Skocz do zawartości

AlphaX

Stały użytkownik
  • Postów

    10
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez AlphaX

  1. Myślalem zeby podpiac AD9483 bo jest najbardziej odpowiedni. Ale nie ma go w samplach. AD831 to chyba nie jest przetwornik A/D(?).
  2. Ja mam jeszcze taki plan. Może by sygnały synchronizacji i piksel clock podłączyć do VFC a kolorki przez przetworniiki A/D do portu VGA? Co o tym sądzicie?
  3. Witam! Potrzebuje datasheet do chips 65530. Mam do 65535 ze strony intela, ale to chyba nie to samo jeżeli chodzi o pinouty. Jak by ktos miał jakiegoś linka to będzie miło.
  4. Kolorków jest na pewno więcej, bo dużo lepiej ikonki wyglądają niż w 16 koloach(i są takie same jak na monitorze). Złącze VFC ma 8 bitów danych, więc musi przekazywać 256 kolorków. Tylko niebardzo wiem jak są te kolory tworzone np: podstawowy RED czy GREEN. Nie wiem jak wygląda konfiguracja bitów na porcie dla tych kolorów. Można by było przecież konwerter na bramkach zrobić i by załatwił sprawę kolorów. Sprawdziłem w programie Paint jak jest z kolorkami i tak: na dole jest paleta mam ich tam 28 różnych! i bez ditheringu. A więc jest ich więcej niż 16. Pierwsze 16 zgadzają się z tymi na monitorze a pozostałe 12 nie. I to mnie bardzo martwi, bo nie wiem co jest grane. Dlatego jakby ktoś miał jakieś linki do specyfikacji VFC to bym bardzo prosił.
  5. Podłączyłem swoją matrycę tak:R2->PD0;G2->PD1;B2->PD2;R1->PD4;G1->PD5;B1->PD6;reszta bitów do masy. I wydaje mi się, że windows w (trybie 256 kolorów) wyświetla ich jakby więcej niż 16. W dosie kolorki się nie zgadzają bo zamieniłem R z B na VFC. Ale w windowsie ikonki już mają dobre kolorki i wyglądają lepiej niż w trybie 16 kolorów. Nie mam pojęcia czemu są takie niezgodności. Zauważyłem też, że te kolorki które można ustawiać (przy wyglądzie pulpitu) są prawidłowe (pewnie są to kolory systemowe i jest ich 64), ale pozostałe już niebardzo się zgadzają bo pewnie są dobierane dynamicznie. Jak otworzę jakieś zdjęcie to wygląda tragicznie. Nie wiem też w jaki sposób na złączu VFC bity "I" wpływają na kolor (rozjaśniają czy jak)? Próbował to ktoś pod linuksem matrycę odpalać? Jak tam sprawa wygląda z kolorkami?
  6. A może by tak podłączyć wszystkie linie PD0-PD7 do matrycy a później ręcznie dopasować paletę 256 kolorów? Tylko nie wiem, gdzie windows przechowuje informacje o palecie. Może ktoś coś wie na ten temat.
  7. Witam ponownie! Kabelek zaekranowałem i trochę to zmniejszyło zakłócenia, ale głównym problemem była grafika. Cirrus Logic. Wymieniłem ją na Sis 6326 agp i wszystko działa jak należy. Obraz jest delikatnie przesunięty w prawo, ale można to powerstripem zniwelować. Mam jeszcze jedną kartę s3 virge/dx ma złącze podpisane FC, ale nic na nim nie wyświetla, kabel raczej dobrze podłączyłem bo masy się zgadzają. Pewnie coś nie tak jest z kartą. Wolałbym żeby s3 działał bo nie blokuje mi agp na którym mam GF3. Czy można jakoś podłączyć matrycę żeby wyświetlała więcej kolorów (np. 256)? Teraz ją wpiąłem tak: B2->PD0; G2->PD1; R2->PD2; B1,G1,R1->PD3;B0,G0,R0,GND->GND.
  8. kabelek połączeniowy ma ok 30cm i jest oryginalny od matrycy. wydaje mi się że coś nie tak jest z tym filtrem jeśli to wogole jest filtr. Próbowałem go zwierać na ostro bo normalnie ma zerową rezystancję, ale wtedy nawet przy starcie kompa pojawiają się pasy.
  9. Witam! Mam problem z matrycą lq9d011. Podłączam ją do karty Cirrus Logic 5462 przez VFC. Matryca się odpala i podswietlenie działa OK. Ale na ekranie obraz się rozłazi i wszystko pływa już przy samym starcie komputera. A jak sie zmieni tryb graficzny to już wogóle tylko same pasy we wszystkie strony latają. Kabel którym podłączam ją do karty jest wyjęty od laptopa także powinien być OK. Na płytce tej z matrycą są jakieś elementy wyglądają jak filtr, są trzy takie same i mają wartość 470. Jak dotykam jednego z nich (tego co jest połączony z zegarem) to efekt jest jescze gorszy pozatym cos w nim czasem trzeszczy. Jesli ktos moglby mi poradzic co z tym zrobic to bym był bardzo wdzięczny.
  10. a ja wole wodke
×
×
  • Dodaj nową pozycję...