Skocz do zawartości
bachus_anonym

Ranking *Stabilnego* Maksymalnego FSB - Dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

postanowilem stworzyc odzielny topik, dla tych ktorzy chca skomentowac, zadac dodatkowe pytania lub dowiedziec sie czegos wiecej nt. "Ranking *Stabilnego* FSB - Athlon XP Power!!!

 

Zasady "czystej" konkurencji

 

nie kazdy z was moze o tym wiedziec ( zakladam jednak, ze wielu wie ;-) ), iz istnieje conajmniej kilka sposobow na umieszczenie swojego wyniku wyzej w rankingu niz tak naprawde powinien byc.

pieta achillesowa tego ranking jest podstawowe kryterium oceny najwyzszego wyniku (test "Memory Bandwidth" z Sandra MAX3). wystarczy wygenerowac jak najwyzszy wynik Int/Float przy stabilnym FSB i pierwsze mniejsce gwarantowane.

obecnie majac do dyspozycji takie narzedzia jak Clockgen i nf7svcore mozna w umiejetny sposob "sfalszowac" swoj wynik. dlatego wlasnie chcialbym, aby zadne z was nie uzywalo tych programow. przy kwalifikujacym sie FSB system musi odpalic sie z tym samym mnoznikiem i timingami, z ktorymi zostaly przeprowadzone testy.

dodatkowo prosze o nie "poprawianie" w zaden sposob screenow. jedynie przyciecie, zmniejszenie i kompresja (bez utraty czytelnosci) powinny byc zastosowane... ewentualnie mozna nalozyc swojego nicka, logo albo cos w tym stylu.

 

wszystko to po to, aby pozostawic ten ranking jak najbardziej wiarygodnym zrodlem informacji na temat potencjalu jaki posiada platforma SocketA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie wszyscy sie bede zabijac i oszukiwac byly zeby miec pierwsze miejsce na twojej liscie  :lol:

to nie jest zadna tam "moja lista" :roll: co za roznica kto jest jej autorem? wazne jest to, ze celem jej jest pokazanie co mozna osiagnac na SocketA. ...a ze przy okazji okaze sie, X jest najlepszym OCerem to juz inna kwestia :wink:

 

a z tym tekstem o oszukiwaniu, to jes tak, ze faktycznie jezeli ktos wie jak, to mozna spokojnie wyniki takie sfabrykowac. mam juz pewien pomysl jak temu zapobiec. kazdy z nas wie, jaka jest natura takich forow... ludzie sie chwali, ze ich super sprzet jest stabilny przy 2.7Ghz na powietrzu, a jak ktos pyta o dowody, to okazuje sie, ze ich brak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym walczyl (chlodzenie na SB NB i Mosfetach pamieci BH5 i Barton ;] ) wszystko juz gotowe ale musze sie zaopatrzyc w inny zasilacz.. nawet Huntkey 300W Albo Fortron 300 by mi wystarczyl ;] bo teras mam Megabajta;] niestety juz mi totalnie brak kasy ;/ Moze jakas składka dla mnie na nowy zasilacz :?: :?: :? :? Kazda suma sie przyda ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juhuu.... mam nadzieje, ze ten ranking niedlugo zagesci sie od wynikow. aktualizacja bedzie jutro

 

UWAGA!!!

 

w ciagu 24godz uaktualnie zasady i wymagania Rankingu. zredukowana zostanie lista testow i wprowadzone zostana informacje dot. co i jak powinno wygladac na zrzucie ekranu.

 

zatem prosze o wyrozumialosc... wszystko to w celu zapewnienia jak najwiekszej wiarygodnosci wynikow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasady "Rankingu" zostaly wlasnie uaktualnione... zainteresowanych prosze o dokladne zapoznanie sie z nimi przed rozpoczeciem testow.

 

nie jestem aktualnie w domu, zatem moje przykladowe zrzuty ekranu sa tymczasowe. pochodza z innego systemu, notebook P4, i powinny byc traktowane jako jedynie wzor... wlasciwe screeny pojawia sie jutro...

