Skocz do zawartości

username

Użytkownik
  • Postów

    9
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez username

  1. hej,

     

    dziwna sprawa z tym TTL w sieci lokalnej, wywnioskowałem z tego co mówisz (proszę mnie skorygować jeśli się mylę), że kompy u Ciebie mają skonfigurowane TTL na 1, natomiast standardowo w windowsach jest 128, a uniksach 255. Router zmniejsza TTL o 1, więc kompy w sieci wewnętrznej nie mają dostępu poza router. W windowsach NT/2k/XP2k3 można zmienić TTL w HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters

  2. zależy od modemu, zwykle mają i USB i ethernet, ale monter Ci powie, że pod USB podpinasz na własną odpowiedzialność. Jak będziasz miał szczęscie, to zostawią Ci płytkę ze sterami, ale jak otrzymasz Terayona, to i tak ta płytka nie zadziała. Ogólnie ethernet muszą mieć, więc nie ma co się przejmować sterownikami.

  3. wpisujesz VPI 0, VCI 35, wpisujesz poprawną nazwe uzytkownika i haslo do połączenia z neo i działa. Jak już wszedłeś na stronę routera, to nic więcej po stronie komputera nie musisz ustawiać. A Tobie Carkon radziłbym zmienić przeglądarkę odnośnie tego flasha, jeśli chodzi o DHCP to wyłączając na routerze musisz wpisać w swoim kompie ustwienia TCP/IP statyczne - odpowiedni adres, bramę i DNSy.

  4. cześć ponownie (nudzi mi się dziś ;) ) Zakładam, że na tym wypasionym sprzęcie masz WindowsaXP, więc najpierw trzeba poznać adres twój adres IP w sieci wewnętrznej. Wchodzisz sobie w start->programy->akcesoria->wiersz polecenia i w tym wesołym czarnym okienku wpisujesz komendę IPCONFIG. Spisujesz adres IP i wchodzisz w konfiguracje routera tam gdzie już dotarłeś.

    Protocol: tcp

    Inside IP: twoje wewnętrzne IP, które wyszło po wpisaniu IPCONFIG

    Outside IP: zostawiasz to co jest (0.0.0.0)

    Inside Port: 4662

    Outside Port:4662

    Naciskamy Apply i już powinno być. Postępujesz analogicznie dla protokołu UDP.

    Aby zapisać konfigurację na stałe w routerze wchodzimy w nim w Basic -> Connections wybieramy DISCONNECT (zmieni sie na CONNECT) i dalej wciskasz po prawej stronie SAVE ALL. Jak sie zapisze naciśnij CONNECT. Pewnie już sam wszystko skonfigurowałeś, ale może komuś się przyda.

  5. cześć, wejdź sobie na stronke 10.0.0.138 (domyślna konfiguracja), tam w Advanced i NAPT i naciskasz NEW, wpisujesz odpowiednie adresy i porty i po sprawie. Ewentualnie możesz zdefiniować tam domyślny serwer w sieci lokalnej, żeby wszystkie połączenia przychodzące były przekierowywane do twojego kompa (nie polecam).

×
×
  • Dodaj nową pozycję...