
Pafun
Stały użytkownik-
Postów
27 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez Pafun
-
Zależy od dysku, kto jest producentem twojego?
-
Tak z ciekawości, możesz zrobić screen'a z wyników HD Tach?
-
A ja bym tam podpiął pod jedną taśmę. W końcu chyba nie będziesz korzystał z dwóch napędów jednocześnie, a przynajmniej będzie mniejszy tłok w obudowie, a co za tym idzie lepsza cyrkulacja powietrza wewnątrz.
-
A niby dlaczego zerowa? Skoro wszystko dobrze podłączyłeś i płyta padła to powinni Ci wymienić bo przecież to mógł być uszkodzony egzemplarz.
-
Już poruszałem wcześniej ten temat ale chcę do niego powrócić. Waszym zadaniem lepiej (mająć ASUS'a A8N SLI Deluxe) RAID'a zrobić na chipsecie nForce4 czy Slicon'ie Image :?:
-
No w zasadzie to zostaje Ci tylko strona ASUS'a i sterowniki które tam są. Ja z niej korzystam i nigdy nie miałem problemów ze sterownikami tam umieszczonymi. No ale jeśli na prawdę będziesz miał z tym problem to mogę Ci wysłać kopie oryginalej płytki dołączonej do tej płyty głównej (pokryjesz tylko koszty CD-R i wysyłki) no chyba, że w swoim mieście znajdziesz kogoś kto Ci taką płytkę wypali..
-
A czy można zrobić RAID 0 z dwóch różnych HDD? W zasadzie to te dyski nie są aż tak bardzo różne no ale także i nie są identyczne. Chodzi mi o to że jeden dysk to Seagate ST3160827AS, a drugi to Seagate ST3160812AS. Oba mają 160 GB, 8 MB cache, a jedyna różnica to ta, że pierwszy jest ma interfejs SATA, a drugi na SATA II. Czy to będzie miało jakieś znaczenie np. jesli chodzi o wydajność? Wiem, że najlepsze są dwa identyczne modele ale może i taki tandem będzie równie wydajny. Jaka jest Wasza opinia?
-
Prawdziwy entuzjasta kompów to o pierwszej w nocy jeszcze świeży jest ;-) A co do instrukcji to przeczytałem ją i dalej nie wiem jak to zrobić. No może jestem zbyt tępy ale gdyby ktoś z szanownych forumowiczów rozwiał moje wątpliwości co do tego do których wejścia SATA na płycie mam podłączyć te dwa dyski by je połączyć w RAID na Siliconie to na prawdę byłbym bardzo wdzięczny.
-
Kurdę i co?? Nikt nie robił na ASUS'ie A8N SLI Deluxe RAID'a? Czy może nikt nie chce podzielić się wiedzą na ten temat?
-
Witam! A ja mam pytanie o RAID. W związku z tym, że jeszcze nigdy tego nie robiłem to prosiłbym bardzo o kilka wskazówek. Mam płytę ASUS A8N SLI Deluxe i tam można zrobić RAID korzystając bądź to z pośrednictwa samego chipsetu nForce 4 SLI bądź z Silicon Image 3114R. I tu od razu pierwsze pytanie, czy lepiej robić RAID na nForce 4 SLI czy właśnie na Siliconie? Druga rzecz to jak podłączyć HDD? Mam zamiar zrobić RAID 0 (striping) z dwóch HDD (SATA). Do których wejść na płycie głównej mam podłączyć te moje dyski? Czy pierwszy dysk mam podłączyć do SATA1, a drugi do SATA_RAID1 ?? Bardzo bym prosił o pomoc! Z tego co sobie poczytałem to chyba z tym podłączeniem HDD jest inaczej niż napisałem wyżej. Chyba jeśli chcę użyć RAID na Silicon Image to pierwszy HDD muszę podłączyć na płycie głównej do SATA_RAID1, a drugi HDD do SATA_RAID2, czy tak?? (bo już mi się trochę pomieszało).
-
Ja mam Seagate 160 GB Barracuda SATA ST3160827AS i max wyciąga mi na tym teście też ok. 60 niezależnie czy mam włączone NCQ czy nie.
-
No co do tego NCQ to ja mam tak jak widać NA TYM OBRAZKU co go zrobiłem. Zaznaczenie opcji Enable command queuing powoduje uaktywnienie funkcji NCQ która i tak, przynjamniej mi, g.... daje.
-
A co to jest za poprawka w tym BIOS'ie A8N-SLI Deluxe 1015 final p.t. Modify DDR max speed from 400MHz to 333Hz when full loading. o co tu chodzi?
-
Prawym klawiszem myszki klikasz na "Mój komputer", a potem Właściwości -> Sprzęt -> Menadżer urządzeń -> Kontrolery IDE ATA/ATAPI -> NVIDIA nForce4 Serial ATA Controller -> Primary Channel i zaznaczasz badź odznaczasz funkcję Enable command queuing.
-
ncq to funkcja sterownika kontlorera SATA. Można to włączyć lub wyłączyć właśnie tam (w menadżerze urządzeń). Z doświadczenia jednak wiem, że to ncq niewiele daje, zresztą można poczytać o tym na różnych stronkach. W zasadzie ta funkcja ma sens gdy z HDD odczytywane są non stop dane co raczej żadko występuje w komputerach domowych.
