No to ja jeszcze wrzucę swoje 3 grosze :).
Mam Asusa A&N8X2.0 i do sound storma podpięte Logitechy X-530.
1. Aktywowanie centralnego głośnika do zwykłego słuchania muzyki nie ma sensu. Zrobiłem eksperyment na starych sterownikach i dźwięk jakoś tak dziwnie się "spłaszczył" i stracił na wyrazistości. Nie ma co sobie głowy zawracać też wtyczką do winampa (k5). Opcja klonowania dźwięku w nowych sterownikach do SS działa bardzo fajnie, ewentualnie jak ktoś czuje niedosyt to ma do dyspozycji suwak miksujący dźwięk dla subwoofera. Ciekawostką jest to, że jeżeli używamy Foobara to klonowanie nie działa jeżeli ustawimy "Output data format" na 24 bitowy :| i nie pomoże nam tu żadna wtyczka (dla 8, 16 i 32 wszystko chodzi jak należy).
2. TU MÓWI KIJÓW :D Z omawianym przez moich przedmówców zjawiskiem ruskiego radia spotkałem się wcześniej tylko raz kiedy miałem jeszcze stary gramofon z głowicami dynamicznymi :) A poważnie zjawisko pojawiło się u mnie w momencie jak podpiąłem do komputera magnetowid. Być może gra tu rolę wspóllna masa z anteną tv bo jak ją odłączyłem do magnetowidu zjawisko ustało? Koniec końców potwierdzam, że zdaża się słyszeć w Logitech'ach X-530 podpiętych do SS radio ukraińskie na falach średnich i to całkiem wyraźnie. Ale problem udało się rozwiązać programem NVSwap (zupełnie z resztą przypadkowo). Mianowicie po podpieciu magnetowidu odkryłem, że nie mam żadnego sygnału w line-in (wcześniej do nagrywania używałem starego SB Live!, ale tym razem jakoś mi się nie chciało macać wtyczek i wpiąłem się w SS). Nie wiem jak wygląda sytuacja na innych płytach, ale w moim asusie jest taki układ, że oprócz line-out, line-in i mic mam jeszcze wyjście na tył, wyjście na sub/central i spdif. Generalnie podmiana w NVSwap line-in z tylnymi głośnikami przywróciła gniazdku pierwotną funkcję i dodatkowo zlikwidowała mi Radio Ukraina :)
3. AC3 a DivX. Cóż, chcąc cieszyć się dźwiękiem DolbyDigital w filmach innych niż DVD trzeba trochę namieszać :) Jeżeli używa się SB Live! 5.1 to dobrze zaopatrzyć się InterVideo AC3 Filter i ustawić w nim spdif output (poza tym kodek ma tą przewagę nad innymi, ze nie posiada dynamicznej kompensacji głośności). W przypadku SS w zadadzie bez problemowo działają wszystkie filtry AC3 (ja akurat uzywam CyberLinkowego od PowerDVD) z tym, że wcześniej trzeba je ustawić na wypuszczanie sygnału 6'cio kanałowego. Nie we wszystkich odtwarzaczach można się dobrać do tych ustawień. Ja używam klasycznego windowskowego Mplayer2 + DivXG400.
To tyle uwag po mojej rocznej zabawie z Sound Stormem. Generalnie wynalazek fajny, ale tylko do gier i oglądania filmów. Jak muszę cos nagrać z zewnętrznego źródła wtedy przepraszam się z moim starym SB ;)
Pozdrawiam
Łukasz