĘ POOPYKAAŁEM W TCE -- tam się sporro gmera przy klawiszach Cttrl Sshiift Cappslocck Alt jednnoocześnie deppcząc wsad ii okoliczne, zauważyłęm że ppewne ruchy wykonują się ssame, potsać idzze sobbie w kttórąś stronęe albo zrobi lean i nie chce się poteem wyprrostować – zababwnee nie ??

Grając w TCE wystarczy nacisnąć klawisz który się "zaciął" żeby zacięty być przestał - tzn pykam pykam i nagle postać sama idzie w prawo - no to trzeba nacisnąć D i iść przestanie.

Albo cały czas biegnie - to trzeba nacisnąć Ctrl żeby przestała (bo tak mam to zbindowane).

 

Co wypróbowałem:

*Zostawienie tylko języka Polski programisty (zawsze to z resztą robię).

*Grzebanie w opcjach ułatwienia dostępu (odznaczenie wszystkiego).

*Inne klawiatury, które akurat miałem w domu (też na ps2)

*Inny modem (sagem i thompson) - tonący brzytwy się chwyta

*Drugi bios mobo (to przy okazji OC - dzieje się to niezależnie od podkręcenia)

*Reset biosu do Optimized Defaults

*Re instalacja sterowników do chipsetu (są jedne tylko - pociągnąłęm ze strony dla pewności)

*Re instalacja systemu (2 razy) – sama partycja systemowa,

*Sprawdzenie czy to samo się dzieje na absolutnie łysym systemie (stery do płyty,grafy,avast i gra)

*Hijackthis.de - czysto

*przeszukiwanie google i forum (klawiatura wariuje itp.)

 

A i ciekawostka - jak kliknę w zakładkach osobistych w ikonę strony truecombatelite.net to się robi o tak Dołączona grafika

ale tylko ta strona tak się zachowuje w przeglądarce, inne nie otwierają się w miejscu normalnym dla Historii.

 

Podejrzewam:

Uwalone ps2 na płycie

Bardzo przykry wirus

Dziwny skrót klawiszowy

 

Aha – jak się pogmera w klawisze w windzie to czasem ustąpi ale na jakiej zasadzie to nie mam zielonego pojęcia.

 

Z góry dzięki za wszystkie sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok - może i do tego dojdzie - kupię na usb bo załatwić nie mam za bardzo skąd.

Ale dlaczego te na ps2 nie działają poprawnie ?

W końcu to jest nowy sprzęt na gwarancji.

Zawsze można żądać żeby wydali mi sprawny- taki na którym normalnie działają klawiatury na ps2.

Poza tym jak dorzucę jeszcze klawe na usb to wyjścia mi się skończą - ta płyta ma 4.

 

Edit:

Problem solved !

Dzwiekówka SB PCI Creative kłóciła się widać z mobo, wyjąłem i hula - dźwięk na integrze jest znośny więc jest ok ;)

 

Edit2: Później problem wrócił, miałem zamiar zerować dysk żeby wygonić domniemanego wirusa a teraz odłączyłem moją uber Microsft WMO 1.1a i testuje starą e5, jeżeli to naprawdę mysz to po prostu niezły :lol:

 

Edit3: To nie mysz, ale kupilem klawe na usb - nic specjalnego logitech najtańszy - i sie naprawilo.

Cóż widać ta plyta nie lubi klawiatury na ps2 i TCE - w miedzyczasie zagralem sobie w hl2 portal - nic niezwykłego sie nie działo :P

A może ps2 jest uszkodzone na niej - nie wiem i w sumie mi to dynda - dziala i jest ok.

 

Edit4: a oto co widnieje w opisie biosu F6 (którego jeszcze nie wgrywałem - nowa klawa mi sie podoba w zwiazku z czym nie mam motywacji):

Fix PS2 keyboard compatibility issue - troszke im zejszło ;p

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...