 

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to sie dodałem :) .... rewelacji nie ma .. screeny co prawda inaczej niz chcial autor .. ale sa prawdziwe .. nei zalezy mi na oszukiwaniu .. tak po prostu stwierdizlem ze chwile czasu powswiecic moge :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chaos i Hipo, chlopaki, nawet nie wiecie jak mi glupio o to prosic, biorac pod uwage, ze juz poswieciliscie chwilke na to... ale czy nie moglibyscie tych screenow wykonac , tak jak w opisie zasad, plizzzzz...?

naprawde chcialbym aby kazdy sie dostosowal do tych zasad bez wyjatkow... tylko w ten sposob mozna bedzie miec pewnosc i rozwiac jakiekolwiek watplikowsci moze ktokolwiek miec...

 

sam teraz musze swoje wyniki jeszcze raz przeprowadzic...

wlasnie wrocilem do chaty, wiec sie za to zabieram...

 

PLIZZZZ.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się zrobić wiec jak dla mnie nie ma problemu, tymbardziej że tym razem zrobie to tak jak ma być czyli pozamykam wszytkie niepotrzebne rzeczy i mi wyniczki deko podskoczą :D no oprócz 3D Marka bo nie mam przez wekkedn GF4Ti tylko Rive M64 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bachus .. :) hehe ... postarac sie moge .. ale moje monit w 1600 nie poleci :))

pozatym mozesz go po prostu nie uznac jak cos :) ja sie nie obraze .. :>

obiecuje ze jak bede mial chwile to zrobi tak jak chciales :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie uaktualnilem swoje wyniki...

 

Da się zrobić wiec jak dla mnie nie ma problemu, tymbardziej że tym razem zrobie to tak jak ma być czyli pozamykam wszytkie niepotrzebne rzeczy i mi wyniczki deko podskoczą

dzieki... dokladnie, pozamykaj wszystko... do moich testow winxp zajmuje jedynie 72MB pamieci, w porownaniu do 168MB, kiedy normalnie sie laduje ze calym wachlarzem roznego tam badziewia...

bachus ..  hehe ... postarac sie moge .. ale moje monit w 1600 nie poleci )  

pozatym mozesz go po prostu nie uznac jak cos  ja sie nie obraze .. :>  

obiecuje ze jak bede mial chwile to zrobi tak jak chciales

byloby super... wiesz, te 1600x1200 to dlatego, ze przy takim pulpicie wszystko zmiescisz na ekranie co potrzebne. jezeli udaloby ci sie zmiescic to na 1280x1024 to OK...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, suuuper!!!

 

Tylko, że ja mam mnożnik zablokowany w procu i przy magistarli 228 już przekraczam 2,5GHz! :(

A chłodzenia wodnego do tego testu to specjalnie kupowac nie będę.

Bida...

 

Powiem tak: Chłopaki, bawcie się dobrze! Szkoda, że beze mnie :(

 

PS. Ja z Wami mogę się pościgać w takiej konkurencji: Najniższe napięcie na 1833MHz (1,275) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spok .. a po co ci ten system information? przecie to tylko sterowniki pokazuje ..

a to w celu upewnienia sie, ze nie ma tam sterownika, ktorego byc nie powinno... :wink:

No, suuuper!!! 

Tylko, że ja mam mnożnik zablokowany w procu i przy magistarli 228 już przekraczam 2,5GHz!

A chłodzenia wodnego do tego testu to specjalnie kupowac nie będę. 

Bida... 

Powiem tak: Chłopaki, bawcie się dobrze! Szkoda, że beze mnie

stary, liczy sie kazdy wpis... nie przejmuj sie... zlap sie za te tesy i jazda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Hipo i Chaosa(-u?)------>Jakie macie temaperatury na swoich prockach przy FSB ~246? I jakich wentyli używacie...

Bo ja wciąż czekam na płytę(ehh....ale długo) i narazie pogłębiam wiedzę teoretyczną:) Teraz mam w stresie 42 stopnie..., (2600+) no to po podkręceniu powiedzmy na 2250(9x250) będę miał około 50 stopni.....czy to będzie temperatura, przy której proc będzie stabilnie pracował? Bo słyszałem, zę im wyższe FSB-tym niższa tolerancja temperatur....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Ja z Wami mogę się pościgać w takiej konkurencji: Najniższe napięcie na 1833MHz (1,275) ;)

ja swoj nominał 1533mhz robie na 1.225 :) ;p

 

Chaosa(-u?)

