Skocz do zawartości

signal lost

Użytkownik
  • Postów

    5
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia signal lost

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. Myslałem, ze może gdzieś występuje przebicie ( or something ) :blink: No wiem, ze raczej nie ma tam 63V - ale co niby by sie skopciło, jezeli linia -5 nie jest wykorzystywana w nowoczesnych płytach??? Wersja BIOS'u nic nic tu nie zmieni (ale i tak mam najnowszą stockową). Na tej lini coś jest nie tak, bo motherboard monitor tez pokazuje +3,5V. Dziś wsadziłem zasiłke do kompa brata (na Abicie KG-7) ale niestety nie posiada ona odpowiedniego sensora do mierzenia napięć -5 i -12V. Pozostałe napięcia sa OK.
  2. Miałem gdzies miernik, ale mi sie zapodział. Chyba zamówie sobie nowy. Wracając do tematu: 1. Podłącze zasilacz do innego kompa i jeżeli sytuacja się powtórzy, to będę miał pewność, że coś z nim nie gra. Jest to zasilacz 24pin z adapterem na 20, czy problem może byś spowodowany przez tą przejściówke? 2. Czy ukruszony rdzen, moze powodować, że procek na nominalnym fsb (tzn defaultowym) nie działa stabilnie, a po zmniejszeniu o kilka Mhz częstotliwosc taktowania magistrali chodzi stabilnie?
  3. Pewnie, ale czy to mozliwe żeby były takie rozbieżności? Wszystko było ok z napieciami na cienkim codegenie więc to chyba nie jest wina mobo. Komputer jak narazie działa, ale mam też inny problem - mianowicie wszystko zaczęło się od wymiany płyty głównej, kupiłem sobie abita nf7 2.0. Po uruchumieniu instalki Xp z zintegrowanym sp2 komputer się wieszał, dopiero poszła podstawowa wersja XP. Elegancko wszystko zainstalowałem, po uruchomieniu Prime 95 po kilku minutach mam zwieche systemu. Pomogło zmniejszenie fsb (mam athlona 1900+ = 133 x 12) do 123Mhz i teraz wszystko działa stabilnie. Myślałem że to wina zasilacza, ale widocznie nie. Zastanawiam się, czy przypadkiem nie uszkodziłem rdzenia CPU, bo ukruszyło się coś z przestrzeni łączącej rdzeń procesora z obudową (więc nie sam rdzeń). Jest to niewidoczne, ale wyczuwalne palcem. Czy to w tym może tkwić problem? Założe się, ze wymienie procka a okaze sie, że to walnieta jest płyta :) Jeszcze zostaje ten chieftec, z którym też nie wiadomo co się dzieje, cholera :).
  4. Podłączyłem dziś nowy zasilacz, mianowicie Chieftec HPC-420-302DF i mam z nim problem, mianowicie AbitEQ (soft do monitorowania stanu płyty) zamiast -5V pokazuje +3,2 V, a w BIOS'ie (PC Health) zamiast -5V wyświetla - 63,99V. Wyciagnąłem wszystkie zbędne elementy z komputera - w niczym to nie pomogło, napięcia dalej są takie jak były. Wcześniej miałem Codegena 300W :lol: i z wartoscia napięć nie było problemu. Co może być przyczyną, czy to na 100% zasilacz? Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...