Skocz do zawartości
EXO3

Granie Online

Rekomendowane odpowiedzi

Niewiem czy ten topic tu pasuje no ale trudno:) A więc.. Mam problem z graniem online. Niewiem dlaczego pingi są tak wysokie skoro gdy np ściągam z jakiejś stronki mp3 to leci mi tak ok 200kBs więc chyba szybko nie?? I wydaje mi sie że nie powinno być problemów. Dlaczego się tak dzieje?? Mały upload czy co?? Jestem połączony z internetem za pomocą sieci LAN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy ten topic tu pasuje no ale trudno:) A więc.. Mam problem z graniem online. Niewiem dlaczego pingi są tak wysokie skoro gdy np ściągam z jakiejś stronki mp3 to leci mi tak ok 200kBs więc chyba szybko nie?? I wydaje mi sie że nie powinno być problemów. Dlaczego się tak dzieje?? Mały upload czy co?? Jestem połączony z internetem za pomocą sieci LAN.

Sprawdz trase pingu i bedziesz wiedzial gdzie lezy problem. Z mojego dosiwadczenai wiem, ze wina jest zazwyczaj u providera :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy ten topic tu pasuje no ale trudno:) A więc.. Mam problem z graniem online. Niewiem dlaczego pingi są tak wysokie skoro gdy np ściągam z jakiejś stronki mp3 to leci mi tak ok 200kBs więc chyba szybko nie?? I wydaje mi sie że nie powinno być problemów. Dlaczego się tak dzieje?? Mały upload czy co?? Jestem połączony z internetem za pomocą sieci LAN.

Sprawdz trase pingu i bedziesz wiedzial gdzie lezy problem. Z mojego dosiwadczenai wiem, ze wina jest zazwyczaj u providera :(
A jak to zrobić :?: :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy to normalne że z np Torrenta idzie tylko ok 3 kilo/s przy dużej ilości seedów??

Zalezy to od wielu czynnikow. Szybkosc twojego lacza i jego upload, posiadanie lub tez nie zew. ip, rodzaj sciaganego pliku, pora dnia i nocy. Nie nalezy takze zapominac ze bt potrzebuje troche czasu na rozpedzenie sie, choc nie zawsze chce sie rozpedzic, roznie bywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jestes w sieci osiedlowej :(

Tak sie dzieje gdy admin zapomni/nie bedzie mu się chciało ustalić priorytetów na odpowiednie porty- dowiedz się jakich portów uzywa Twoja gra ( na upload i download) i popros admina by ustalił na nie wyższe priorytety w sieci

 

Dodatkowo duże znaczenie na upload sieci( czyli wysyłanie pakietów) i tak np.

łącze 100/100 będzie lepsze do gry niż 256/32 (to jest przykład więc sie nie czepiać) :wink:

 

weź sobei zainstaluj jakis program tdo sprawdzenia aktualnuch prędkości np. AnalogX net statlive - i tam masz up- i download pokazany na wykresie

podczas grania spradz jakie masz wartości ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie dzieje gdy admin zapomni/nie bedzie mu się chciało ustalić priorytetów na odpowiednie porty- dowiedz się jakich portów uzywa Twoja gra ( na upload i download) i popros admina by ustalił na nie wyższe priorytety w sieci

A gdzie i jak sprawdzić jakich portów używa dana gra?? :oops:

Chodzi mi głównie o ET,CoD,UT,NFS:U

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys mialem kablowke. Transfery nawet po 300KB/s a pingi do dup***. teraz mam neo transfer 128KB/s a ping jak marzenie. Na q3 to max 24ms. Jak widac wszystko zalezy od trasy pingu czyli od kochanego prowidera. Z reguly duze sieci osiedlowe i kablowki maja lipne pingi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie jedno pytanko:

Czy odpowiednie ustawienie tych portów zajmuje dużo czasu???

Bo admin się wykręca że nie ma na razie czasu tego mi zrobić :? No i niewiem czy poprostu mu sie niechce czy to rzeczywiście tak dużo roboty :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...