-
O PEG Link Mode to faktycznie było, ale o PEG Root Control i PEG Buffer Lenght to nic :-( i nie wiem jak to ustawić by było najlepiej.
-
PEG - jak ustawić? Chodzi o ustawienia tak by wycisnąć jak najwięcej z karty graficznej. PEG Link Mode mam ustawione na Faster, jak ustawić pozostałe dwa czyli PEG Root Control i PEG Buffer Lenght? Moja płyta główna to ASUS A8N SLI Deluxe.
-
A to właśnie niby trochę dziwne jest bo mi na ustawieniu Disabled wychodzą najniższe wyniki w 3DMarkt. Najlepsze natomiast wyniki mam gdy ta funkcja ustawiona jest na Faster.
-
A ja mam do Ciebie pytanie odnośnie uruchomienia NCQ. Mam tą samą płytę główną i HDD co Ty i mam właśnie z funkcją NCQ problem. Jak widać na obrazku poniżej funkcję Enable command queuing mam "bez ptaszka" co jest jednoznaczne z wyłączeniem NCQ dla tego mojego HDD. Dziwne właśnie jest to, że jak włączę (zaptaszkuje) tą funkcję - czyli uruchomie NCQ to wydajność HDD spada :-( Wydajność tą mierzę za pomocą tego narzędzia pod przyciskiem Speed test. Ja to jest u ciebie? Czy masz zaptaszkowane Enable command queuing i jak to wpływa na wydajność HDD mierzone właśnie przez Speed test (no i oczywiście ogólnie na wydajność HDD). U mnie wychodzi na to, że NCQ pogarsza zamiast polepszać transfer z/na HDD :-(
-
Ja tam uważam, że pod SLI to w tym momencie Asus jest najlepszy. Chodzi po prostu o to, że odstęp pomiędzy dwoma kartami jest na tyle duży, że zapewnia o wiele lesze chłodzenie k.graficznych (zwłaszcza tej u góry). Chyba we wszystkich innych płytach nie ma aż tak dużego odstępu, więc trochę kupa. Zresztą ostatnio w jakieś gazecie było porównanie wydajności płyt pod s.939 i właśnie nasz Asus wygrał. Zamiana tej płyty na inną to według mnie działanie w rodzaju "Zamienię Porsche na gorsze", no ale każdy robi co chce.
-
Z tym wiatraczkiem na chipsecie to w sumie jest dziwna sprawa. Ja też tak miałem, że najgłośniejszym elementem mojego zestawu był ten wiatraczek. Skończyło się tak, że zmniejszyłem jego obroty do ok. 6500 (wcześniej miał 8000 - przynajmniej tak podawał "Asus Probe") i parę razy naciskałem go paluchem w różnych miejscach :-) Po tych zabiegach efekt jest taki, że wiatraczek ten stał się bezgłośny przy tych 6500 obrotach. Może on wcale nie jest taki zły tylko jest po prostu źle (niedbale) zainstalowany. Może zanim zaczniecie zmieniać go na radiatory spróbujcie trochę go "pomacać".
-
No ale temperatury chipsetu to raczej nie pokazuje - pokazuje prędkość obrotową wiatraczka na chipsecie.
-
Czy ktoś w końcu zainstalował, zamiast tego denerwującego wiatraka chipsetu, np. radiator ZALMANA ZM NB47J? Po pierwsze chciałem spytać czy wogóle da się tego Zalmana zainstalować w miejsce wiatraczka? Po drugie czy wystarczy on do chłodzenia chipsetu? Po trzecie czy przy niewystarczającym chłodzeniu moża zainstalować na tym Zalmanie jakiś mały wentylatorek?
-
U mnie też w końcu firewall instaluje się poprawnie. Mam z nim jednak b.duże kłopoty. Nie wiedzieć czemu po pewnym czasie powoduje on "zatykanie" się komputera. Po ok. 30 min pracy komputer tak muli, że w zasadzie nie można uruchomić żadnej aplikacji i w końcu cały się zawiesza. Po odinstalowaniu tego firewalla wszystko wraca do normy :mellow: Coś chyba nie umiem go skonfigurować bo zarówno eMule jak i mój klient FTP nie mogą sie przez niego przebić mimo ustawionego pełnego dostępu tych aplikacji do Internetu, jak i otwarcia na stale właściwych portów. Może ktoś wie, gdzie jest opis konfiguracji Nvidia firewall w jęz. polskim? No niby jest realtec AC97, ale to nie przeszkadza w zainstalowaniu tych sterowników z pakietu 6.53 od nVidia'i. Wszystko na nich pięknie działa - warto spróbować. Ja je zainstalowałem i jestem zadowolony. Lepiej nie ryzykować :wink:
-
U mnie temperatury to: CPU 35 MOBO 33 Oczywiście są to temp. w normalnej pracy bez obciążenia, czyli np. przy korzystaniu z Internetu. Mam zresztą włączone Cool & Quiet więc procesor wtedy pracuje z częstotliwością 1 GHz. Co do wiatraczka na chipsecie to jest on najgłośniejszą częścią mojego komputera. I tak udało mi się obniżyć jego obroty ze standardowych 8000 do 6200. Jest teraz zdecydowanie ciszej. Myślę, że nie wpływa to źle na chipset :-)