Skocz do zawartości

NigmaTech

Stały użytkownik
  • Postów

    12
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez NigmaTech

  1. He!He! Za 50funtów to można się rozejrzeć za RAdeonem X700 lub GF 6600..
  2. Mam coś ciekawego.. nVidia Quadro4 400 NVS 2 złącza DVI rozdzelane w sumie na 4 monitory CRT
  3. Nigdy nie słyszałem żeby był FX 5200 w PCI To pewne?
  4. Biorąc jednakże pod uwagę cenę już samej Parthelii taniej będzie użyć 2xGF6600 w SLI lub jak już na dobre zagości dwóch RAdeonów X700 w CrossFire.
  5. Parthelia Matroxa obsługuje niestety do 3 CRT Bądź 2 LCD a trzeci na przejściówkach... To wciąż o jeden za mało
  6. kumputer musi obsługiwać conajmniej DX 8.1 a wskazane by było gdyby 9.0. Dlatego z góry już dawno wykluczyłem karty PCI
  7. Ale problem w tym że komputer musi mieć swoją wydajność. Nie ma płyt na 2 złącza AGP żeby podłączyć MAtrox'a. Można jedynie skorzystać z SLI. Kiedyś zresztą dotąd stosuje się przystawki pozwalające podłączyć kilka monitorów do jednej karty ale nie orientuję sie czy pozwalają one na "rozciągnięcie ekranu" na nie wszystkie czy też tylko klonują obraz. Karty muszą mieć wbudowane złącza DVI przez co propozycja użycia 4 kart PCI jest conajmniej nie na miejscu.
  8. zabawnym też trzeba umieć być
  9. Jak podłączyć do komputera 4 monitory LCD żeby nie musieć stosować 2 kart pracujących w SLI? A to wszystko tak aby mogły one wyświetlać obraz niezależnie od siebie-każdy np inne okno przeglądarki.
  10. Jak podłączyć do komputera 4 monitory LCD żeby nie musieć stosować 2 kart pracujących w SLI? A to wszystko tak aby mogły one wyświetlać obraz niezależnie od siebie-każdy np inne okno przeglądarki.
  11. NigmaTech

    Troche Malo W 3dmk05

    Ja na Celeron 2,8GHz 2*256 MB PC3200 2,0 Corsair Radeon X700 Pro Wyciągnąłem bez kręcenia na 3DMarku 03 grubo ponad 9600 pkt więc na GF 6800 GT całkiem całkiem ale można się pokusić o więcej..
  12. Układ zaprojektowany do pracy z 256 MB RAMu nigdy nie będzie wykorzystywał nawet ułamka z dodatkowych 256 MB. Jeśli tak się stanie będzie to znaczyło że producent już fazie projektowej popełnił błąd i układ pracuje nieprawidłowo, tzn popełnia błędy podczas pracy! Każdy kto choć trochę zna się na elektronice powie Wam że w takim przypadku dorzucanie dodatkowej pamięci dla karty to tylko niepotrzebne zwiększanie poboru energii przez co zaczyna brakować je dla procesora graficznego! Na słabszym zasilaczu taka karta powinna nawet zacząć pracować gorzej! I to nie tylko z powodu niedoborów energii. Różnice w osiągach kart są efektem wyłącznie innej konstrukcji kart. Żeby mieć obiektywny osąd trzeba by mieć dwie identycznej konstrukcji karty (nie wnikam już w sam chip), albo mieć 2 karty z 512MB na pokładzie i umiejętnie usunąć z jednej z nich dodatkowe 256MB, ale to też nie sposób bo kontroler obsługujący pamięć na takiej karcie wtedy może pracować nieprawidłowo przez co efekt może być wręcz opłakany. Dodatkowa pamięć to wyłącznie efekt marketingowy żeby ściągną lamerów i wydębić kase!! Kości GDR wszystkich generacji są tanie jak barszcz w produkcji więc zamontowanie układu wartego kilkadziesiąt centów na powiękzonym laminacie (droższym również o kilka centów) a potem żądanie za to 100 $ więcej jak najbardziej się opłaca. Taka sama sytuacja przy karcie Gigabyte korzystającej z dwóch układów GF 6600-dwa razy większy RAM też nic nie dał bo układ pracuje jakby miał standardową ilość. Kto chce niech płaci więcej-można sobie potem ten nadtatek wylutować o spokojnie zawiesić na ścianie!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...