Jak wolisz :)) oba sformułowania mi sie podobają

 

co do temp:

kliknij w link w moim podpisie .. Konfiguracja . .wsio ladnie opisane .. a co do temp .. jak smiga tak jak w pospisice to jakeis 50 - 52 w stresie (SETI non stop) Hipo ma mniej bo ma wode ..

generalnie nie jest źle .. jak nazbieram na WC to powalcze jesio :> z racji ze robi sie cieplo fruwam na 1.71v wtedy nawet jak pozamykane okna i duszno w pokoju to 50-ciu mi nie przekorczy .. przy dobrze wywietrzonym pokoju kolo 45-46 :>

9.5x242 :D mi styka 2300mhz styka :)

 

 

PETYCJA :0

skoro mamy sie scigac o najwyzsze stabilne FSB a glowna ocena ma byc test w sandrze .. to przyjmijmy moze testy robione na miejwiecej zblizonym zegarze .. bo wiadomo ze przy 2600mhz bedziesz mial wyzsze wyniki na tym samym fsb co ja przy 2350mhz-ach

no ale to taka lozna propozycja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram petycje, taktowanie procka powinno sie zawierać w przedziale od 2300 do 2400MHz, wtedy będzie mniej więcej wyrównana rywalizacja.

 

Nic nie szkodzi na przeszkodzie oczywiscie aby poza tym prowadzić ranking maksymalnych osiągów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No aj będę walczył o 2250MHz(9x250), gdyż jestem zwolennikiem do działania cały czas na prędkości osiagnietej :D wiec dalej próbował nie będę :D bo aj dociągnę do 2500MHz to tak zostaiwe i proc pójdzie po krótkim czasie do piachu:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze, ze trzeba bedzie pojsc na "pewne ustepstwa" :-)

 

zauwazylem, ze zapewne nie tak wielu z Was ma pamieci pozwalajace na latanie na wysokim FSB x-2-2 cas2. zatem ranking zostanie podzielony na dwie kategorie:

 

kat.1 ---> maksymalna wydajnosc - kryterium to wynik w Sandrze. czyli im wyzszy mnoznik tym wieksze szanse wybicia sie na czolo. naturalnym byloby, aby wyniki w tej kategorii byly w DUAL.

 

ka.2 ---> maksymalne FSB - nie wazne jakie timingi i ktory mnoznik, nie wazne czy SINGLE czy DUAL... im wyzsze FSB tym wyzej w rankingu. w przypadku jednak kilku wynikow z tym samym FSB decyydowac bedzie Sandra...

 

generalnie opowiadalbym sie za tym, aby kazdy z Was sklanial sie ku temu, aby ten rekordowy wynik byl rowniez ustawieniem 24/7...

 

moze byc? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheh

ja nie uznaje innego podkrecania niz takei na ktorym smigam .. jako ze nie mam wody obnizam tlyko wtedy jak sie robi gorąco :D

 

zauwazylem, ze zapewne nie tak wielu z Was ma pamieci pozwalajace na latanie na wysokim FSB x-2-2 cas2.

daj kase to bede mial tez :> :lol: :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy mój wynik będzie uznany bez wyników sandry? Moge pokazac ze wszystkiego innego byle nie z sandry. Którakolwiek sandra włączając którąkolwiek opcje zawiesza mi kompa. Nie wiem czemu :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy mój wynik będzie uznany bez wyników sandry? Moge pokazac ze wszystkiego innego byle nie z sandry. Którakolwiek sandra włączając którąkolwiek opcje zawiesza mi kompa. Nie wiem czemu :|

jak to czemu??? :) komp niestabilny :)

 

a ta serio moze nie rozpoznaje ci tego MOBILE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy mój wynik będzie uznany bez wyników sandry? Moge pokazac ze wszystkiego innego byle nie z sandry. Którakolwiek sandra włączając którąkolwiek opcje zawiesza mi kompa. Nie wiem czemu :|

tak sie niefortunnie sklada, ze sandra jest "jakby" potrzebna :wink:

jezeli tylko mozesz ukonczyc wszystkie inne wymagane benchmarki (3dmark01, SuperPi lub PiFast) przy tym maks FSB, to najwyrazniej cos jest nie tak z instalacja Sandry 2003...

zakladam, ze na probowales na nowo zaistalowac Sandre?

w przeciwnym wypadku, szukalbym gdzies indziej problemu... wtedy na 99% oznacza to, ze komp nie jest stabilny :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...